Dekoracje weselne – 5 rzeczy, które warto udekorować!

Dekoracje weselne - 5 rzeczy, które warto udekorować! 54663

Jednym z moich ulubionych elementów przygotowań do ślubu i wesela są, oczywiście, dekoracje. To zdecydowanie przestrzeń dla rozwinięcia moich artystycznych zapędów. Za każdym razem, kiedy zajmuję się tą estetyczną stroną uroczystości opracowuję z Parą Młodą plan i staram się go konsekwentnie realizować. Z doświadczenia jednak wiem, że są detale, o których wiele osób zapomina a zdecydowanie warto się nimi zająć.

Wejście do kościoła/urzędu

Wszyscy wiemy, jak jest z pierwszym wrażeniem. Wejście do miejsca, w którym już za chwilę będziecie sobie przysięgać miłość to dla większości gości to pierwsza przestrzeń, którą zobaczą w związku z Waszym ślubem. Sprawcie, żeby już od początku byli oczarowani. Pamiętacie jak Izabela w 6 sezonie programu I nie opuszczę Cię aż do ślubu udekorowała wejście do Urzędu Stanu Cywilnego na ślub w stylu Tima Burtona? Goście z pewnością nie mieli wątpliwości w jakim klimacie utrzymana będzie uroczystość.

A gdyby tak udekorować wejście neonem?

Samochód

Dekoracje pojazdów, którymi Państwo Młodzi docierają najpierw na ślub, a następnie na wesele od jakiegoś czasu nie są bardzo popularne, a szkoda. Praktycznie każde auto nabierze wyjątkowego charakteru, jeśli dodacie do niego stylowe dekoracje. Nie mam na myśli, broń Boże, kiczowatych lalek, czy staromodnych kompozycji ze styropianowych obrączek i sztucznych kwiatów, ale pasujące do uroczystości rośliny, czy wstążki nie zaszkodziły jeszcze żadnemu samochodowi.

Zobacz także: Czym do ślubu? To proste!

Wejście na salę weselną

Podobnie jak wejściem do miejsca uroczystości- tu również macie szanse zaskoczyć swoich gości. Kiedy Wasi bliscy dotrą do sali weselnej z pewnością zachwycą ich dekoracje stojące na zewnątrz- nie zdarza się to zbyt często, a świetnie wprowadza w nastrój wesela. Możecie wykorzystać do tego celu popularne świetlne napisy, kompozycje kwiatowe, drzewa, albo Wasze zdjęcia ułożone na sztalugach- ogranicza Was jedynie Wasza wyobraźnia.

dekoracje

Krzesła

W dekoracjach sali weselnej często zapomina się o dekoracji krzeseł, szczególnie, że nie rzadko są one same w sobie ładne. Zwróćcie jednak uwagę, że jest ich na sali bardzo dużo, więc nawet niewielka dekoracja – wstążka, gałązka gipsówki, czy ruskusu zrobią piorunujący efekt.

Miejsce z księgą gości

Jeśli zaakcentujecie przestrzeń, w której zostawiliście księgę gości macie o wiele większą szansę, że Wasi bliscy zwrócą na nią uwagę i pozostawią po sobie ślad.

Podobają Ci się nasze propozycje? Koniecznie poznajcie aktualne trendy panujące na weselach nie tylko w Polsce!

Rekomendowane artykuły