Margot Robbie — filmy: najlepsze i najbardziej pamiętne role Margot Robbie

margot robbie filmy

Margot Robbie to jedna z najjaśniejszych gwiazd Hollywood! W krótkim czasie zdobyła uznanie publiczności i ludzi z branży, którzy cenią ją przede wszystkim za jej wyjątkowy talent aktorski. Zaczynając od australijskich produkcji, przeniosła się na światową scenę filmową, zachwycając widzów swoją wszechstronnością i charyzmą.

Aktorka nie tylko zdobyła serca fanów, ale także uznanie krytyków – są zgodni w jednym – najlepsze filmy to tylko te, z udziałem Margot Robbie! Poznaj bliżej tę utalentowaną aktorkę – jej karierę, unikalne role oraz wpływ, jaki wywiera na przemysł rozrywkowy!

New Drop

Margot Robbie: talent, uroda i siła w wyjątkowych filmowych kreacjach

margot robbie filmy
Fot: Kadr z filmu „Wilk z Wall Street”

Margot Robbie urodziła się i wychowywała w Dalby, w Australii. Ukończyła tam Somerset College w Mudgeeraba w stanie Queensland, a jako nastolatka przeprowadziła się do Melbourne, aby kontynuować swoją wielką karierę.

Australijska aktorka, mimo młodego wieku, szybko zdobyła uwielbienie widzów – już jako 18-latka odegrała rolę Donny Freedman w australijskiej operze mydlanej „Sąsiedzi”, za którą dostała nominację do dwóch nagród Logie (australijski, prestiżowy plebiscyt telewizyjny, będący odpowiednikiem amerykańskiego Emmy). Następnie wyruszyła w podróż, aby zdobyć hollywoodzką sławę. W Ameryce szybko dostała rolę w serialu „Pan Am” (2011 rok), a swój debiut na dużym ekranie miała w filmie „Czas na miłość” z 2013 roku.

Chociaż miała już grono swoich fanów, prawdziwą rozpoznawalność przyniosła jej rola Naomi Lapaglii w nominowanym do Oscara filmie Martina Scorsese – „Wilk z Wall Street” (2013) – miała w nim przyjemność grać u boku legendarnego Leonardo DiCaprio. Uzyskała wtedy nominację do MTV Movie Award i wielu innych nagród. Wkrótce Margot Robbie założyła własną firmę produkcyjną – LuckyChap Entertainment.

Jej kariera szybko nabrała rozpędu, ponieważ obecnie, po nieco ponad 10 latach pracy w Hollywood, na koncie Margot możemy znaleźć Kryształową Statuetkę, dwie nagrody Critic’s Choice, dwie nagrody Międzynarodowe AACTA, Super Awards, nagrodę Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Florydy oraz Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z San Francisco, a dodatkowo 53 nominacje do innych nagród. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej!

Odkryj najlepsze filmy Margot Robbie: przegląd dla kinomanów

margot robbie filmy
Fot: Kadr z filmu „Barbie”

W świetle reflektorów Hollywood nieustannie migocze jedno nazwisko… Margot Robbie! Jej filmowy dorobek zachwyca różnorodnością i genialnym aktorstwem. Ta utalentowana aktorka nie tylko zdobyła serca widzów, ale również wcieliła się w role, które pozostają w pamięci na długo. Przygotuj się na fascynującą podróż! Oto dziedzictwo Margot Robbie – filmy, które zachwycą każdego kinomana.

Legion samobójców (2016)

Prawdziwy HIT z uniwersum DC – film został wyreżyserowany przez Davida Ayera!

Margot w tej produkcji, wciela się w rolę nieokiełznanej Harley Quinn – dziewczyny Jokera i członkini grupy przestępców, która, za poleceniem oficer amerykańskiego wywiadu – Amandy Waller, ma za zadanie pokonać tajemniczy byt. W końcu grupa schwytanych i osadzonych przestępców nie ma nic do stracenia, prawda?

Margot Robbie pokazała w tym filmie, że aktorstwo to jej drugie imię. Podczas scen z jej udziałem, aż można dostać gęsiej skórki. U jej boku stali równie popularni aktorzy, tacy jak: Will Smith, Jared Leto, Viola Davis czy Cara Delevingne.

Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) (2020)

Skoro już mowa o „Legionie samobójców” i niesamowitej postaci Harley Quinn, to warto wspomnieć również o „Ptakach nocy”! Reżyserka – Cathy Yan – postarała się, abyśmy lepiej poznali całą postać Harley – nawet jej najgorsze momenty.

Margot Robbie wciela się tutaj w kobietę, która po zerwaniu z ukochanym, próbuje ułożyć sobie życie. Gdy Roman Sionis bierze za cel niejaką Cass – to do akcji poszukiwawczej angażuje się całe miasto. Wtedy losy Harley, Łowczyni (Mary Elizabeth Winstead), Czarnego Kanarka (Jurnee Smollett) i Renee Montoya (Rosie Perez) krzyżują się – a kobieca solidarność bierze górę nad narcystycznym Romanem i bandą.

Margot, jak nikt inny, świetnie odnajduje się w postaci szalonej i narwanej kobiety. Nie możemy wyobrazić sobie lepszej aktorki w tej roli!

