Kim jest Wedding Content Creator? Nowy trend na Twoim weselu! 

panna młoda pozująca do zdjęć

Jak sama nazwa wskazuje wedding content creator to osoba odpowiedzialna za stworzenie materiałów w formie zdjęć oraz wideo ze ślubu i wesela. Nie jest to jednak ktoś z tradycyjnej ekipy filmującej lub fotografującej uroczystość. Content creator nie ma za zadanie zastąpienia tych profesji. On stanowi pewnego rodzaju uzupełnienie. Bywa, że także koordynuje prace pozostałych osób, które tworzą materiały z uroczystości. Wszystko po to, aby później były one jak najbardziej różnorodne.  Z naszego artykułu dowiesz się, czy warto skorzystać z usług takiej osoby na swoim weselu i jakie ewentualne korzyści dla pary młodej ma zatrudnienie wedding content creatora.

Po co jest wedding content creator na weselu?

W dobie tak szybko rozwijającej się technologii, mocnej konsumpcji internetu i wszechobecnych mediów społecznościowych wielu osobom zależy, aby podzielić się pięknymi ujęciami z dnia ślubu i wesela na Facebooku, Tiktoku i innych portalach, z których korzystają. Oczywiście mogą czekać na materiał od ekipy filmowej czy fotografów, natomiast nie jest on zastępowalny tym, co może im zaoferować wedding content creator.

Każde medium społecznościowe rządzi się własnymi prawami. Na poszczególnych występują inne trendy, co innego jest pożądane, itp. To dlatego jednym z zadań wedding content creatorów jest uwiecznienie w konkretny sposób  chwil z wesela, aby później zmontować z tego „produkt”.  Pod postacią np. rolki, czyli krótkiego nagrania wideo na Instagram, lub Tiktok.

Kto powinien zatrudnić wedding content creatora na swoją uroczystość?

Mylnym jest twierdzenie, że wedding content creator pojawia się wyłącznie na ślubach celebrytów, influencerów bądź ludzi zarabiających na publikowaniu w internecie. Jeśli lubisz tworzyć treści na swoje konta w mediach społecznościowych oraz możesz finansowo sobie pozwolić na dodatkowe usługi, wówczas zatrudnienie wedding content creatora będzie strzałem w dziesiątkę! Każda para może wynająć takiego człowieka.

Obecnie wiele osób korzysta z pomocy specjalistów w tworzeniu materiałów z życia codziennego, które później publikują na Facebooku, Instagramie, Tiktoku. W związku z tym zadomowienie się tego typu usługi na salach weselnych wydaje się wyłącznie formalnością.  

fotografia ze ślubu

Jak przebiega praca z wedding content creatorem?

Będziesz zatrudniać specjalistę, który bardzo dobrze zna najnowsze trendy poszczególnych mediów społecznościowych. Natomiast dokładnie tak jak w przypadku ekipy filmującej czy fotografa ważne jest, aby wybrać osobę preferującą podobną stylistykę. Nikt nie chce po uroczystości dowiedzieć się, że o inny rodzaj zebranego materiału wam chodziło.

Jeśli jako para młoda macie spostrzeżenia  w tym temacie to zdecydowanie warto wcześniej porozmawiać i przekazać je wedding content creatorowi. Możecie też na gorąco zapisywać swoje uwagi lub pomysły, na które wpadniecie podczas planowania ślubu. Warto na bieżąco dzielić się nimi z taką osobą.

Zadania i obowiązki wedding content creatora

Ze swoim usługodawcą indywidualnie uzgodniszco leży w zakresie jego obowiązków. Pamiętaj jednak, że tak jak w przypadku pozostałych osób, z którymi w tym dniu będziecie współpracować dobrze jest potwierdzić wszystkie ważne dla was kwestie pisemną umową. Będzie ona obowiązywała dwie strony zainteresowanych.

