Jak zapakować pieniądze na 18. urodziny — kreatywne i zabawne sposoby

jak zapakować pieniądze na 18

Takim uniwersalnym upominkiem, który na pewno przyda się każdemu osiemnastoletniemu człowiekowi, będą pieniądze, dzięki którym będzie mógł zrealizować swoje marzenia, a przynajmniej niektóre z nich. Wobec tego powstają pytania — ile się daje na 18tkę? Jak ładnie zapakować prezent? A może jak zapakować pieniądze na prezent na 18tkę? Naszym dzisiejszym artykułem postaramy się na nie odpowiedzieć.

Oryginalne pomysły na zapakowanie pieniędzy jako prezent na 18-stkę

jak zapakować pieniądze na 18
Fot: Shutterstock

Osiemnaste urodziny — tak bardzo wyczekiwane i emocjonujące wydarzenie, które jest znakiem, że młody człowiek zaczyna swoje nowe dorosłe życie. Uroczystość związana z tą okazją, łączy się również z wyborem prezentu dla solenizanta. Na pewno warto zapytać samego zainteresowanego lub jego rodziców o preferencje upominkowe. Niektórzy osiemnastolatkowie mają już wyraźnie sprecyzowane cele, na przykład zbierają pieniądze na kurs prawa jazdy, pierwszy samochód, droższy sprzęt elektroniczny lub zagraniczną podróż. Rodzi się wobec powyższego pytanie — ile pieniędzy na 18tkę? Jeśli dotyczy to rodziców jubilata, to najlepszym rozwiązaniem, zamiast dawania przysłowiowej koperty z pieniędzmi, byłoby otworzenie konta bankowego oszczędnościowego lub przeznaczenie ustalonej sumy pieniędzy na spełnienie marzenia ich pociechy. Osiemnastkowe prezenty od rodziców sięgają często tysiąca lub nawet kilku tysięcy złotych. Wszystko jednak zależy od możliwości budżetowych rodziny.

Kwoty, jakimi zostają obdarowywani wkraczający w dorosłość młodzi ludzie przez swoich chrzestnych są różnorodne i podobnie jak w przypadku rodziców, zależą od zasobności portfela, średnio mieszczą się w przedziale od 600 do 1500 złotych.

Członkowie dalszej rodziny najczęściej ofiarowują na osiemnastkę od około 200 do 600 złotych.

Jak kreatywnie podarować pieniądze na 18. urodziny: pomysły i inspiracje

jak zapakować pieniądze na 18
Fot: Shutterstock

Pieniądze można zapakować na wiele sposobów, wszystko zależy od tego komu je dajesz – dziewczynie czy chłopakowi. Voucher czy podarunek, który będzie praktyczny dla solenizanta na pewno okaże się uniwersalnym pomysłem, jeśli jednak wybierasz się na urodziny do najbliższego przyjaciela, z którym dobrze się znasz, czasami nawet od dziecka, i planujesz dać mu trochę kasy, to warto wtedy pójść w coś śmiesznego i oryginalnego. Jak śmiesznie zapakować prezent? Tak, żeby było niebanalnie, a osobie obdarowywanej przyniosło wiele radości! Oto kilka pomysłów:

  1. Prezent w balonie — jak zrobić? Pieniądze umieść w dużym balonie albo piniacie — bohater imprezy będzie musiał ją przebić, przez co pieniądze wylecą w powietrze.

Kto nie chciałby stać w takim deszczu banknotów? 

  1. Kasa w skarbonce — na przykład z napisem „Dużo pieniędzy na czarną, ale fajną godzinę”
  2. Zastrzyk gotówki w strzykawce — dosłownie! 
  3. Pudełko chusteczek — oczywiście zamiast nich, ułóż w nim banknoty pieniężne.

Zastanawiasz się, dlaczego warto wręczyć pieniądze na prezent?

To przede wszystkim propozycja, która pozwoli bliskiej Ci osobie wybrać to, na co ma ochotę, czego potrzebuje lub o czym marzy. To podarowanie niejako wyboru i swobody.

Pieniądze są uniwersalne i można je wykorzystać w dowolnej chwili. To również dobra alternatywa, gdy zupełnie nie wiesz, co sprawdzi się na prezent, a nie chcesz popełnić gafy.

Można podarować je w różnej wyjątkowej postaci, na przykład jako drzewko pieniędzy, które stanowić będzie bardzo kreatywny prezent na 18tkę.