Barbie (2023)

Greta Gerwig zdecydowanie wiedziała co robi – wybranie Margot Robbie do roli Barbie, to jak trafienie szóstki w lotto! Jej nieskazitelna uroda, wdzięk i, przede wszystkim, niesamowity talent aktorski sprawiły, że ciężko było oderwać oczy od tytułowej bohaterki. Można powiedzieć, że cały świat oszalał na punkcie najpopularniejszej lalki!

Barbie, czyli nasza Margot Robbie – żyje w bajkowym, magicznym mieście przypominającym Los Angeles. Wszystko jest idealne i różowe! Jednak dziewczynę dopada kryzys egzystencjalny i musi sobie z nim poradzić. W tym celu musi… znaleźć dziewczynkę, która się nią bawi! Podczas całej przygody Barbie, u jej boku zawsze stoi przystojny Ken, w którego w filmie wcielił się Ryan Gosling.

Filmografia Margot Robbie — przewodnik po filmach z Margot Robbie

margot robbie filmy
Fot: Kadr z filmu „Tarzan – Legenda”

Skoro omówiliśmy już prawdziwe perełki wśród dokonań Margot Robbie, to teraz warto wspomnieć o jej innych filmach! Na swoim koncie ma ona około 31, mniej lub bardziej znanych produkcji. Poznaj je wszystkie! Zaczniemy od początku…

Seriale:

 • „Sąsiedzi”, jako Donna (w latach 2008-2012), 1985-2022
 • „Pan Am”, jako Laura Cameron, 2011-2012

Filmy:

 • „Vigilante”, jako Cassandra, 2008
 • „I.C.U.”, jako Tristan Waters, 2009
 • „Wilk z Wall Street”, jako Naomi Lapaglia, 2013
 • „Czas na miłość”, jako Charlotte, 2013
 • „Francuska suita”, jako Celine Joseph, 2014
 • „Big Short”, jako Margot Robbie, 2015
 • „Focus”, jako Jess, 2015
 • „Z jak Zachariasz”, jako Ann Burden, 2015
 • „Whiskey Tango Foxtrot”, jako Tanya Vanderpoel, 2016
 • „Legion samobójców”, jako Harley Quinn, 2016
 • „Tarzan: Legenda”, jako Jane Clayton, 2016
 • „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”, jako Tonya Harding, 2017
 • „Żegnaj Christopher Robin”, jako Daphne Milne, 2017
 • „Tourism Australia: Dundee – The Son of a Legend Returns Home”, jako Lil’ Donk, 2018
 • „Rzeźnia”, jako Audrey, 2018
 • „Maria, królowa Szkotów”, jako Królowa Elżbieta I, 2018
 • „Terminal”, jako Annie/Bonnie, 2018
 • „Gorący temat”, jako Kayla Pospisil, 2019
 • „Wyśniony świat”, jako Allison Wells, 2019
 • „Pewnego razu… w Hollywood”, jako Sharon Tate, 2019
 • „Boss Bitch Fight Challenge”, jako Margot, 2020
 • „Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)”, jako Harley Quinn, 2020
 • „Legion samobójców: The Suicide Squad”, jako Harley Quinn, 2021
 • „Babilon”, jako Nellie LaRoy, 2022
 • „Amsterdam”, jako Valerie Voze, 2022
 • „Asteroid City”, 2023
 • „Barbie”, jako Barbie, 2023
 • „Gotham City Sirens”, jako Harley Quinn, 2024

Filmowe metamorfozy Margot Robbie: jak aktorka zmienia się dla ról

margot robbie filmy
Fot: Kadr z filmu „Legion samobójców”

Margot Robbie – aktorka o wyjątkowym talencie, nie tylko zdobyła uznanie za swój czar i urok, ale także za zdolność do zmienienia się dla różnych ról. Jej filmowe metamorfozy stanowią ciekawą podróż przez różne gatunki i style filmowe – od momentu, gdy pojawiła się na ekranie jako komiksowa Harley Quinn w „Legionie samobójców”, aż po wyraziste role w filmach, takich jak „Jestem najlepsza. Ja, Tonya!”.

W wyżej wymienionym filmie aktorka wcieliła się w postać Tonyi Harding – kontrowersyjnej amerykańskiej łyżwiarki figurowej. Jej metamorfoza objęła nie tylko fizyczny wygląd postaci, ale także subtelne smaczki psychologiczne. Robbie doskonale uchwyciła zarówno ciężką walkę o sukces, jak i skomplikowane relacje Tonyi ze światem.

Niezwykłe jest także jej pojawienie się w filmie „Maria, królowa Szkotów”, gdzie wcieliła się w postać Królowej Elżbiety I. Margot ponownie udowodniła, że jest w stanie przyjąć zupełnie odmienny wygląd i styl, aby wiernie oddać charakter historycznej postaci.

Filmowe metamorfozy Margot Robbie pokazują jej zdolność do wręcz idealnego kopiowania zachowań odgrywanych postaci – od postapokaliptycznej psychopatki, po klasyczne postacie historyczne.

Jej zaangażowanie w każdą rolę sprawia, że zdecydowanie należy się jej nagroda „Najlepsza aktorka pierwszoplanowa”! Dla widzów każdy film z jej udziałem to okazja do zanurzenia się w nowej, porywającej opowieści – w której aktorka zawsze zachwyca swoimi metamorfozami.

Rekomendowane artykuły