Jak podawać obrączki ślubne? 5 pomysłów

Jak podawać obrączki ślubne? 5 pomysłów 115051

Obrączki to niezwykle istotny element ceremonii ślubnej i widzialny symbol zawarcia małżeństwa. Ten elegancki element małżonkowie noszą na swoich dłoniach przez całe życie, począwszy od dnia ślubu.

Obrączki mogą być idealnym nośnikiem wspomnień z Waszego wyjątkowego dnia zaślubin. Dodatkowo są zwieńczeniem prawdopodobnie najważniejszej decyzji w życiu. Planując wesele, nie należy więc zapominać o tym, by zostały one odpowiednio podane. Poniżej przedstawiamy inspiracje, w czym możecie je podać, by wyglądały stylowo i dobrze wpasowały się w klimat całej uroczystości.

janachowska.pl

1. Szklane pudełeczko

Podanie obrączek ślubnych w szklanych pudełku będzie rozwiązaniem niezwykle eleganckim, a jednocześnie bardzo uniwersalnym, w zależności od wypełnienia. Możemy je wyłożyć na przykład żywymi kwiatami lub mchem.

Szkło w zestawieniu ze złotem – będzie świetnym pomysłem w przypadku wesela w stylu glamour. Warto wspomnieć, że szklane pudełeczko także na przyjęciu o klimacie rustykalnym lub boho zaprezentuje się pięknie i przyciągnie wzrok swoim naturalnym wykończeniem.

concept store

Dodatkowym atutem jest fakt, że to rozwiązanie będzie zawsze dobrze wyglądać na fotografiach.

szklane pudełko na obrączki

2. Drewniane pudełko lub szkatułka na obrączki

Naturalne drewno w połączeniu ze złotem to kolejna uniwersalna propozycja na podanie obrączek ślubnych. Wnętrze tego pudełka możemy dowolnie stylizować, w zależności od stylu naszej imprezy weselnej.

3. Drewniana podstawka na obrączki

Pozostając w klimacie stylowego drewna, możecie również zdecydować się na opcję całkowicie minimalistyczną i zamiast pudełka, włożyć obrączki w podstawkę, która odpowiednio je wyeksponuje. To rozwiązanie świetnie wpasuje się w rustykalny styl wesela lub ślub w plenerze, na łonie natury. Tę propozycję polecamy też parom, które chcą zorganizować swoją uroczystość w duchu eko.

4. Poduszka na obrączki

Ten klasyczny sposób podania obrączek z jednej strony wydaje się mało aktualny czy modny, z drugiej – może pozytywnie zaskoczyć, jeśli odejdziemy od utartych schematów. Taką poduszkę można przecież urozmaicić i uatrakcyjnić, umieszczając na niej delikatne ozdoby, czy oryginalny haft. W ten sposób odczarujecie jej „nudny” charakter! Poza tym klasyka zawsze się obroni.

5. Mech

Wybór mchu to całkowicie nietypowy sposób podania obrączek, który może zachwycić swoją oryginalnością. Odpowiednio ograny mech będzie z pewnością bardzo efektowny. Z tego powodu na to nowatorskie rozwiązanie decyduje się coraz więcej nowożeńców.

Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujecie, pamiętajcie, by zakup tego elementu ślubnego wpisać na listę weselnych #toDO, ponieważ czasem tak drobne szczegóły mogą umknąć naszej uwadze i spowodować niepotrzebny stres. I na koniec najważniejsza rada: zanim zdecydujecie się na wybór jakiegokolwiek opcji, wspólnie ustalcie motyw przewodni i styl Waszej imprezy – wówczas wybór dodatków i ozdób będzie zwyczajnie prostszy. 🙂

planer

Rekomendowane artykuły