10 ślubnych ciekawostek, którymi zabłyśniesz w towarzystwie!

ciekawostki ślubne na temat tortu weselnego

Ślub to jedna z najważniejszych ceremonii w życiu każdego człowieka. Nic więc dziwnego, że dookoła tego wydarzenia powstaje mnóstwo ślubnych przesądów i ciekawych historii. Jesteśmy pewni, że na temat organizacji wesela wiecie już dużo, dlatego zebraliśmy specjalnie dla Was 10 newsów z różnych stron świata, których prawdopodobnie nigdy nie słyszeliście! Poznajcie ślubne ciekawostki!

Ciekawostki ślubne: Mąż z doskoku

Gdzieś na świecie krąży plotka, że gdy Pan Młody nie zjawi się na ślubie, pannę młodą powinien pojąć za żonę drużba. Problem pojawia się wtedy gdy on sam ma żonę lub – co gorsza – należy do rodziny. Ciekawostka na miarę rodzinnego skandalu.

Ciekawostki ślubne: Powiedz „tak” Las Vegas

Ciekawostki ślubne ze świata nie mogą ominąć miasta wiecznej rozrywki. Las Vegas jest miejscem, w którym rokrocznie zawieranych jest najwięcej na świecie małżeństw, bo aż 100 000! Ostatnim głośnym ślubem w tym mieście była sekretna ceremonia Jennifer Lopez i Bena Afflecka. Swoją drogą… Ciekawe ile par młodych pamięta moment składania przysięgi… Z pewnością jedną z panien młodych, która dokładnie pamięta swoją ceremonię jest Natalia Siwiec – szczegóły zdradziła w jednym z odcinków programu „Śluby Gwiazd”.

Ślubne ciekawostki: Diamonds? Sapphires are girl’s best friend

W świecie kamieni szlachetnych, szafiry uznawane są za te, które przyniosą szczęście w życiu małżeńskim. Od dzisiaj to one są najlepszymi przyjaciółmi kobiet! Niebieski to symbol spokoju, czystości i niewinności. Mówi się, że niebieski szafir jest idealny dla kobiet kochających klasykę, elegancję i jest również bardzo ponadczasowy

…zatem wszystkie posiadaczki pierścionków z niebieskimi kamieniami mają bardzo modną biżuterię, która będzie na topie przez długie lata!

Ciekawostki weselne: Ciężar słodyczy

Tort królowej Wiktorii i księcia Alberta, którzy powiedzieli sobie „tak” w 1840 roku był pokryty białym lukrem i ważył… 300kg! Dalibyście radę wraz z Waszymi gośćmi zjeść taki tort? Dla nas ciekawostką jest też waga królowej sprzed i po jego zjedzeniu 🙂

Ciekawostki ślubne: Panna młoda po lewej stronie?

W Polsce przyszła żona stoi przed ołtarzem zazwyczaj po prawej stronie. W przeszłości jednak panny młode stawały po lewej stronie małżonka. Dlaczego? Kilkaset lat temu popularne były uprowadzenia w celu zamążpójścia.

Aż do ostatniej chwili do kościoła mogła wtargnąć osoba, która siłą zabrałaby kobietę sprzed ołtarza.

Mężczyźni zazwyczaj nosili broń przy swoim prawym boku. Dlatego też, by w razie nagłej sytuacji nie natknąć się na rękę kobiety, musiała ona stać po lewej stronie pana młodego. Ciekawostki historyczne zawsze budzą najwięcej emocji.

„Tak” zza krat, czyli rekord Guinnessa

W 2000 roku w Carandiru, największym więzieniu w São Paulo, odbył się największy na świecie masowy ślub w zakładzie karnym. 120 więźniów ożeniło się ze swoimi wybrankami w tym samym momencie! Panny młode były ubrane na biało, natomiast panowie młodzi – w więzienne stroje. Rzec można zbrodnicza ciekawostka ślubna!

Ślub w więzieniu ciekawostka

Ciekawostki ślubne: Pech na wiosnę

Według ludowych, ślubnych przesądów i ciekawostek małżeństwo zawarte w maju nie przetrwa do końca życia. My jednak jesteśmy pewni, że gdyby poszukać głębiej, okazałoby się, że żaden miesiąc, nawet ten z literą „R” nie jest dobry, aby powiedzieć „tak”…

Ciekawostki z wesela pary młodej

Ślubne ciekawostki: Do trzech razy sztuka?

W XVI wieku wierzono, że jeśli panna na wydaniu zostanie druhną trzykrotnie i przez ten czas nie znajdzie mężczyzny, będzie ona sama do końca życia. Ale spokojnie! Jeśli Katherine Heigl odnalazła miłość mimo 27 sukienek, to dla Was również jest nadzieja.

Poproś siostrę/przyjaciółkę o świadkowanie w niepowtarzalny sposób. Ten uroczy upominek będzie wspaniałą pamiątką na długie lata!

Ślubne ,,smaczki”: Słodkie rękawiczki

W Grecji panny młode wkładają do ślubnych rękawiczek kostkę cukru – podobno ma im przynieść szczęście (a przy okazji słodką przekąskę dosłownie pod ręką). Lubimy słodkie ciekawostki!

Cukier na szczęście - ślubne ciekawostki

Panny za welonem

Rzymianie głęboko wierzyli w nadprzyrodzone siły i złe duchy – czerwony welon, tzw. flammeum, miał je odgonić od panny młodej. W innych źródłach możemy znaleźć informację, że w czasach antycznych podniesienie welonu przez pana młodego, było przypieczętowaniem umowy między nim, a ojcem panny młodej.

Dodatkowo welon ukrywał urodę kobiety do samego ołtarza. W końcu przyszli małżonkowie widzieli się często, pierwszy raz podczas ceremonii. Tak więc gdy mężczyzna mógł zobaczyć przyszłą żonę, było już za późno na odwrót. Z kolei długi welon posiadał…

…materiał ciągnący się za samą zainteresowaną i miał jej utrudnić ewentualną ucieczkę.

Przesądy dotyczą wielu sfer życia człowieka. Również małżeństwo i ceremonia zaślubin doczekały się pewnych zabobonów, o których w poniższym filmie opowiada nasza Redaktor Naczelna!

Rekomendowane artykuły