Baby shower: co kupić w prezencie przyszłej mamie i maluszkowi?

baby shower

Z tego tekstu dowiesz się:

summer sale

Skąd wziął się zwyczaj organizowania baby shower?

Baby shower wraz z prezentami dla przyszłej mamy i dziecka to zwyczaj, który przywędrował do Polski z krajów zachodnich, a dokładniej anglosaskich. Z roku na rok stawał się on coraz popularniejszy, aż obecnie urósł do rangi standardowego przyjęcia organizowanego w związku ze zbliżającymi się narodzinami potomstwa.

Tradycja związana z przygotowaniem baby shower jest nowością w naszym kraju, aczkolwiek nie oznacza to, że pojawiła się ona niedawno. We wspomnianych już krajach anglosaskich, pierwsze Baby Shower organizowane były już w XVIII wieku.

baby shower
fot. Instagram/itsyourpartyatl_

Wówczas na takich przyjęciach nie mogło zabraknąć dobrej herbaty, słodkości, a także mnóstwa prezentów od gości, którzy zostali na to przyjęcie zaproszeni. Co ciekawe, wielu ówczesnych gości decydowała się wręczyć prezent na baby shower DIY, czyli własnoręcznie wykonany.

Anglosaskiemu baby shower towarzyszyły również żywe dyskusje, gdzie bardziej doświadczone mamy starały się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem z kobietą, która już wkrótce wcieli się w całkowicie nową rolę.

Idea Baby Shower bardzo szybko zyskała sobie szerokie grono zwolenników, chociażby w Stanach Zjednoczonych czy Francji. Niemniej jednak zwyczaj ten z roku na rok staje się także coraz popularniejszy także i w Polsce.

Czytaj więcej: Co to jest baby shower? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

Jak zorganizować baby shower?

Przyjęcie baby shower to świetna okazja dla przyszłej mamy i jej najbliższych przyjaciółek czy znajomych, by się zrelaksować i po prostu dobrze bawić. Przygotowywane są oryginalne przekąski, a także dekoracje, które kolorystycznie powinny nawiązywać do płci dziecka tj. kolor różowy dla dziewczynki i błękitny dla chłopca.

baby shower dla chłopca
fot. Instagram/itsyourpartyatl_

Otoczka imprezy dopełniona jest także różnorodnymi grami i zabawami tematycznymi, które nawiązują np. do zadań przyszłej mamy, czy mają rozwiać wątpliwości co do opieki nad maleństwem, które niedługo zostanie powitane na świecie.

Zwieńczeniem całej imprezy jest tort, na którym zwykle widnieje napis „oh Baby”, albo imię dziecka. Nie można jednak zapomnieć, że to właśnie oryginalne i kreatywne prezenty są jednym z najlepszych urozmaiceń każdego baby shower.

Co kupić na baby shower?

Zaproszeni na baby shower goście, zgodnie z tradycją, powinni podarować przyszłej mamie i jej maluszkowi coś absolutnie wyjątkowego. Pomysłów i inspiracji odnośnie idealnego prezentu można znaleźć niezwykle wiele. Jednocześnie większość osób dalej ma pewne wątpliwości odnośnie tego, co kupić na Baby Shower i co sprawdzi się najlepiej?

Jednym z najlepszych wyborów w kontekście upominków na baby shower są te, które ułatwią młodej mamie wstępną opiekę nad noworodkiem, a jednocześnie pomogą się jej zrelaksować i znaleźć chwilę dla siebie.

Z okazji zbliżających się narodzin dziecka najczęściej wręcza się gadżety i akcesoria, które można rozpatrywać w kategorii „niezbędników”. Same uczestniczki wydarzenia mogą zdecydować się na to, by poprosić o listę rzeczy, które przyszła mama uważa za kluczowe i wie, że nie zdąży kupić ich sama.

Prezent na baby shower dla mamy – co sprawdzi się najlepiej?

Przyszła mama wie, że już za chwilę będzie musiała stawić czoło zupełnie nowym obowiązkom. Opieka nad maluszkiem jest na tyle angażująca, że często zapomni ona o wygospodarowaniu chwili czasu dla siebie.

Wybierając prezent na baby shower dla mamy, warto także określić, jaki budżet może zostać na niego przeznaczony. Wówczas łatwiej będzie zdecydować, czy lepiej jest kupić jeden, konkretny prezent, czy może kilka drobniejszych upominków.

