Czasy, w których mężczyźni zadowalali się czarnym garniturem i krawatem na szczęście już za nami. Dziś Panowie przywiązują zdecydowanie większą uwagę do swojego wyglądu niż jeszcze kilka lat temu – i to naprawdę świetny znak! Moda męska nieustannie się rozwija, pozwalając mężczyznom na odnalezienie swojego stylu i tworzenie oryginalnych, eleganckich stylizacji. Podstawą jest wyczucie dobrego smaku i materiały wysokiej jakości. Eleganckich stylizacji dla mężczyzn możesz szukać w sklepach stacjonarnych lub skorzystać z listy najbardziej popularnych producentów i dystrybutorów mody męskiej w naszym katalogu firm. W ofercie naszych partnerów znajdziesz nie tylko klasyczne smokingi czy szyte na miarę garnitury, ale również wszystkie inne dodatki niezbędne do skompletowania doskonałej męskiej stylizacji: Koszule, Muszki, krawaty i poszetki, Buty wizytowe, Spinki do mankietów, Galanterię skórzaną
Garnitur ślubny dla Pana Młodego, jest równie ważny, co suknia ślubna Panny Młodej. Powinien być wygodny, świetnie wyglądać na zdjęciach i przyciągać spojrzenia. Jednak to nie wszystko! Wybierając garnitur dla Pana Młodego, należy jeszcze zwrócić uwagę na kilka innych szczegółów:
- garnitur powinien pasować do stylu Pana Młodego, ale również godziny przyjęcia. Im późniejsza pora ślubu, tym bardziej formalny i elegancki powinien być strój Pana Młodego.
- garnitur powinien wpisywać się w styl i charakter całego przyjęcia: inny fason wybierzesz na przyjęcie w plenerze, a zupełnie inny na kolację w luksusowym wnętrzu.
- garnitur powinien kolorem i materiałem odpowiadać stylowi Pana Młodego, w końcu to on ma spędzić w nim najważniejszy dzień swojego życia.
- garnitur powinien przede wszystkim dobrze leżeć – dlatego jeśli mężczyzna ma problem ze znalezieniem odpowiednio skrojonego garnituru, warto rozważyć szycie na miarę – dzięki temu Pan Młody ma pewność, że będzie wyglądał naprawdę świetnie!
To jedno z najczęściej zadawanych pytań i nic dziwnego – o strojach formalnych mężczyzn wciąż mówi się przecież niewiele. Podstawowe różnice obejmują:
- budowę klap w marynarce: w smokingu klapy pokryte są tym samym materiałem, co guziki marynarki.
- wygląd spodni: w smokingu stosowany jest pas smokingowy, który nadaje całej sylwetce lekkości i pozwala wyróżnić się wśród mężczyzn noszących klasyczne garnitury.
- kolorystyka: podczas gdy garnitury mogą występować w wielu wariantach kolorystycznych i różnych wzorach, smokingi są zawsze gładkie - czarne lub granatowe.
Smokingi i garnitury zakładane są również na nieco inne okazje – smoking jest zdecydowanie strojem bardziej formalnym, pasującym do przyjęć w stylu „black tie”, podczas gdy garnitur równie dobrze sprawdza się na oficjalnych uroczystościach, jak i mniej formalnych przyjęciach. Należy również zwrócić uwagę, że i do smokingu, i do garnituru wskazane są inne dodatki uzupełniające stylizację.
Przede wszystkim – wygodne. W końcu Pan Młody spędzi w nich prawdopodobnie przynajmniej kilkanaście godzin, w tym również w tańcu! Jednak jeśli chcesz zadbać też o elegancję i odpowiedni styl, warto zastosować się do kilku praktycznych wskazówek. Do klasycznego garnituru lub smokingu najlepiej wybrać równie klasyczne, czarne półbuty – sprawdzą się te skórzane, dzięki czemu stopa oddycha, a buty nie będą powodowały dyskomfortu.
Jeśli jednak Pan Młody zdecydował się na nieco jaśniejsze kolory garnituru, np. szary, granatowy czy beżowy, świetnym dodatkiem będą eleganckie półbuty w odcieniach naturalnego brązu. W przypadku mniej formalnych uroczystości, np. ślubu w plenerze, Pan Młody powinien postawić również na nieco mniej eleganckie obuwie, wtedy najlepszym wyborem mogą okazać się skórzane mokasyny – musi tylko pamiętać, by pod żadnym pozorem nie zakładać do nich skarpetek!