Kolorowe kwiaty na stole prezentowym zawsze wyglądają świetnie. Możesz z łatwością urozmaicić taki bukiet lub małe drzewko właśnie własnoręcznie złożonymi kwiatami, lub pieniężnymi motylkami. Do tego kartka z życzeniami i gotowe!

Fajną inspiracją może okazać się też opakowanie po bombonierce, do którego włożysz pojedyncze banknoty. To miły prezent jednakowo dla jubilata jak i dla osoby dającej podarunek, ponieważ trzeba będzie najpierw zjeść czekoladki z bombonierki, by pudełko było puste, następnie w miejsca po słodkościach umieścić banknoty. 

Jak wręczyć pieniądze na 18. urodziny: oryginalne i zabawne metody

jak zapakować pieniądze na 18
Fot: Shutterstock

Pieniądze są bardzo dobrym pomysłem na prezent, choć czasami problemem staje się ich opakowanie. Tradycyjna koperta wcale nie musi być zakwalifikowana do opakowań z rodzaju tych nudnych i oklepanych. Wystarczy odrobina kreatywności, aby samodzielnie stworzyć naprawdę oryginalne opakowanie. Sposób dekoracji koperty uzależniony właściwie jest tylko od Twojej fantazji. Możesz w tym celu wykorzystać gotowe naklejki, sznureczek jutowy, wstążki, fragmenty koronki albo suszone kwiaty.

Decydując się na takie rozwiązanie, sięgnij po koperty wykonane z dobrego jakościowo papieru o wysokiej gramaturze. Zyskasz wówczas pewność, że Twój upominek w postaci gotówki, będzie prezentował się oryginalnie i estetycznie.

Zabawną metodą obdarowania osiemnastoletniego jubilata jest wręczenie mu tortu z banknotów. Pojedyncze banknoty należy zawijać w ruloniki, a następnie ustawić je na tekturowych podkładach, które używane są przy tworzeniu prawdziwych tortów piętrowych,  jeden obok drugiego w kształcie okręgu. Następnie wystarczy unieruchomić koło za pomocą ozdobnej wstążki lub sięgnąć po bardziej ekologiczny sznurek jutowy. Aby „wypiek” prezentował się jeszcze bardziej efektownie, można zrobić drugie, a nawet trzecie piętro. To świetny i sprawdzony pomysł na upominek.

Prezent na osiemnastkę: innowacyjne pomysły na zapakowanie pieniędzy

jak zapakować pieniądze na 18
Fot: Shutterstock

Zapakowanie pieniędzy na prezent może być równie ważne, co sam prezent, a jednocześnie wyrażać Twoją kreatywność i uczucia wobec drugiej osoby, w tym przypadku osiemnastolatki lub osiemnastolatka.

Kolejnym pomysłem na to, jak zapakować prezent w postaci pieniędzy, jest stworzenie skrzynki w tym celu. Możesz użyć zwyczajnej, małej, drewnianej, którą ozdobisz według swoich upodobań. Możesz pomalować je na ulubiony kolor osoby obdarowywanej lub dodać ozdoby, takie jak koraliki czy wstążki. Wewnątrz skrzynki umieść pieniądze i zabezpiecz je, na przykład, jedwabną wstążką. To nietypowe opakowanie na pewno zaskoczy jubilata.

Innym, ciekawym pomysłem jest stworzenie origami z banknotów. Możesz znaleźć w sieci wiele filmów z instrukcją, jak złożyć różne kształty z pieniędzy.

Origami w kształcie zwierząt, kwiatów lub innych przedmiotów, to nie tylko oryginalne opakowanie, ale także dodatkowa atrakcja dla obdarowanego. Pamiętaj jednak, żeby wybierać mniej skomplikowane kształty, wtedy solenizant uniknie rozdarcia banknotów przy ich otwieraniu. 

Wręczając gotówkę w prezencie,  trzeba zadbać o odpowiednie opakowanie, które wywoła natychmiastowy efekt WOW u obdarowywanej osoby. Kreatywne pakowanie doceni każdy, kto lubi nieszablonowe rozwiązania. Mamy nadzieję, że nasze propozycje staną się dla Ciebie inspiracją, aby stworzyć coś niepowtarzalnego i wyjątkowego.

Rekomendowane artykuły