Ogólne zadania, często powierzane wedding content creatorom:

  • Planowanie i koordynacja prac innych (fotograf, kamerzysta);
  • Tworzenie harmonogramu ślubu i wesela (pod tworzone materiały);
  • Zarządzanie mediami społecznościowymi pary młodej podczas uroczystości;
  • Fotografia i tworzenie video;
  • Kreowanie treści ślubnych na blogi i media społecznościowe (posty lub stories);
  • Live streaming ceremonii i przyjęcia;
  • Materiały gotowe do wrzucenia, typu reelsy dostarczone do 24 h po uroczystości;
  • Wiele krótkich filmów z bliskimi przyjaciółmi lub rodziną idealnych na Facebooka, Instagram lub Tiktok.
wedding content creator w pracy

Nowoczesne technologie w pracy wedding content creatora

To kolejny plus korzystania z usług specjalisty w tej dziedzinie. Najczęściej wykorzystują oni w swojej pracy różne nowe technologie. To one w połączeniu z ich kreatywnością mogą dać niesamowity efekt.  Np. nagrania z drona, który rejestrując obraz z lotu ptaka potrafi najprostszym kadrom nadać magicznego wymiaru. Do tego ciekawy montaż kilku ujęć i reels przykuwający uwagę twoich obserwatorów gotowy! 

Kto z nas nie lubi uwieczniać na pamiątkę najpiękniejszych chwil w życiu?

Ślubne tiktoki

To ta z pozoru błaha forma wideo najbardziej przyciąga uwagę i buduje napięcie w oglądających. Aby tiktoki wyszły często trzeba nagrać wiele kilkusekundowych ujęć przed rozpoczęciem się uroczystości. Wszystko po to, by później zmontować je z materiałem z przyjęcia. To właśnie to zaplanuje i nagra parom młodym wedding content creator. Sama kreatywność nie zawsze wystarczy. Często potrzebny jest także bardzo szczegółowy plan działania i ujęć.

Dlaczego warto zatrudnić wedding content creatora?

Podobno są pary młode, które bardzo rzadko wracają do zdjęć i filmu z wesela? Jeśli wy do takich nie należycie, a uwiecznienie tych wyjątkowych chwil jest dla was szczególnie ważne nie powinniście zbyt długo zastanawiać się nad zatrudnieniem wedding content creatora.

Dzień ślubu według większości par młodych mija błyskawicznie, m.in. przez natłok rzeczy, które odbywają się w trakcie. Fajnym przeżyciem jest oglądanie wielu momentów już po tym jak w realnym życiu opadną największe emocje. Może okazać się, że nawet chwilę po ślubie nie będziecie pamiętać wielu szczegółów i detali waszego dnia. Najczęściej jest to wynik mieszanki pośpiechu i dużego stresu. Dlatego największą korzyścią jest fakt, że otrzymacie bardzo dużo materiałów ze ślubu i wesela.

New Drop
nagrywanie ślubu

Przykładowa cena usług wedding content creatora

Średni koszt takiej usługi u osób, które dojeżdżają do dowolnego miejsca w kraju to ok. 2000 złotych za dzień pracy. Standardowo liczony od przygotowań przedślubnych do momentu ustalonej godziny przyjęcia weselnego.

Coraz więcej firm, które do tej pory oferowały wyłącznie fotografowanie i filmowanie uroczystości idzie z duchem czasu i poszerza swoje portfolio także o tę usługi wedding content creatorów. Dla przyszłych małżonków może ona stanowić świetne uzupełnienie, ale także być alternatywą do wynajęcia klasycznego fotografa i ekipy filmującej, za których nierzadko nowożeńcy płacą nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Jeśli jednak jesteście tradycjonalistami bądź nie potrzebujecie dodatkowych materiałów z wesela wówczas warto sprawdzić nasz katalog usług z zakresu fotografii i filmu Zapewne zaskoczy was swoją obszernością. Znajdziecie tam wielu pasjonatów, którzy od lat towarzyszą młodym parom w ich pięknych chwilach zaślubin.

Rekomendowane artykuły