Wybierając garnitur jako gość, warto zwrócić uwagę na charakter wesela. Jeśli nie mamy co do tego pewności, najlepiej zdecydować się na klasykę, która zawsze broni się sama, bez względu na okoliczności. Gość weselny powinien więc mieć na sobie klasyczny, czarny lub granatowy garnitur, białą koszulę, czarne półbuty oraz muszkę lub krawat. Jeśli jednak przyjęcie okaże się nieco mniej formalne, mężczyźni mogą swobodnie wybierać spośród nieco bardziej casualowych opcji – garniturów w jaśniejszym kolorze, wzorzystych koszul i oryginalnych dodatków.
Bez względu na okoliczności przyjęcia, świadek powinien zawsze wyglądać elegancko i z klasą. W końcu ma być nie tylko wsparciem Pana Młodego, ale stać również tuż przy nim, niemal przez całą uroczystość. Garnitur świadka powinien być o ton ciemniejszy od garnituru Pana Młodego, jednocześnie doskonale leżeć i pasować do sylwetki. Doskonałym pomysłem, by podkreślić rolę świadka na ślubie, jest dodanie takiego samego akcentu do garnituru świadka i Pana Młodego – może być to poszetka w tym samym kolorze, podobne spinki do mankietów, czy bliźniacza muszka.
Każdy garnitur, bez względu na okazję, zawsze warto kupować w wyspecjalizowanych salonach. Znajdziesz tam profesjonalnych doradców, którzy pomogą w doborze odpowiedniego garnituru do Ciebie i Twojego stylu, tak byś wyglądał i czuł się świetnie, bo nie ma przecież nic gorszego niż świadek w źle skrojonym garniturze. Wybierając garnitur postaw na ponadczasową klasykę, dzięki czemu będziesz mógł wykorzystać go również na inne nadchodzące okazje. Jeśli garnitur świadka ma pasować do garnituru Pana Młodego i nawiązywać do niego stylem lub kolorem, warto obydwa zestawy kupić w jednym miejscu, wtedy łatwiej będzie zachować spójność. Jeśli szukasz najlepszych salonów mody męskiej, koniecznie sprawdź katalog firm Wedding & Party Dream – to sprawdzeni specjaliści, którzy doskonale znają się na tym, co robią.
Tak jak w przypadku każdej, innej stylizacji – to zależy. Ostateczna cena stylizacji Pana Młodego uzależniona jest od tego, na co się zdecyduje – z jakiego materiału garnitur wybierze, na jakie dodatki postawi, czy będzie korzystać z gotowych kompletów, czy zdecyduje się na zestaw szyty na miarę. Można jednak zakładać, że średni koszt całkowity stylizacji Pana Młodego będzie wahał się od około 1300 zł do około 6000 zł:
- średniej jakości dwuczęściowy garnitur to wydatek około 1500 zł
- klasyczna koszula to koszt około 150 zł
- kamizelka (która jest opcjonalna) kosztuje średnio 300 zł
- buty Pana Młodego to koszt około 400 zł
- dodatki ślubne – spinki do mankietów, muszka, etc. to średni koszt 300 zł
- ceny garnituru szytego na miarę zaczynają się od około 3000 zł
Chociaż mogłoby wydawać się, że zdecydowanie większe pole do popisu w doborze dodatków mają Panny Młode, coraz więcej firm zwraca również uwagę na to, że i Pan Młody powinien mieć szansę wyglądać na swoim ślubie naprawdę dobrze. Dzięki temu Panowie mogą dobrać dodatki, które będą pasowały nie tylko do ich ślubnej stylizacji, ale również indywidualnego stylu. Oprócz klasycznych dodatków, takich jak zegarki, spinki do mankietów, krawaty, czy muszki, coraz częściej mężczyźni decydują się również na nieco bardziej nietypowe akcesoria: szelki, skórzaną galanterię, drewniane dodatki oraz wiele innych.
Przyjmuje się, że krawat jest bardziej klasycznym i eleganckim dodatkiem, dlatego Panowie Młodzi stawiają na niego nieco częściej. Nie oznacza to jednak, że mucha zarezerwowana jest tylko na mniej formalne okazje – wręcz przeciwnie! To na jakie dodatki zdecyduje się Pan Młody, zależy tak naprawdę od jego stylu i upodobań. Krawat powinien mieć odpowiednią długość oraz szerokość, należy również zwrócić uwagę na jego wzór i fakturę. Muszka jest za to doskonałym sposobem, by Pan Młody wyróżnił się wśród pozostałych mężczyzn – może kolorem nawiązywać do motywu przewodniego wesela lub podkreślać indywidualny charakter Młodego.