Kłótnia przed ślubem. 5 rzeczy, o które najczęściej się spieracie

Kłótnia przed ślubem. 5 rzeczy, o które najczęściej się spieracie 58028

Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że planowanie ślubu i wesela to proces, który wykańcza przyszłych małżonków psychicznie, fizycznie i duchowo. Zdaniem psychologów kłótnia przed ślubem zdarza się większości par.

Punkt kulminacyjny weselnego stresu następuje zazwyczaj kilka dni lub tygodni przed samą ceremonią.

  • Jakie problemy wywołują kłótnie młodej pary?
  • Jak nie dać się zwariować przedślubnej gorączce?
  • Czy kłótnie przed ślubem to zły znak dla Waszego związku?
kłótnia

1. Kłótnia przed ślubem: (Ukryte) wady

Przerywanie wpół zdania, bałaganiarstwo, nieuważne słuchanie drugiej połówki, przesadna gadatliwość…

Te małe rzeczy, które na co dzień lekko denerwują nas w partnerze lub partnerce przed samą uroczystością zaczynają urastać do rangi gigantycznych problemów, tworząc kłótnie.

kłótnia przed ślubem

Nie dajcie się jednak ponieść przedślubnym emocjom. Miejcie na uwadze, że wpływają na Was wątpliwości i pewne rozchwianie psychiczne. Takie sytuacje przeżywa w tym czasie każda para.

W końcu z jakiegoś powodu tolerowaliście gorsze strony charakteru Waszej ukochanej czy ukochanego. Do tej pory nie wpłynęły one na podjętą dawno temu decyzję o spędzeniu ze sobą reszty życia, prawda?

Przypomnijcie sobie wszystkie miłe chwile i pozytywne cechy Waszej drugiej połówki. Irracjonalne rozdrażnienie powinno zacząć stopniowo zanikać, wyciszając wszystkie kłótnie przed ślubem.

2. Kłótnia przed ślubem: Rodzina

„Moja mama na pewno nie zgodzi się na zupę krem zamiast rosołu”, „Ciocia Stasia nie przyjdzie, jak zaprosisz tego swojego wujka Heńka”, „Nie mów nic złego o tacie, on zawsze nam pomaga, ma po prostu gorszy czas”…

Takich cytatów każda Młoda Para ma z pewnością na pęczki. Kłótnia o rodzinę partnera czy partnerki to bardzo częsty powód narzeczeńskich sporów.

kłótnia przed ślubem

Rodzinne problemy zawsze należą do najtrudniejszych. Kiedy chcemy w harmonijny sposób połączyć bliskich z dwóch stron, bardzo często dochodzi do konfliktu.

Jego ofiarami padają zazwyczaj Młodzi, którzy nie chcą urażać partnera, ale równocześnie pragną zadbać o komfort i dobro swoich najbliższych. Jak wyjść z tej sytuacji?

Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że rodzinne kłótnie na pewno pojawią się nie raz przy organizacji ślubu i wesela. Nie zapominajcie więc, aby na bieżąco szczerze rozmawiać o swoich troskach i wątpliwościach, rozwiązywać konflikty i starać się zrozumieć potrzeby drugiej strony. W końcu w tym wyjątkowym dniu to Wy i Wasza miłość jesteście najważniejsi.

Jeśli jesteście dopiero na początku Waszej przygody z planowaniem ślubu i wesela, może warto skorzystać z aplikacji WeddingDream.APP.

New Drop

Wśród najczęstszych bolączek par młodych pojawiał się temat listy gości – kogo zapraszać i jak ich wszystkich usadzić przy weselnym stole? Sporo stresów przysparza Wam też temat zmiany terminu związany z pandemią. Wśród najczęstszych powodów sporów pojawiał się temat weselnych dylematów: zespół czy DJ, upominków i dodatkowych atrakcji, a także kwestia zaproszenia dzieci na ślub.

3. Konflikt przed ślubem: Przyjaciele

Nie miałaś nic przeciwko świadkowi Twojego męża, a on uwielbia Twoją świadkową, jednak na chwilę przed ślubem zaczynacie podważać swoje decyzje? Kłótnia przed ślubem związana z osobą świadków zdarza się niezwykle często.

Nic dziwnego — to właśnie osoby zaangażowane w organizację ślubu i wesela najbardziej zaczynają działać na nerwy Młodej Pary i musicie o tym pamiętać.

