9 sprawdzonych pomysłów na prezent z okazji Dnia Chłopaka [To go ucieszy!]

dzień chłopaka

Dzień Chłopaka tuż, tuż! 30 września to wyjątkowy dzień wszystkich panów, a nie tylko, jak wskazuje nazwa święta, chłopców. Jeżeli nie masz jeszcze pomysłu na podarunek dla Twojego ukochanego, taty czy syna – nie martw się. Mamy dla Ciebie prawdziwe pewniaki – nie tylko piękne i eleganckie, ale też bardzo praktyczne. W końcu takie prezenty są najlepsze, prawda?

Dzień Chłopaka – historia

W naszym kraju dzień wszystkich mężczyzn obchodzi się 30 września. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że święto to wywodzi się od Dnia Mężczyzny, który ma miejsce 10 marca.

janachowska.pl

Data ta nie jest przypadkowa – to tylko 2 dni od słynnego Dnia Kobiet. Warto również pamiętać, że to właśnie 10 marca w kościele katolickim wspomina się 40 Świętych Męczenników z Sebasty.

To legioniści z Rzymu, których w 320 roku skazano na śmierć za to, że nie zgodzili się wyrzec swojej chrześcijańskiej wiary. W Polsce, w okresie Polski Ludowej próbowano 4 kwietnia uczynić datą Dnia Mężczyzny. Data ta jednak się nie przyjęła, w przeciwieństwie do zupełnie przypadkowej, czyli 10 września. 

concept store

Na całym świecie najbardziej znaną „męską” datą jest 19 listopada. Wtedy bowiem celebruje się Międzynarodowy Dzień Mężczyzn, który istnieje od 199 roku.

Zaczęto obchodzić go w Tobago oraz Trynidadzie. Ten wyjątkowy dzień powstał przez inicjatywę Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz aktywistów z USA, którym zależało na podkreśleniu równości płci. Odpowiedź na Międzynarodowy Dzień Kobiet została przyjęta bardzo przyjaźnie. Dzień Mężczyzn wspierany jest dzisiaj też przez wiele organizacji, w tym także UNESCO.

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Mężczyzn obchodzony jest w ponad 80 państw. W niektórych krajach cały listopad uznawany jest miesiącem przedstawicieli tej płci.

Międzynarodowy Dzień Mężczyzn – cel

Równość płci to jedna z idei, której przyświecało stworzenie Międzynarodowego Dnia Mężczyzn. To jednak nie wszystkie wartości, które organizatorzy mieli zamiar podkreślić. Zależało im na poprawie relacji pomiędzy kobietami i mężczyznami, zachęceniu do dbałości o zdrowie fizyczne i psychiczne itd. 

30 września – Dzień Chłopaka w Polsce

W naszym kraju powinniśmy składać życzenia 30 września i 10 marca. Ta pierwsza data dedykowana jest chłopcom, a ta druga dorosłym mężczyznom. Taki podział jednak się nie przyjął i bardziej popularnym terminem mimo wszystko jest 30 września. Zawsze możesz złożyć życzenia swoim ukochanym facetom 30 września i 10 marca. Ta pierwsza data zbliża się wielkimi krokami. Warto z tej okazji podarować bliskim Twojego serca mężczyznom coś wyjątkowego, dlatego dziś pokażemy Ci świetne propozycje prezentowe!

Prezenty dla ukochanego mężczyzny

1. Spinki do mankietów

Szukasz pomysłu na prezent dla chłopaka/narzeczonego/męża? Tym razem postaw na coś wytwornego, eleganckiego i bardzo praktycznego! Co powiesz na spinki do mankietów? To dodatek dla każdego eleganckiego mężczyzny. Jeżeli wkrótce planujecie ślub, to taki prezent to prawdziwy MUST.

Nie musisz jednak postawić na spinki tylko w kontekście ślubu. Wtedy wybierz te bardziej uniwersalne, np. z napisem I LOVE MY WIFE. W końcu pewne oczywistości warto czasem swojemu partnerowi przypomnieć, prawda? 🙂

2. Muszki

Kolejna propozycja prezentu dla elegantów. Pamiętaj, że taki podarunek sprawdzi się nie tylko u panów, którzy bardzo często zakładają wytworne outfity. Muszka sprawdzi się też do bardziej casualowych stylizacji. Kto wie, może muszka zachęci Twojego mężczyznę do większej zabawy modą?

3. Skarpetki dla męża

Skarpetki kojarzą się z prezentem od babci, ale to wcale nie oznacza, że Ty nie możesz ich podarować swojemu mężowi (albo Panu Młodemu). Poniższe modele na pewno wywołają uśmiech na jego twarzy.

4. Poszetki

Czy Twój ukochany jest w posiadaniu poszetki? To ozdobna chusteczka wkładana do górnej kieszonki marynarki. Nasze poszetki robią furorę wśród Panów Młodych i mężczyzn, którzy często zakładają garnitury. Może taki prezent okaże się idealny dla Twojego partnera?

Prezenty dla taty na Dzień Chłopaka

Nie zapomnij docenić też swojego taty. Elegancki prezent dla ojca na pewno wywoła w nim radość i poczucie docenienia. Co powiesz na poniższe pomysły?

5. Spinki do mankietów dla ojca Panny Młodej

Jeżeli niedługo bierzesz ślub, koniecznie kup tacie spinki do mankietów. Oczywiście nie byle jakie, bo ze specjalnym grawerem. Zapewniamy Cię, że ojciec będzie zachwycony!

6. Muszka dla taty

Tata też na pewno ucieszy się z muszki. Szczególnie jeśli jest mężczyzną bardzo eleganckim, który często zakłada garnitur. Sprawdź, co wybrałyśmy dla Twojego taty. Jak podobają Ci się poniższe modele? Niektóre są bardzo nietuzinkowe. Ty znasz najlepiej swojego tatę i wiesz, która najbardziej przypadnie mu do gustu.

7. Skarpetki dla ojca na Dzień Chłopaka

Skarpetki to prezent bardzo uniwersalny, szczególnie te wysokiej jakości, których noszenie będzie przyjemnością. Kup takie dla swojego taty, a na pewno będzie zachwycony. Polecamy m.in. poniższe modele:

Prezent dla syna

Elegancki prezent dla syna? Czy to dobry pomysł? Jeżeli rośnie Ci w domu mały elegant – to jak najbardziej! Sprawdź propozycje z Wedding Dream Shop.

8. Kamizelki na ważne okazje

9. Muszki dla chłopczyka

Pamiętaj, aby zakupów dokonać jak najszybciej. Będziesz czuć się pewniej, że na 30 września jesteś w stu procentach przygotowana.

Rekomendowane artykuły