Jak śmiesznie zapakować prezent – kreatywne i zabawne sposoby na pakowanie prezentów

jak śmiesznie zapakować prezent

Zapakowanie prezentu w oryginalny i pomysłowy sposób to nie tylko okazja, by podkreślić jego wyjątkowość, ale również sprawić radość obdarowywanej osobie jeszcze zanim odkryje, co kryje się w środku. Sprawdź, jak śmiesznie zapakować prezent!

Chcąc dodać odrobinę humoru przy wręczeniu prezentu, warto zastanowić się nad niestandardowymi metodami pakowania. W końcu to, jak wręczamy podarunek, często mówi o nas równie wiele co sam prezent. W poniższym tekście przedstawimy kreatywne i zabawne sposoby na zapakowanie prezentów, które z pewnością zostaną zapamiętane na długo.

Dlaczego warto śmiesznie zapakować prezent

Zdjęcia ze ślubu składane do pudełka
fot. Pinterest/ notonthehighstreet

Podarowanie prezentu to nie tylko okazja do obdarowania bliskiej osoby czymś wyjątkowym, ale również doskonała sposobność do demonstrowania swojej kreatywności. Sposób, w jaki zapakujemy nasz upominek, może wzbudzić uśmiech i ciekawość, zanim jeszcze obdarowany zobaczy, co kryje się w środku. Czy to pieniądze, książka, czy drobny upominek, istnieją niezliczone sposoby, by uczynić jego wręczenie niezapomnianym.

Pomyślmy o pieniądzach lub popularnych obecnie kartach podarunkowych i voucherach na prezent. Zamiast tradycyjnej koperty, możemy stworzyć specjalną skrzynkę lub szkatułkę, w której ukryty będzie “skarb”. Zapakowane w tej formie pieniądze mogą też wymagać rozwiązania np. układanki lub zagadki, aby je zdobyć. 

Dla miłośników literatury, książka owinięta np. w mapę może stać się dodatkowym akcentem nawiązującym do treści lub zainteresowań solenizanta. Natomiast dla koneserów napojów, butelka ukryta w nietypowym opakowaniu, może stać się dodatkową atrakcją. Kreatywne pakowanie prezentów to sztuka, która nie tylko podkreśla wartość wręczanego upominku, ale również dodaje osobistego charakteru do całego gestu. To okazja, by dać upust swojej wyobraźni i uczynić każdą okazję naprawdę wyjątkową!

Krok po kroku: Przewodnik po śmiesznym pakowaniu prezentu

jak śmiesznie zapakować prezent

Pakowanie prezentów nie zawsze musi być eleganckie i… nudne. Czasami warto dodać odrobinę humoru, aby wywołać uśmiech na twarzy osoby obdarowywanej. Aby prezent prezentował się wyjątkowo w opakowaniu, nie musisz wydawać majątku na ozdoby — kluczem jest kreatywność. Przygotowaliśmy dla Ciebie inspirujące sposoby jak zapakować prezent — sprawdź je i użyj, by efektownie zawinąć niespodziankę dla kogoś bliskiego.

Wprowadzające w błąd pudełko

Wybierz lub nawet stwórz pudełko, które zupełnie nie pasuje do zawartości prezentu. Jeżeli wręczasz na przykład małą biżuterię, użyj dużego pudełka od butów lub sprzętu elektronicznego. Jeśli prezent jest większy, tak jak książka, możesz go umieścić w pudełku o zupełnie innym kształcie.

Niektórzy idą krok dalej i np. właściwy prezent kładą na krześle, które później całe jest owinięte papierem ozdobnym. Przy odrobinie kreatywności da się zbudować karton kształtem przypominający, chociażby gitarę. Wrzucamy do niego nasz upominek i całość zawijamy papierem do pakowania prezentów. Zaskoczenie gwarantowane!

Fałszywe etykiety

Do prezentu doklej fałszywą etykietę z innej rzeczy, na przykład „pilarka łańcuchowa” czy „pudło pełne węży”. Zobacz minę obdarowywanego, gdy będzie się zastanawiać, co takiego sprezentowałeś mu tym razem!

Fałszywa okładka książki

New Drop

Jak zapakować książkę w zabawny sposób? Polecamy stworzyć samodzielnie papierową okładkę, w którą owiniesz książkę, ale z zupełnie innym, niespodziewanym tytułem, który nie ma nic wspólnego z pasjami obdarowywanej osoby. Ciekawe, jaka będzie jej reakcja!

