Jesienne dekoracje na ślub – 3 najmodniejsze inspiracje

Jesienne dekoracje na ślub – 3 najmodniejsze inspiracje 55607

Wrzesień i październik to bardzo dobry wybór na weselne przyjęcie. Dlaczego? Po pierwsze – zgodnie z przesądem – mają w swojej nazwie literę r. Po drugie natomiast dają morze możliwości aranżacyjnych. Jesienne dekoracje to prawdziwa feeria barw w ciepłych odcieniach! Sprawdź sama.

Jesienne dekoracje – na jakie kolory postawić?

Piękna, polska Złota Jesień czaruje nas odcieniami:

  • żółtego,
  • zieleni,
  • pomarańczu (przechodzącego w czerwienie i bordo)
  • brązów.

Takie kolory świetnie sprawdzają się nie tylko, jako główne motywy kolorystyczne całego wesela, lecz także dobrze komponują się z dodatkami w innych barwach, np. klasyczną czernią czy szarościami (jeśli mowa o męskich garniturach) lub granatem czy ciemnymi zieleniami (jeśli mowa o kobiecych kreacjach).

Trendy ślubne 2021: dekoracje ślubne

Jesienne dekoracje weselne

Jesienne dekoracje – Znaczenie kolorów

Wiesz już, jakie kolory zaliczamy do jesiennej gamy barw. Warto jednak dowiedzieć się jeszcze, czy ich znaczenie oraz działanie na nasze zmysły wpiszą się w styl i charakter przyjęcia weselnego.

Wydaje się, że nie ma lepszych kolorów na ten wyjątkowy wieczór!

Żółty i pomarańczowy

To przede wszystkim kolory energii i optymizmu. Są źródłem pozytywnego myślenia. A któż nie chciałby, żeby właśnie ten pozytywny nastrój rozpierał wszystkich podczas ślubu i wesela. Dodatkowo są to kolory:

  • wyróżniające ludzi kreatywnych,
  • pobudzające do działania,
  • symbolizujące aktywność.

Czerwień

Sensu wykorzystania tego koloru w jesiennej dekoracji weselnej chyba nie muszę tłumaczyć? Kolor miłości to niezwykle trafiony wybór.

New Drop

Oczywiście możesz mieć obawy, że wszystkie te kolory są zbyt intensywne, ale właśnie dlatego warto połączyć je z różnymi odcieniami brązu, który pięknie je zrównoważy.

Zobacz także: Styl boho – z festiwalu na śluby i wesela

Przykładowe motywy na jesienne dekoracje weselne

Do rzeczy, jakie elementy i motywy można wykorzystać jesienią na weselu?

1. Dynie

Tak, tak… z jednej strony kojarzą nam się głównie ze straszakami w Halloween (nawet jeśli w Polsce nie ma tradycji obchodzenia tego dnia). I właśnie dlatego warto zdecydować się na odczarowanie tego motywu.

Jesienne dekoracje - dynia

W końcu… Kopciuszek w dyni zamienionej w karocę pojechał na bal, na spotkanie swojego Księcia.

Duże dynie wycięte w piękne ornamenty można poustawiać w głównych miejscach kościoła i sali. Te mniejsze natomiast sprawdzą się jako stroiki na stołach. Wystarczą do tego szklane wazony, do których włożysz warzywa.

Dynia to także wspaniały pomysł na sezonowe menu – ciasto z dyni, zupa krem… Pomysłów jest naprawdę wiele!

2. Liście i jesienne skarby

O ile w motywie dyni króluje kolor pomarańczowy, o tyle w liściastej aranżacji można poszaleć z zestawieniami barw. W końcu jesienią mienią się one od zieleni przez żółcie i pomarańcze do czerwieni aż do brązów.

Zebrane liście można umieścić w stroikach i bukiecie Panny Młodej. Znalezienie (czy stworzenie) zaproszeń z tym motywem też nie będzie trudne.

Dodatkiem do liści mogą być też inne jesienne skarby: szyszki, żołędzie, kasztany, jarzębina. Wystarczy stworzyć z nich mieszankę i przygotować w ten sposób efektowne stroiki na stoły. Plastry suszonych pomarańczy czy cytryn pięknie dopełnią całość. Idealne jesienne dekoracje gotowe!

3. Słoneczniki i zboże (jeśli to bardzo wczesna jesień lub przełom lata i jesieni)

Czasem typowa jesień może wydawać się zbyt ciężka, dlatego warto sięgnąć po te motywy, które już są lekko jesienne, ale wciąż przypominają nam o ostatnich podrygach lata. Są to oczywiście słoneczniki oraz zboże.

I jedno, i drugie może pięknie wyglądać w formie jesiennych dekoracji. Zboże można także umieścić w wianku – jeśli Panna Młoda zdecyduje się na taki.

Wysokie słoneczniki będą pięknymi stroikami i kompozycjami zarówno w kościele, jak i na sali weselnej. Ich jasny i intensywny kolor rozjaśni każde wnętrze. Co ważne – słoneczniki oznaczają szczęście, zabawę i ciepło! Czy można prosić o lepsze jesienne dekoracje w tym wyjątkowym dniu?

I jak? Zainspirowana? A może masz jeszcze inne pomysły na jesienne dekoracje na weselu? Koniecznie daj znać!

Rekomendowane artykuły