Problemy pojawiają się również podczas tworzenia listy gości. On chce zaprosić wszystkich swoich kolegów z podwórka, studiów, pracy i siłowni, a ona tę jedną koleżankę, której on nie znosi? Takie sytuacje nieustannie zdarzają się w trakcie ślubnych przygotowań, nie tylko tych Waszych.

W tym przypadku też nie możecie zapominać o tym, że musicie szanować decyzje, pragnienia, ale i wątpliwości drugiej osoby. Kłótnia nie jest rozwiązaniem problemów.

kłótnia narzeczeńska

Tu również pomoże kierowanie się rozsądkiem i dobrem obu najważniejszych w tym wydarzeniu stron. Czasem oboje musicie z czegoś zrezygnować, aby rozwiązać konflikt.

4. Kłótnia przed ślubem: Budżet

Ślub i wesele to wyjątkowe uroczystości w życiu każdego człowieka, a ich koszt zazwyczaj przekracza wyobrażenia i wstępne założenia Młodej Pary. To także kolejny problem, którego trudno uniknąć i który najczęściej powoduje przedślubne kłótnie.

Niezależnie od tego czy on narzeka na cenę Twojej kreacji i tych wszystkich „niepotrzebnych” kwiatów, czy to Ty nie zgadzasz się na jego piątą propozycję rozszerzenia listy gości — w końcu każdą parę czeka kłótnia związana z zacieśniającym się ślubnym budżetem.

Jak jej uniknąć? Przedślubne dyskusje dotyczące wspólnych finansów są doskonałym przykładem tych rozmów, które czekają Was już jako małżeństwo.

kłótnia przed ślubem

Przede wszystkim skrupulatnie zaplanujcie razem wszystkie wydatki i ustalcie jakie są Wasze priorytety.

Panna młoda nie wyobraża sobie wesela bez morza hortensji, ale woli zaoszczędzić na sukni? Niech poinformuje z odpowiednim wyprzedzeniem swojego ukochanego o wszystkich aspektach (i kosztach) swoich wyborów.

Nie zapomnijcie też, że w WeddingDream.APP czeka na Was wygodny i przejrzysty arkusz do planowania ślubnego budżetu- jeśli jeszcze nie zarejestrowaliście się w naszej aplikacji koniecznie nadróbcie zaległości.

5. Podział obowiązków, czyli spory przed ślubem

Panna młoda już 5 dzień szuka sprawdzonego kamerzysty, a pan młody w tym czasie zdobywa kolejny level w grze. Znacie takie przypadki? No właśnie…

Przytłoczona przygotowaniami najczęściej informuje o swoich problemach przyszłego męża dopiero w momencie krytycznym, zarówno dla niej, jak i dla niego i kłótnia gotowa.

Wtedy można jedynie ubolewać nad faktem, że wcześniej nie zdecydowaliście się na stworzenie listy obowiązków. Sprawiedliwy i przemyślany podział zadań do zrealizowania przed ślubem pozwoli Wam nie tylko na uniknięcie późniejszych wzajemnych pretensji, ale również na lepszą organizację czasu i pracy.

Może umożliwić Wam jednocześnie znalezienie tak ważnej w tym całym szaleństwie chwili tylko dla siebie.

kłótnia przed ślubem

6. Kłótnia o bałagan

Nadmiar przedślubnych obowiązków sprawia, że czasami zaczynacie się kłócić przez małe, drobne rzeczy, które irytują drugą połówkę np. porozrzucane skarpetki lub niepozmywane naczynia. Jedno z Was uwielbia porządek, a drugie najlepiej czuje się żyjąc w artystycznym nieładzie. Co zrobić, aby nie dokładać sobie zmartwień i uniknąć kłótni o bałagan? Poprosiliśmy o komentarz naszego eksperta Agnieszkę Witkowską – Architekt Porządku, która pomaga parom zorganizować wspólną przestrzeń tak, aby żyło im się lepiej. Posłuchajcie porad, które ma dla Was Agnieszka.

Komentarz ekspercki Architekt Porządku Agnieszki Witkowskiej

Kochani, w rozwiązywaniu przedślubnych sporów najistotniejsza jest jedna kwestia. Ten dzień jest Waszym dniem, w którym celebrujecie swoją miłość w najpiękniejszy z możliwych sposobów. Nie dajcie błahostkom zepsuć Wam magii tej wyjątkowej chwili, naprawdę nie warto!

Rekomendowane artykuły