Czy istnieje idealny miesiąc na ślub? Sprawdź!

Czy istnieje idealny miesiąc na ślub? Sprawdź! 41305

Wierzyć w przesądy i wybierać tylko taki miesiąc, który ma w nazwie słynne „r”? Sugerować się prognozami pogody, a może rodzinną tradycją? Jeżeli zastanawiacie się, który miesiąc będzie dla Was idealny, na ślub sprawdźcie sami. 

Ślub w Styczniu

Tego miesiąca pary nie wybierają zbyt często na ślub. Szkoda, ponieważ w styczniowym powietrzu unosi się jeszcze magiczna atmosfera świąt. Mimo zimna, nastrój, który zbudujecie może być iście baśniowy – śnieg i wcześnie zapadający zmrok sprawią, że zarówno ślub jak i wesele będą miały swój szczególny i intymny klimat.

Według wierzeń małżeństwa zawarte w tym miesiącu będą trwałe, a ukochani będą odpowiedzialni za siebie i swoje potomstwo. 

Idealny miesiąc na ślub – Luty

Luty nie jest szczególnie lubianym miesiącem na ślub przez pary młode głównie ze względu na pogodę. Jednak w tym czasie możecie spodziewać się śniegu, który sprawi, że Wasze plenerowe zdjęcia będą niezwykle czarujące i magiczne.

Trudno również szukać daty bardziej romantycznej niż Walentynki – wybierając ten termin macie pewność, że każda rocznica z pewnością będzie wyjątkowa, a Wasz ukochany nigdy o niej nie zapomni.

Miesiąc na ślub – Marzec 

Mimo litery „r” w nazwie, marzec nie jest miesiącem, który cieszy się popularnością. W tym okresie pogoda jest nieobliczalna – mimo budzącej się do życia wiosny jednocześnie żegnamy odchodzącą zimę. Dodatkową przeszkodą jest rozpoczynający się Wielki Post, podczas którego nie organizuje się hucznych zabaw.

Jeśli jednak nie przeszkadza Wam kapryśna aura, a zależy Wam na obniżeniu kosztów wesela – w marcu bez problemu znajdziesz dogodny termin co ważniejsze, w niewygórowanych cenach. 


Jeżeli czytają to panowie podpowiadamy – może warto zrobić przyszłej żonie niespodziankę podczas wesela? Wyprawiając wesele w Dzień Kobiet – z pewnością stanie się on niezapomniany i jeszcze bardziej wyjątkowy, a Wy nie będziecie musieli martwić się czy zapamiętacie kolejną istotną datę ? 

Ślub w Kwietniu 

To pierwszy, wiosenny miesiąc – na drzewach pojawiają się pierwsze pąki kwiatów, krzewy zaczynają się zielenić, a dookoła słychać śpiew ptaków. Niestety pogody w tym czasie nie da się przewidzieć, więc należy być przygotowanym na każdą ewentualność.

Jednak pary młode zbytnio się tym nie przejmują. Przed Wielkanocą w kościele katolickim nie odprawia się ślubów. Wiele zakochanych decyduje się zatem na wyjątkowo świąteczny czas – Wielką Niedzielę. Właśnie wtedy sporo par staje na ślubnym kobiercu, aby powiedzieć sobie sakramentalne „tak”. 

„Znawcy” ślubnych tradycji odradzają natomiast branie ślubu 1 kwietnia, z tego względu że nikt tego małżeństwa nie będzie traktować poważnie.

Jeżeli jednak są wśród Was odważni żartownisie, nic nie stoi na przeszkodzie aby na własnej skórze sprawdzić, czy jest to prawda. 

Maj

Jest to jeden z piękniejszych miesięcy w roku. Idealna pogoda, zjawiskowa zieleń, kwitnące bzy, magnolie czy jabłonie, które tworzą piękną i naturalną oprawę. Dlaczego więc maj jest tak dyskusyjnym miesiącem?  

Utarło się powiedzenie „w maju ślub, szybki grób” i wiele osób uważa, że ślub w tym czasie przynosi pecha.  Jeżeli jednak nie obawiasz się majowego pecha, miesiąc ten odwdzięczy Ci się bardzo czarującą aurą w ten wyjątkowy dzień.

Czerwiec idealnym miesiącem na ślub?

