Kreatywny pomysł na pamiątkową księgę gości: list w butelce

list w butelce

Pamiątkowa księga weselna gości to w tej chwili właściwie must have każdego wesela. Wiele par, chcąc uciec od jej tradycyjnej formy, szuka w sieci inspiracji na kreatywne podejście do tematu. Tak powstają plakaty, ramy do zdjęć, albumy ze zdjęciami… Dziś jednak mam dla Was propozycję, która świetnie sprawdzi się na ślubie z motywem morskim, żeglarskim, tropikalnym… Domyślacie się, o co może chodzić? To księga pamiątkowa…w butelce?

Wiadomość zamknięta w szkle

Nie wiem jak Wy, ale ja, odkąd byłam mała i w którejś z bajek zobaczyłam, jak główny bohater wyciąga z morza butelkę, a z niej list, marzyłam, żeby i mnie przydarzyła się taka przygoda.

janachowska.pl

Już sama myśl, że gdzieś tam, za horyzontem jest człowiek, który napisał list, wydawała mi się ekscytująca. Wiele godzin spędziłam na przeczesywaniu plaż w poszukiwaniu zamkniętej w butelce wiadomości. Ba! Nawet podczas ostatniego pobytu nad morzem mimowolnie szukałam wzrokiem upragnionej, morskiej korespondencji.

W liście w butelce jest jakaś magia. Coś tajemniczego, nieodgadnionego, żyłka adrenaliny. W końcu nie wiesz, co jest w środku! Każdy z nas lubi czasem w życiu udać się w meandry niepewności. Dlaczego by tych zapędów nie wykorzystać na własnym ślubie? List w butelce zrobi na pewno ogromne wrażenie na gościach i przede wszystkim… na Was. O to właśnie chodzi. To pamiątka dla Nowożeńców – nietypowa, oryginalna pamiątka na lata.

concept store

Pamiątkowa księga ślubna: listy w butelce od weselników

Jeśli i Wy, tak jak ja, marzyłyście w dzieciństwie o takim tajemniczym liście w butelce, to to, co za chwilę Wam zaproponuję, z pewnością przypadnie Wam do gustu. A co powiecie na list w butelce od… Waszych gości?

Oczywiście niekoniecznie taki, jaki wysyłają życiowi rozbitkowie (choć kiedy się nad tym zastanowić, rady od takich, co się „rozbili na skałach”, mogłyby być tym bardziej cenne!) Mam na myśli raczej pełną serdeczności pamiątkową księgę porad, życzeń i złotych myśli dla tych, którzy właśnie wyruszają w swoją wspólną „podróż życia”.

Otwarcie takiej butelki i odczytanie wiadomości i życzeń od Waszych gości – np. w piątą rocznicę Waszego ślubu lub choćby po roku od uroczystości – może być naprawdę ekscytujące. Pomyślcie, ile się zmieni do tego czasu, kim się staniecie jako para i jako osoby, o jakie skały otrze się Wasz okręt… Mam dreszczyk emocji na samą myśl o tym! W zamian za taką wyjątkową wiadomość możecie podarować gościom prezent z przeszłości – gazeta weselna może być dobrym pomysłem.

Pamiątkowa księga gości: list w butelce- jak ją przygotować?

Listy w butelce to forma pamiątkowej księgi gości, która daje całkiem spore pole do popisu w realizacji. Możecie na specjalnym stoliczku przygotować jedną butelkę i arkusz papieru, na którym wszyscy Wasi goście zamieszczą swoje dopiski, by na koniec imprezy lub o północy świadek lub świadkowa komisyjnie mogli zapieczętować wspólny list w butelce.

Możecie się też zdecydować na taką liczbę karteluszków, ilu jest gości – wtedy każdy sam będzie mógł napisać Wam coś od serca, nie patrząc na to, co napisali inni. Raz wrzucone do butelki zwinięte karteczki w końcu trudno będzie wyciągnąć i odczytać 🙂

Możecie też dla wygody gości specjalne karteczki przygotować przy każdym nakryciu stołu – trzeba będzie wówczas pamiętać jednak również o odpowiedniej liczbie długopisów i miniinstrukcji, a to już może generować bałagan na stole, przy którym powinno być dość miejsca na nakrycia i wygodne spożywanie posiłków.

Ewentualnie – jeśli przygotowujecie pakiety prezentowe dla przybyłych na Waszą uroczystość, specjalne zestawy karteczka + długopis mogą znaleźć się tam właśnie.

