Ślub i wesele w historycznym sercu stolicy: wyjątkowa oferta Hotelu Bristol w Warszawie

hotel bristol

Zanim jednak opowiem Wam o wyjątkowych doświadczeniach, których możecie się spodziewać w Hotelu Bristol Warsaw, zacznijmy od wspomnień. Budynek, w którym być może zamierzacie świętować najważniejsze chwile Waszego życia, na przestrzeni lat był świadkiem zdarzeń, które nierzadko zmieniały bieg historii.

Świadomość tej przeszłości i tradycji miejsca w wyjątkowy sposób wzmocni i podkreśli podniosłość szczególnych chwil, które na zawsze odmienią także Wasze życie. Jestem o tym przekonana.

Historia Hotelu Bristol

Niektórzy z Was mogą nie wiedzieć, że w drugiej połowie XIX wieku w miejscu, gdzie obecnie znajduje się budynek Hotelu Bristol, pierwotnie znajdował się pałac Tarnowskich.

Dopiero u schyłku XIX wieku ogłoszono konkurs na projekt hotelu. Jego budowa trwała prawie trzy lata. W listopadzie 1901 roku powitano w nim pierwszego gościa.

para młoda w windzie hotelu bristol

Po pierwszej wojnie światowej Hotel Bristol stał się świadkiem wydarzeń politycznych i już wówczas był w czołówce najlepszych hoteli w kraju. Podczas II wojny światowej budynek został nieco uszkodzony, a działalność wznowił w 1945 roku.

Niestety, czasy komunizmu odbiły się piętnem na kartach historii do tego stopnia, że w roku 1973 Hotel Bristol stał się obiektem drugiej kategorii. Wobec podupadającej renomy w 1977 roku budynek został przekazany Uniwersytetowi Warszawskiemu – miała się tam mieścić biblioteka akademicka.

Hotel Bristol został zamknięty w 1980 roku i po trwającym wiele lat remoncie ponownie otwarty 13 lat później. 17 kwietnia 1993 oficjalnego otwarcia obiektu dokonała Margaret Thatcher.

baner sale weselne

Wieczór panieński i kawalerski w Hotelu Bristol

Panie lub Panowie, którzy zamiast całonocnego clubbingu planują swój wieczór panieński czy kawalerski w formie eleganckiego przyjęcia, powinni sprawdzić ofertę Hotelu Bristol Warsaw, który będzie idealnym miejscem do organizacji takiego wydarzenia.

Oprócz stylowych wnętrz i fantastycznej kuchni autorstwa szefa kuchni Michała Tkaczyka to miejsce również znane jest z kameralnej oazy relaksu – cudownego Bristol SPA oraz mistrzowskich koktajli serwowanych przez najlepszych barmanów w mieście.

Hotel Bristol Warsaw może się też stać wyjątkowym miejscem na ostatnią randkę przed ślubem. Jeśli macie ochotę na romantyczną kolację w historycznych murach w samym centrum stolicy – koniecznie wybierzcie jedną z restauracji lub barów hotelu.

kolacja w hotelu bristol

Idealne miejsce na przygotowania do ślubu

Wyjątkowe wnętrza hotelowych apartamentów pomogą Wam się zrelaksować tuż przed najważniejszym dniem Waszego życia, ale mogą się stać także wyjątkowym tłem dla Waszych ślubnych przygotowań. Wiele par decyduje się zaprosić fotografa i operatora jeszcze przed ślubem, aby uwiecznił ostatnie chwile przed tym najważniejszym „tak” w życiu. Spektakularne wnętrza apartamentów dodatkowo podkreślą podniosłość tego wyjątkowego dnia.

apartament paderewski w hotelu bristol warsaw

Z myślą o nowożeńcach Hotel Bristol Warsaw przygotował także wyjątkową ofertę na romantyczne chwile tuż przed i tuż po ślubie. Nowożeńcy mogą je spędzić w najbardziej luksusowym, historycznym apartamencie hotelowym w Polsce – Apartamencie Paderewski. Zdradzimy tylko, że całości dopełnia butelka szampana na powitanie i śniadanie podane do łóżka.

inspiracje

Ślub i wesele w Hotelu Bristol w Warszawie

Zaślubiny w tak wyjątkowym i ważnym historycznie miejscu jak Hotelu Bristol Warsaw to marzenie wielu miłośników Warszawy, które teraz jest dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Przeczytaj również: Wesele w hotelu

Niezależnie od tego, czy planujecie skromną, kameralną uroczystość czy ceremonię w towarzystwie większej liczby gości, możecie wybrać spośród dostępnych sal weselnych: stylowych salonów doskonałych na prywatne kolacje, zamknięte ceremonie czy większe uroczystości lub zdecydować się na wystawne przyjęcie w stylu glamour w przepięknej i przestronnej Sali Balowej Chopin.

sala weselna w hotelu bristol, warsaw

Luksusowe wnętrza Hotelu Bristol

Zastanawiacie się, jak wyglądają wnętrza jednego z najbardziej prestiżowych hoteli w Polsce? Z pewnością pamiętacie pierwszy, pilotażowy odcinek naszej nowej serii Zatańcz ze mną, w której nasza redaktor naczelna Izabela Janachowska razem z Rafałem Maserakiem uczą przyszłe pary młode pierwszego tańca. Zdjęcia do tego odcinka realizowaliśmy właśnie w Hotelu Bristol. Jeśli nie widzieliście tego materiału, możecie nadrobić zaległości:

Sesja zdjęciowa w tajemniczym ogrodzie Belle Epoque

Kolejną wyjątkową atrakcją oferowaną przez Hotel Bristol nowożeńcom, którzy zdecydują się u nich zorganizować najważniejsze przyjęcie życia, jest glorietta – zabytkowy taras znajdujący się na 7. piętrze legendarnego Hotelu Bristol Warsaw.

New Drop

Drzwi do tajemniczego ogrodu Belle Epoque otwiera specjalne hasło. To wprost wymarzone miejsce na romantyczną sesję zdjęciową. Podczas tych pierwszych małżeńskich fotografii towarzyszyć Wam będzie widok na panoramę Warszawy, który rozciąga się z glorietty. To dodatkowy symbol tego, że to właśnie tu, w stolicy rozpoczęliście Waszą nową, wspólną drogę życia.

nowożeńcy w hotelu bristol

Jeśli jesteście ciekawi szczegółów oferty Hotelu Bristol Warsaw, koniecznie skontaktujcie się z obsługą hotelu i umówcie na spotkanie, na którym poznacie wszystkie detale i możliwości, jakie oferuje to wyjątkowe miejsce na warszawskiej mapie.

Rekomendowane artykuły