To wymarzony miesiąc na ślub. Piękna pogoda niemalże każdego dnia, grzejące słońce, soczyste owoce, sezonowe warzywa, a w dodatku jest litera „r” w nazwie – czy para młoda potrzebuje czegoś więcej?

Dla większości zakochanych jest to idealny czas aby powiedzieć sobie sakramentalne „tak”. Dlatego też od czerwca robi się także gorąco pod względem rezerwacji sali, fotografa czy dj’a.

Aby wziąć ślub w tym miesiącu musicie wybrać miejsce co najmniej rok wcześniej. Oczekiwanie może się jednak opłacić – w ten najważniejszy dzień możesz być pewna, że będzie on wyjątkowo piękny i ciepły. 

Ślub w Lipcu

To kolejny miesiąc, w którym zakochały się młode pary. Jest to idealny okres dla tych, którym zależy na piękniej pogodzie. Lipcowe wieczory są świetnym czasem na zabawę pod gołym niebem. Kwitnące drzewa i krzewy oraz gorące słońce stają się Waszą urokliwą i naturalną oprawą ceremonii.

Zakochani, którzy stają na ślubnym kobiercu w lipcu według wierzeń założą prawdziwą rodzinę – mogą mieć pewność, że zbudują dom, do którego będą chcieli wracać zarówno oni sami, jak i ich dzieci. 

Sierpień – Miesiąc na ślub

Absolutny ulubieniec narzeczonych – głównie ze względu na piękną pogodę i aurę. Słoneczna przygoda ma przynieść Młodej Parze szczęście i radość. Jednak żar lejący się z nieba, nie wszystkim może przypaść do gustu.

W tym czasie problematyczne mogą się stać bardzo przyziemne kwestie – utrzymanie dań w odpowiedniej temperaturze czy zadbanie o świeżość kwiatów.

Wiele par marzy właśnie o sierpniu, dlatego też prozaiczne spawy traktują drugorzędnie – zależy im na pięknym bezchmurnym niebie oraz wszechobecnej zieleni.

Sierpniowe młode pary według przesądów nie będą musiały obawiać się o swoje przyszłe finanse. 

Wrzesień 

Miesiąc ten niesie za sobą wspomnienie lata i powoli wprowadza nas w piękną złotą jesień. Pogoda dalej dopisuje – jest słonecznie, ciepło i przyjemnie.

Mówi się, że we wrześniu jest coś nieuchwytnego, co sprzyja zakochaniu.  Unosząca się w powietrzu miłość zachęca do powiedzenia sobie „tak”. Jeżeli chcecie przypieczętować swoją miłość przy aurze babiego lata, wrzesień jest idealny dla Was. 

Październik idealnym miesiącem na ślub?

W tym miesiącu do Polski z pewnością zdąży już dotrzeć jesień. Z jednej strony malownicze złoto-pomarańczowe barwy, z drugiej zaś możliwy deszcz i plucha.

Podobnie jak wiosną, wszystko zależy od szczęścia. Trafiając na nastrojową jesienną aurę, możecie być pewni, że będziecie mieć zdjęcia w prawdziwie bajecznej scenerii.  Jednak gdy będzie wtedy padać też nie musicie się martwić, ponieważ deszcz jest przepowiednią urodzaju i bogactwa. 

Ślub w Listopadzie

Gdy na dworze pada deszcz i hula wiatr do ołtarza idą osoby silne, niezależne, którym niestraszne życiowe przeciwności. Jest to jeden z mniej atrakcyjnych miesięcy na pobieranie się.

Pogoda przez większość dni nie dopisuje, jest mgliście, zimno i deszczowo. Z drugiej strony planując ślub na ponury listopad możesz diametralnie zmienić o nim zdanie – dotąd najbardziej depresyjny miesiąc w roku, od dnia ślubu kojarzyć Ci się będzie z najpiękniejszymi chwilami Twojego życia. 

Grudzień miesiącem na ślub

Adwent trwa przez większość miesiąca i jest to czas kiedy nie wyprawia się hucznych zabaw. Jednak Boże Narodzenie to jeden z najpiękniejszych i klimatycznych dni w całym roku.

Magia świąt sprawia, że większość z nas jest w romantyczno-melancholijnym nastroju. Urokliwe dekoracje zarówno w kościele jaki i na sali sprawią, że ten chłodny zimowy wieczór stanie się dla Was najcieplejszym dniem w całym kończącym się roku. 

Rekomendowane artykuły