Koniecznie trzeba także uwzględnić zainteresowania, preferencje i potrzeby przyszłej mamy, a także zwrócić uwagę na jej indywidualne podejście do macierzyństwa.

W kategorii nieco tańszych prezentów można tu wskazać np. na pierwszy smoczek, zawieszkę do niego czy nawet na gryzak lub przytulanki dla maluszka. Jeśli jednak dysponujemy większym budżetem, można rozważyć akcesoria pierwszej potrzeby jak np. kocyki, śpioszki czy poduszki do karmienia, które młodej mamie z pewnością się przydadzą.

Ciekawym pomysłem na prezent dla przyszłej mamy na baby shower może być także Memory Box, koszula do porodu, a nawet bon do SPA czy na masaż, by pomóc się jej zrelaksować.

Wspomniane upominki są nie tylko praktyczne, ale także znacznie pomogą w pierwszych i kolejnych dniach opieki nad maluszkiem. Prezent dla mamy może być przeznaczony tylko dla niej i pomóc jej odprężyć się po wielu, nieprzespanych nocach.

Prezent na baby shower dla chłopca – co warto kupić?

Prezenty na baby shower dla chłopca również powinny zostać wybrane z należytą uwagą oraz zaangażowaniem. W tym momencie warto skupić się przede wszystkim na tym, czego przyszła mama będzie najbardziej potrzebować w kontekście opieki nad niemowlakiem.

Świetnym pomysłem może być pomoc w skompletowaniu wyprawki. Mogą znaleźć się w niej produkty higieniczne, zapas pieluszek, a nawet i pierwsze zabawki dla maluszka.

Jeśli budżet nas nie ogranicza, wówczas można skusić się na zakup podstawowych mebelków jak np. przewijaka czy nosidełka, o ile przyszła mama jeszcze nie zdążyła się w nie wyposażyć.

Prezent na baby shower dla dziewczynki – co będzie najlepszym rozwiązaniem?

Wybierając prezent dla dziewczynki, warto kierować się podobnymi aspektami, co w poprzednich przypadkach. Akcesoria i gadżety niezbędne do opieki nad córeczką zawsze okażą się sprawdzonym pomysłem.

New Drop

Ciekawym pomysłem na upominek dla dziewczynki są również różnego rodzaju ubranka – tiulowe spódniczki, sukieneczki czy rajstopki w słodkim, różowym kolorze sprawdzą się idealnie.

Można także skusić się na ozdobne czapeczki, niewielkie diademy i opaski na główkę dziewczynki, które ucieszą nie tylko ją, ale także i przyszłą mamę. Warto postarać się o to, by wszystkie drobiazgi utrzymane w typowej dla płci kolorystyce.

Prezenty na DIY – czy warto się na nie zdecydować?

Tradycja z krajów anglosaskich zakładała, że prezenty na baby shower były hand-made, czyli wykonywane własnoręcznie. Chcąc ten zwyczaj podtrzymać, również możemy się na takie rozwiązanie zdecydować.

Co ciekawe, wartość prezentów DIY jest znacznie większa niż tych, które są kupione. Do ich wykonania potrzeba czasu, zaangażowania, a także kreatywności, więc są one dowodem emocjonalnego przywiązania i troski.

Wśród autorskich prezentów na baby shower można wskazać, chociażby na dekoracyjny album na zdjęcia wykonany np. techniką scrapbooking’u. Wartościowym upominkiem będzie również własnoręcznie przygotowana księga gości, w której będą oni mogli złożyć swoje podpisy i życzenia w trakcie trwania uroczystości.

Podsumowanie – wybór prezentów na baby shower

Wybór prezentu dla mamy i maluszka na baby shower wcale nie musi być tak trudny. Wystarczy wykazać się kreatywnością oraz dobrymi intencjami. Zawsze można skonsultować swoje wybory z przyszłą mamą, która z pewnością ma przygotowaną listę rzeczy niezbędnych do opieki nad malcem.

Prezenty DIY na baby shower również są jednym z lepszych pomysłów. Dzięki nim można podkreślić emocjonalne zaangażowanie, a także popisać się wyjątkowymi zdolnościami manualnymi.

Niezależnie od tego, na jaki upominek się zdecydujemy, pamiętajmy, by był on idealnie dopasowany do preferencji i potrzeb przyszłej mamy i jej maluszka.

Zdjęcie główne: Shutterstock

Rekomendowane artykuły