Dlaczego warto brać ślub w pełni księżyca?

ślub w pełni księżyca

Czy wiesz, że czas w pełni Księżyca ma niesamowitą moc? Mówi się, że to właśnie w pełni dochodzi do wzrostu liczby porodów, trzęsień ziemi i innych niesamowitych wydarzeń, głównie negatywnych. My dzisiaj skupimy się na tych… pozytywnych. W końcu zaliczamy do nich ślub. Dlaczego warto go wziąć w pełni Księżyca?

Zanim przeczytasz, dlaczego pełnia odgrywa tutaj aż taką ogromną rolę, przypomnę Ci czym są nów i pełnia księżyca. Te definicje pomogą Ci lepiej zrozumieć temat.

Pełnia i nów Księżyca – czym są?

Nów – w astronomii to jedna z faz Księżyca, w której Księżyc znajduje się między Słońcem a Ziemią (patrząc z Ziemi). Gdy Księżyc znajduje się w tej pozycji, to cała strona Księżyca widoczna z Ziemi jest w cieniu. To oznacza, że Księżyc nie jest widoczny gołym okiem. 

Fazą przeciwną do nowiu jest pełnia, w której cały oświetlony obszar Księżyca jest zwrócony ku Ziemi. Księżyc w pełni znajduje się wówczas w opozycji do Słońca, tj. po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce. Ślub i wesele w te dni zapewnią szczęśliwe życie rodzinne Młodej Parze, bez względu na ich znaki zodiaków.

Ślub w pełni Księżyca – dlaczego to takie ważne?

Pełnia Księżyca wydobywa prawdziwe emocje, które uatrakcyjnią dzień ślubu i wzmocnią więź małżeństwa – mówi Allie Schultz – astrolożka, która prowadzi blog astrologiczny (tworząc horoskopy i prognozy astrologiczne) i zajęcia tematyczne. 

Tak naprawdę nie chodzi stricte o samą pełnię, ale okres tuż po niej. Zbyt długie zwlekanie może się tutaj nie opłacić. Księżyc zaczyna bowiem przechodzić w nów, co według astrologii nie jest pomyślnym czasem dla nowożeńców i zmniejsza szansę na powodzenie małżeństwa.

Co wtedy, gdy data ślubu przypada na ten okres? Jeszcze nic straconego. Astrolożka zachęca, do tego aby… udać się po pomoc do profesjonalisty. Ekspert astrolog przeanalizuje dokładnie potencjał danego związku na bazie dat urodzin partnerów i oczywiście daty zawarcia związku małżeńskiego. 

O komentarz ekspercki poprosiliśmy wróżkę Mariwę. Oto porada jaką przygotowała dla naszych czytelników:

Pełnia księżyca uważana jest za okres, który nie wpływa dobrze na nasze samopoczucie. W tym czasie można zauważyć wzmożoną agresję, bezsenność, a naukowcy dopatrują się podczas pełni księżyca większej ilości przestępstw, a nawet morderstw i samobójstw. Z drugiej strony nów księżyca oraz następująca po nim pełnia to jeden z najlepszych okresów w miłości. Tak, jak księżyc z każdą nocą nowiu powiększa objętość widocznej tarczy, tak rosną i umacniają się uczucia. Ślub zawierany w dniu poprzedzającym pełnię jest bardziej świadomy, a uczucia intensywniejsze. Jest to idealny czas na rozpoczęcie nowego, wspólnego życia. Należy podkreślić tutaj fakt, że noc poślubna, która zbiega się z pełną tarczą księżyca, może być najbardziej namiętnym i emocjonalnym czasem dla pary młodej, a dodatkowo, właśnie wtedy, niewykluczona jest możliwość poczęcia nowego życia.

ślub w pełni księżyca

Zaćmienie księżyca a dzień ślubu

A co z zaćmieniem? To zjawisko astronomiczne, które powstaje gdy Ziemia znajduje się między Słońcem a Księżycem będącym w pełni i Księżyc „wejdzie” w stożek cienia Ziemi. Do zaćmienia całkowitego dochodzi bardzo rzadko, najczęściej mamy do czynienia z zaćmieniem częściowym.

A co na to astrologia?

Ślub w tym czasie może wydawać się ekscytujący i mieć szczególne znaczenie dla pary i ich wspólnego życia, ale niestety później mogą wyjść pewne niedogodności, tj. partnerzy jednak nie będą się ze sobą dogadywać – twierdzi Allie Schultz – To jest właściwie cały sens zaćmień często nazywanych „rzucaniem światła na prawdę”. Reasumując – astrolożka uważa, że rozpoczęcie jakiegokolwiek nowego ważnego początku w życiu nie powinno mieć miejsca w czasie zaćmienia. 

ślub w pełni księżyca

Niebawem zaczyna się karnawał! Mamy dla Was propozycje wyjątkowych kreacji. Wszystkie przedstawione w poniższym wideo Izabela Janachowska, redaktor naczelna portalu Wedding Dream, miała na sobie podczas prowadzenia „Tańca z gwiazdami”.

New Drop

Rekomendowane artykuły