List w butelce: prezent dla gości

Innym rozwiązaniem na przekazanie Wam „sekretnego listu do przyszłych Was” jest wyposażenie gości w minibuteleczki z dopasowanymi rozmiarem karteluszkami, tak aby każdy mógł przygotować dla Was własny list w butelce. Czy raczej minilist w minibutelce 🙂

Takie buteleczki można nabyć w sklepach internetowych, a umieszczone w nich życzenia do księgi gości i złote myśli od Waszych gości można zaaranżować i przechowywać wg uznania. Np. w formie girlandy czy drzewka prawdziwych życzeń. To dopiero nietypowa księga pamiątkowa!

list w butelce

Samodzielnie wykonana butelka czy gotowiec ze sklepu?

Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy lepszym rozwiązaniem będzie przygotowanie listu w butelce samodzielnie, czy lepiej kupić gotowca ze sklepu. Wszystko zależy od Was. Jeżeli posiadacie (albo ktoś z Was) zdolności manualne i wiele rzeczy przygotowujecie samodzielnie – to macie odpowiedź! Zrobienie takiej księgi gości naprawdę nie jest trudne.

Możecie skorzystać z gotowych inspiracji z internetu albo spróbować wygłówkować coś samemu. Nie ma jednak nic złego w skorzystaniu z gotowych ofert. W sklepach internetowych można znaleźć naprawdę wiele interesujących „butelkowych” ksiąg gości. Na pewno znajdziecie coś, co będzie Wam odpowiadało w stu procentach. Dodatkowym plusem gotowców jest to, że nie są drogie. To dość tani gadżet, który finalnie będzie kosztował jeszcze mniej, gdy przygotujecie go samodzielnie. Powodzenia!

Na co zwrócić uwagę tworząc księgę pamiątkową w formie listu w butelce?

Przede wszystkim – na wielkość! Pamiętajcie, że w naczyniu, które przygotujecie na taką księgę pamiątkową zmieścić się muszą liściki od wszystkich Waszych gości. Minimalizm w tym aspekcie raczej nie znajdzie zastosowania.

Pamiętajcie też, żeby dobrze oznaczyć miejsce, w którym księga z życzeniami będzie wyeksponowana. Jeśli Wasi goście nie będą o niej wiedzieli – nie zostawią Wam karteczki z gratulacjami!

list w butelce

Warto poprosić również wodzireja (DJ-a albo przedstawiciela orkiestry muzycznej), aby wspomniał parę razy gościom o liścikach. Niech zachęci wszystkich przybyłych do odwdzięczenia się Parze Młodej za super zabawę i do przekazania im najlepszych życzeń na nową drogę życia. Wy w rozmowie z gośćmi podczas zabawy weselnej też o tym przypominajcie. Oczywiście nie chodzi o nachalność 🙂 Po prostu ludzie mogą o tym zapomnieć, albo nie dowiedzieć się, o co chodzi w tej idei. Warto im wyjaśnić – na pewno nie będą mieć nic przeciwko.

Dobrym pomysłem może być wykonanie winietek na karteczkach, które potem mogą zostać użyte właśnie w celu zostawienia Wam pamiątkowego „wpisu”. W takim wypadku trzeba pamiętać o dokładnym poinstruowaniu gości, co mają robić.

Liściki – podobnie jak i butelki – mogą mieć zupełnie dowolny kształt. Ciekawie prezentują się serpentyny w kolorze przewodnim przyjęcia.

Pamiętajcie, że butelka wcale nie musi być przezroczysta! Najważniejsze, żeby pasowały do ogólnej koncepcji i stylistyki ślubu i wesela oraz Waszego mieszkania! Myślicie, że to trudne do pogodzenia? Ależ nic bardziej mylnego 🙂 Jak będziecie mieć problem ze stylistyką, to weźcie prostą, przezroczystą butelkę lekko ozdobioną. I po sprawie!

Pamiętajcie proszę, że styl wesela należy wybrać jak najwcześniej! W swojej aplikacji Wedding Dream radzę, aby to było ok. 12 miesięcy przed planowaną datą ślubu. Jak do tego podejść? Co wziąć pod uwagę wybierając motyw przewodni najważniejszej imprezy w Waszym życiu? Sprawdźcie:

No i najważniejsze w liście w butelce – przesłanie. Może być dołączone do instrukcji, zapisane na etykiecie lub na samej butelce. Tutaj ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia! Powodzenia w tworzeniu!

Rekomendowane artykuły