Jak świętować dzień ślubu tylko we dwoje?

Jak świętować dzień ślubu tylko we dwoje? 48524

Choć huczne wesela to coś, co od lat króluje w Polsce, prawda jest taka, że do samego ślubu wystarczy… 5 osób — panna młoda, pan młody, świadkowie oraz ksiądz lub urzędnik. Jeżeli więc byliście zmuszeni przełożyć przyjęcie weselne, Wasza ceremonia wciąż może się odbyć. Zobaczcie, w jaki sposób sprawić, aby dzień intymnej ceremonii wciąż był magiczny i niepowtarzalny.

W obecnej, niezwykle trudnej sytuacji wiele par zwraca się do naszego Ślubnego Pogotowia z zapytaniem, czy powinni utrzymać datę ślubu, a wesele zorganizować jesienią. Oczywiście! Urzędy stanu cywilnego i kościoły nie wstrzymały kalendarza ślubnego. Choć nie wszystkie, dlatego warto skontaktować się z USC w Waszym mieście, by to wcześniej sprawdzić. Jeżeli otrzymacie potwierdzenie i zależy Wam na zawarciu małżeństwa w najbliższym czasie, nic nie stoi na przeszkodzie, abyście przypieczętowali Waszą miłość już teraz. Dowiedzcie się, jak możecie sprawić, aby nietypowy dzień ślubu spędzony tylko we dwoje nie stracił swojego uroku.

Jak poinformować gości o przełożonym weselu… bez ślubu?

Jeżeli zdecydujecie się na przeniesienie samego przyjęcia, oczywiście musicie niezwłocznie powiadomić o tym fakcie gości. W specjalnej wiadomości, rozmowie lub wkładce change the date wspomnijcie o tym, że pragnęliście przypieczętować Waszą miłość już teraz. Zaznaczcie także, że równocześnie nie wyobrażacie sobie, aby nie móc świętować tego wydarzenia z Waszymi drogimi gośćmi i dlatego planowane wesele odbędzie się w późniejszym czasie. Mając na uwadze tę niełatwą sytuację, Wasi bliscy z pewnością nie będą Wam mieli za złe tego, że nie będą uczestniczyć w samej ceremonii. W końcu w ślubie chodzi przede wszystkim o łączące Was uczucie — nikt nie sprzeciwi się temu, że chcecie być żoną i mężem jak najprędzej.

Magiczny ślub w intymnym gronie

W Waszej ceremonii będziecie mogli uczestniczyć Wy sami ze świadkami lub jeszcze 2 najbliższymi Wam osobami. Pamiętajcie, że taki skromny ślub wciąż jest okazją, aby świętować i również będzie pięknym wspomnieniem. Już sam fakt, że będziecie ślubować miłość niemal tylko we dwoje pozwoli Wam poświęcić cała uwagę tylko sobie, bez rozpraszania się i niepotrzebnych zmartwień. Jak zorganizować dzień tak intymnej ceremonii? Po pierwsze, zdecydowanie nie rezygnujcie z zakładania swoich eleganckich ślubnych stylizacji. Podobnie w przypadku planowanych wcześniej dekoracji i motywu przewodniego. Nawet jeśli będziecie mieć trudności ze zdobyciem kwiatów czy innych ozdób, wiele z nich możecie zamówić przez internet lub samodzielnie wykonać w domu. W ten sposób dużo łatwiej będzie Wam utrzymać w tym samym klimacie swoje jesienne lub przyszłoroczne wesele.

Jak jeszcze można dodać magii takiej uroczystości? Jednym z rozwiązań jest przygotowanie i wygłoszenie dodatkowych, osobistych słów przysięgi małżeńskiej za uprzednią zgodą księdza lub urzędnika. Jeśli mimo tej wyjątkowej sytuacji nie otrzymacie zielonego światła, miłosne wyznanie możecie wygłosić w domowym zaciszu przed lub po ceremonii. Ponadto, jeżeli tylko istnieje taka możliwość, nagrajcie uroczystość. W przypadku nieobecności kamerzysty, możecie pożyczyć dobry aparat lub kamerę od znajomych czy rodziny. Następnie poproście świadka o ustawienie jej przed rozpoczęciem ślubu. Pamiętajcie także o uwiecznieniu tego wyjątkowego dnia na zdjęciach.

Pamiętajcie, że najważniejsze jest to, abyście tego dnia skupili się na sobie nawzajem i łączącym Was uczuciu. Na jeden dzień zapomnijcie o wszystkich troskach, wyłączcie telefony oraz laptopy i zwyczajnie cieszcie się Swoim towarzystwem.

Jak świętować tylko we dwoje?

W tym wyjątkowym dniu koniecznie zróbcie dla siebie coś miłego i romantycznego. Niemal nikt z nas nie jest tymczasowo w stanie zaprosić nawet trzech najbliższych osób na kameralny obiad bez żadnych obaw o ich bezpieczeństwo i zdrowie. Ale świętować możecie także sami. Może zdecydujecie się na wspólnie przygotowaną kolację przy świecach i lampce szampana? Albo wybierzecie się na romantyczny spacer lub piknik na prawdziwym odludziu z dala od miasta? Istnieje wiele sposobów na wyczarowanie magicznej atmosfery tylko we dwoje i sami najlepiej wiecie, co sprawia Wam największą przyjemność.

New Drop

Masz pytanie lub problem i chcesz poprosić naszą redakcję o pomoc lub poradę? Koniecznie zarejestruj się w aplikacji Wedding Dream App i wyślij formularz, w którym opiszesz swoje rozterki.

Na najbardziej alarmujące pytania dotyczące organizacji ślubu i wesela w dobie pandemii koronawirusa, odpowiedziała nasza Redaktor Naczelna, Izabela Janachowska w specjalnym odcinku na kanale YouTube Wedding Dream.

Rekomendowane artykuły