Nieskończona taśma

Zanim wrzucisz prezent do pudełka, owiń go w kilka warstw taśmy klejącej. Niech obdarowywany będzie zmuszony do trochę pracy, zanim dotrze do upominku.

Prezent w prezencie

Zaczynając od małego pudełka z prezentem, umieść je w większym pudełku, a następnie to w kolejnym większym i tak dalej. Zabawa polega na tym, by obdarowywany musiał otwierać coraz to nowe pudełka, zanim dotrze do właściwego prezentu.

Gazeta zamiast papieru do pakowania

Zamiast tradycyjnego papieru do pakowania użyj starych gazet. Możesz również dodać kilka zabawnych nagłówków lub komiksów na wierzchu.

Balonowy wybuch

Marlu_baner

Napompuj balon, wsadź do niego mały prezent, a następnie nadmuchaj go do pełnej wielkości. Aby dostać się do prezentu, obdarowywany będzie musiał przebić balon.

Pudełko z zaskoczeniem

Do pudełka z prezentem wrzuć kilka sztucznych pająków lub innych śmiesznych gadżetów. Gwarantowany efekt zaskoczenia!

Mapa skarbów

Przygotuj mapę i schowaj prezent w którymś zakamarku domu. Zamiast podać prezent bezpośrednio, daj mapę, która poprowadzi obdarowywanego do upominku.

Pudełko z alarmem

Kup tani buzzer lub alarm i umieść go w pudełku tak, by włączył się, gdy ktoś otworzy pudełko.

Śmieszne notatki

Do prezentu dołącz śmieszne notatki lub karty z napisami takimi jak „Nie otwierać do 2050 roku!” czy „Uwaga! Zawiera czekoladę… albo węże”.

Ostateczna rada: Pamiętaj, że chodzi o to, by dostarczyć radość i humor, a nie stresować obdarowywanego. Wybieraj takie sposoby pakowania, które będą pasować do poczucia humoru osoby, której dajesz prezent, i cieszcie się wspólną zabawą!

Jak śmiesznie zapakować pieniądze na prezent

jak śmiesznie zapakować prezent zamrożone pieniądze
fot. Shutterstock

Pieniądze lub karty podarunkowe i vouchery to obecnie jedne z najpopularniejszych prezentów, które dajemy zwykle w nudnej i nieciekawej kopercie. Co zrobić, żeby było zabawniej? Jak pakować prezenty, które same w sobie może nie są jakoś bardzo oryginalne, aby mimo wszystko zostały w pamięci jubilata? Poniżej znajdziesz kilka przykładów jak śmiesznie zapakować pieniądze na prezent.

 • Kostka lodu: Zamroź banknot w środku kostki lodu. Osoba obdarowywana dostaje „kostkę pieniędzy” i musi poczekać, aż lód się roztopi, aby dostać swój prezent. Oczywiście pamiętaj, aby zabezpieczyć pieniądze folią.
 • Jutowy worek: Pieniądze zapakuj do niewielkiego jutowego worka z napisem “bank”, tak aby całość przypominała wynik napadu. 
 • Wielowarstwowe opakowanie: Zawiń banknot w małą kostkę. Następnie zawiń go w kolejne warstwy papieru do pakowania, każda większa od poprzedniej. Możesz dodać też kilka warstw folii aluminiowej, taśmy klejącej i innych materiałów. Osoba obdarowana będzie musiała spędzić sporo czasu na rozwijaniu prezentu!
 • Skrzynka z zamkiem: Umieść pieniądze w małej skrzynce i załóż na nią zamek. Wręcz ją wraz z zestawem różnych kluczy, z których tylko jeden pasuje.
 • Puszka konserwowa: Umieść pieniądze w czystej puszce po konserwie i zamknij ją. Aby dostać się do środka, obdarowany musi otworzyć puszkę otwieraczem!
 • Balon z niespodzianką: Włóż banknot do balonu, nadmuchaj go, a następnie nadmuchaj kilka innych balonów. Osoba obdarowana musi przebić balony, aby znaleźć ten z pieniędzmi.

Kreatywne pomysły na pakowanie prezentów na różne okazje

jak śmiesznie zapakować prezent eko prezenty
fot. Shutterstock

Nowoczesne pakowanie prezentów jest obecnie równie ważne, co sam dobry pomysł na prezent. Chcesz wiedzieć, jak śmiesznie zapakować prezent na różne okazje? Poniżej znajdziesz proponowane przez nas inspiracje i pomysły m.in. na prezent ślubny czy dla dzieci.

