Krótkie fryzury ślubne – mnóstwo inspiracji!

Krótkie fryzury ślubne – mnóstwo inspiracji! 55858

Dobranie odpowiedniej fryzury ślubnej przy krótkich włosach jest utrudnione. Istnieją jednak rozwiązania, które sprawdzą się u panny młodej z krótszą fryzurą. Poniżej przygotowałyśmy dla Was porcję inspiracji na ten wyjątkowy dzień. Będzie w czym wybierać!

Nie tylko długowłose są sexi

Jeśli na co dzień jesteście posiadaczkami krótkich włosów i myślicie, że jedynym rozwiązaniem na Wasze spektakularne ślubne stylizacje będą doczepy, a niezbyt długie kosmyki to idealny materiał na fryzury na wesele dla 50-latki – zdecydowanie wyprowadzamy Was z tego błędu.

Niezależnie od długości włosów, każda z Was może zachwycić zgromadzonych gości swoją fryzurą. Jako że pojęcie „krótkie włosy” dla każdej kobiety znaczy coś innego, podsuwamy Wam masę propozycji podzielonych na różne kategorie.

Fryzura Na chłopczycę

Bardzo krótkie fryzury coraz częściej zyskują na popularności. Wiele kobiet decyduje się na nie mając na uwadze wygodę, a czasem także ze względu na zdrowotną konieczność. Ale nie tylko! Styl na tzw. chłopczycę postrzega się obecnie jako synonim nowoczesności i odwagi.

W przypadku takich panien młodych najlepiej sprawdzą się przyciągające wzrok ozdoby. Można wybierać zarówno z błyskotek, spinek, jak i z kwiatów czy opasek. Zamiast klasycznej ozdoby, można zapleść również delikatnego warkocza.

Dobrym rozwiązaniem może być także lekkie podkręcenie i wymodelowanie włosów – możecie również zapuścić nieco dłuższą grzywkę i to właśnie z niej uczynić element ozdabiający stylizację. Nie zapominajcie o welonie. Przy krótszej fryzurze, podpięcie jest utrudnione, jednak nie jest niemożliwe. Wystarczy wybór lżejszego modelu!

Włosy za ucho

Długość ta może być dość problematyczna dla fryzjerów, ale jak możecie zauważyć w naszych propozycjach, istnieje wiele rozwiązań, które sprawią, że Wasza fryzura będzie wyjątkowa.

W zależności od rodzaju włosów, stylista może je lekko pofalować, wymodelować, podtapirować lub zapleść romantycznego warkocza. Czasem istnieje również możliwość delikatnego, niskiego upięcia włosów.

Jeśli chodzi o ozdoby, obowiązuje tu brak ograniczeń – pięknie będą wyglądać zarówno delikatne, jak i nieco większe kwiaty czy wianki, ale także perełki czy srebrne lub złote opaski z kryształkami. Nie jest to jednak element obowiązkowy.

Do ramion – upięcia

Długość do ramienia pozwala na nieco większe szaleństwo w stylizacji fryzury, dlatego zdecydowałyśmy się podzielić fryzury na trzy kategorie. Panny młode często myślą, że upięcie krótszych włosów graniczy z cudem – nic bardziej mylnego.

Takie koki najczęściej wykonuje się na lekko pofalowanych lub skręconych włosach, ale niekoniecznie – można także postawić na gładką wersję. Oczywiście, fryzury takie często będą wymagać mocnego zabezpieczenia, zazwyczaj w postaci wsuwek i środków utrwalających.

W tym przypadku również możemy wybierać spośród wielu ozdób. W naszych propozycjach odnajdziecie delikatne i większe kwiaty, błyszczące spinki bądź perły! Ciekawym rozwiązaniem są bogato zdobione toczki.

baner fryzjer

Do ramion – proste

Pofalowanie lub skręcenie Waszych włosów to wielogodzinny proces, który zazwyczaj kończy się nie powodzeniem?

New Drop

Znamy ten problem z własnego doświadczenia. Bez obaw – ślubna fryzura nie zawsze musi być oparta na falach. Proste włosy mogą pięknie wyglądać, gdy zostaną odpowiednio wystylizowane. Można spiąć je ozdobną spinką (np. w formie pereł), zawinąć w ciekawy sposób lub dodać kwiatowy akcent. Czasem, aby nadać fryzurze objętości, trzeba będzie ją unieść i wymodelować. Ale czy efekty końcowe nie są zachwycające

Do ramion – fale

Na koniec klasyka gatunku, czyli włosy pofalowane lub kręcone. Większości z nas właśnie takie fryzury podobają się najbardziej.

Posiadaczki włosów do ramion zdecydowanie mogą pozwolić sobie na różne stylizacje – od lekkich fal w stylu surferskim po prawdziwe, hollywoodzkie loki. Elegancji dodadzą Wam biżuteryjne spinki czy fantazyjne opaski (np. z leśnym motywem lub kryształkami). Romantyczny charakter otrzymacie natomiast dzięki eterycznym kwiatom czy delikatnym warkoczom.

A jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie fryzury ślubne poleca (lub nie poleca) Postek, koniecznie obejrzyjcie ten odcinek!

Rekomendowane artykuły