 • Na urodziny
  W dniu urodzin oczekujemy niespodzianek, dlatego warto zaskoczyć solenizanta nietypowym opakowaniem. Jeśli podarunek to biżuteria, zamiast klasycznego pudełeczka możemy użyć szkatułki w kształcie owocu lub jajka. Dla miłośników literatury można owijać książki kolorowym papierem i dodatkowo ozdabiać je rysunkami lub naklejkami związanymi z zainteresowaniami obdarowywanej osoby.
 • Ślub
  Ślub i wesele to co do zasady bardzo radosna okazja, ale nie zaszkodzi przecież ocieplić jej jeszcze bardziej — szczególnie gdy można tego dokonać drobnym żartem. Opakuj prezent w papier i dodaj duży napis na wierzchu „Instrukcja obsługi małżeństwa”. W środku, oprócz prezentu, umieść notatkę z żartobliwymi radami lub śmieszne przedmioty, takie jak plastry z napisem „Na sercowe rany”, czy herbata „Na uspokojenie nerwów”.
 • Prezent pod choinkę
  Świąteczne prezenty tradycyjnie pakowane są w kolorowe papierki, ale dlaczego by nie pójść krok dalej? Świetnym pomysłem może być wykorzystanie materiałów naturalnych, takich jak lniane worki ozdobione szyszkami, gałązkami jodły czy czerwoną wstążką. Można także stworzyć własne papierowe ozdoby, takie jak gwiazdki, aniołki czy renifery, które dodadzą świątecznego klimatu.
 • Rocznice i Walentynki
  Romantyczne okazje zasługują na specjalne opakowania. Co powiecie na prezenty zawinięte we fragmenty listów miłosnych czy wierszy? Drobne upominki, takie jak biżuteria, można ukryć w wypełnionych helem balonach, które trzeba przebić, aby odkryć zawartość.
 • Dzień Dziecka i chrzciny
  Prezenty dla najmłodszych zawsze wzbudzają wiele radości. Aby uczynić je jeszcze bardziej atrakcyjnymi, warto pomyśleć o opakowaniu w kształcie bajkowej postaci czy superbohatera. Kolorowe tkaniny mogą posłużyć jako materiał, z którego stworzymy unikalne opakowanie dostosowane do wieku i zainteresowań dziecka.

  Możemy także kreatywnie przemienić opakowanie prezentu w różne zwierzątka. Szary papier do pakowania oraz wycięte elementy takie jak oczy, rogi czy uszy wystarczą, by stworzyć „misia”, „krowę”, „sowę”, „lisa” czy „rybę”. W taki sposób zawijania upominków warto wciągnąć w zabawę dzieci.

Jak śmiesznie zapakować alkohol na prezent

jak śmiesznie zapakować prezent butelki alkoholu owinięte w japońskie kimona
fot. Shutterstock

Podarowanie butelki alkoholu jako prezentu jest popularne, ale można uczynić to w wyjątkowy, śmieszny sposób. W końcu alkohol to nie przelewki! Oto kilka pomysłów jak śmiesznie zapakować alkohol na prezent.

 • Butelka w pieluchach: Opakuj butelkę w pieluchę dla dzieci, zawiąż wstążką i dodaj notatkę z napisem „Na trudne noce”.
 • Torba medyczna: Włóż butelkę do plastikowej torby medycznej i zamknij ją za pomocą klipsa. Dołącz metkę z napisem „Na wszelki wypadek” lub “Zestaw pierwszej pomocy”.
 • Opakowanie od soku: Włóż butelkę alkoholu do pustego opakowania po soku, a następnie zamknij je. Na etykiecie napisz „Dla dorosłych”.
 • Butelka w „koszulce”: Załóż na butelkę koszulkę z zabawnym napisem lub obrazkiem i zawiąż ją u dołu.
 • Fikcyjna etykieta: Przygotuj zabawną etykietę na butelkę, na przykład „Eliksir na złamanie serca” czy „Mikstura na zapomnienie problemów”.

Ważne jest, aby pamiętać o gustach osoby, której wręczasz prezent. Upewnij się, że taki śmieszny sposób opakowania prezentu będzie przez nią dobrze odebrany i dostarczy jej radości, a nie będzie przyczyną nieporozumienia.

Rekomendowane artykuły