Niespodzianka dla pary młodej — jak zorganizować idealną niespodziankę dla pary młodej?

niespodzianka dla pary młodej

Większość atrakcji podczas wesela jest zaplanowana. I to przez samą parę młodą. Goście mają więc fantastyczną zabawę. Nowożeńcy niby też, ale pomyśl tylko, czy będąc na ich miejscu, chciałabyś wiedzieć wszystko na temat tego dnia? Czy jakaś przyjemna niespodzianka nie uczyniłaby go jeszcze lepszym? No właśnie! Dlatego warto przygotować dla pary młodej jakąś drobnostkę, którą zapamiętają na długo!

niespodzianka dla pary młodej
Fot. iStock Photo

Niespodzianki dla pary młodej, które sprawią, że ich dzień będzie jeszcze bardziej magiczny

Ślub to wielkie wydarzenie dla każdego z nas – zarówno, jeśli występujemy w nim w roli głównej, jako zawiązująca węzeł małżeński para młoda, jak i wtedy, gdy jesteśmy gościem i obserwujemy, jak nasi najlepsi przyjaciele, rodzeństwo, kuzyni, rodzice albo dzieci wstępują na nową drogę życia.

Mimo że dzień ten już jest wyjątkowy, warto czasem sprawić, żeby stał się jeszcze lepszy, bardziej magiczny i, oczywiście, wzruszający. A dokonać tego można w bardzo prosty sposób – przygotowując młodej parze jakąś przyjemną niespodziankę. Oczywiście mogą to być niespodziewane prezenty materialne, ale to w tych wykonanych własnoręcznie, którym musimy poświęcić czas i uwagę, jest coś wyjątkowego. Dziś przedstawimy Ci kilka pomysłów na niespodzianki na weselu!

Kreatywne sposoby na zaskoczenie pary młodej w dniu ślubu

Oczywiście drobna niespodzianka dla pary młodej może być wykonana własnoręcznie, wyłącznie przez Ciebie, jednak przygotowanie czegoś wyjątkowego, co zaskoczy wszystkich weselników może czasem wymagać pracy więcej niż jednej pary rąk. Dogadaj się z kilkoma najbliższymi osobami, co do których wiesz, że nie zdradzą Waszego sekretu nowożeńcom i zacznijcie wspólne działanie! Co możecie przygotować?

Alternatywny film lub album zdjęć z wesela

Para młoda zawsze ma swojego fotografa lub kamerzystę. Dzięki temu zyskuje piękną pamiątkę. Mimo wszystko możecie przygotować alternatywną propozycję, tylko z członkami Waszego zespołu.

Możecie kręcić krótkie filmy cyfrówką lub telefonem, które potem zmontujecie we własny film. Albo możecie łapać aparatem czy polaroidem przypadkowe momenty, które następnie ubierzecie w piękną opowieść na kartach albumu. Ta okazja widziana oczami gości to zupełnie nowe doświadczenie! Jedyne, czego potrzebujecie to aparat cyfrowy, smartfon lub polaroid, program do montowania filmów albo – jeśli zdecydujecie się na formę analogową – album na zdjęcia, a także nieco determinacji podczas zbierania materiałów!

New Drop

Pokaz zdjęć z przeszłości

Choć mówi się, że ślub jest początkiem wspólnej historii zakochanych, wszyscy doskonale wiemy, że prawdziwy początek następuje na długo przed powiedzeniem sobie „tak” przed ołtarzem. Jeśli więc panna młoda czy pan młody to Twoi bliscy, z pewnością wiesz, kiedy i jak się poznali, znasz kluczowe momenty z ich życia.

Wykorzystaj tę wiedzę i ich wspólne zdjęcia. Przygotowanie prezentacji z pokazem zdjęć może zostać wykonane przez jedną osobę, a jedyne, czego będziesz wówczas potrzebować to kilkanaście lub kilkadziesiąt fotek pary młodej z czasów ich narzeczeństwa oraz bycia jeszcze chłopakiem i dziewczyną, prosty program typu PowerPoint, a także oprawa muzyczna.

niespodzianka dla pary młodej
Fot. iStock Photo

Najlepsze prezenty-niespodzianki dla pary młodej

Niespodzianka na wesele wcale nie musi być jednak tak skomplikowana, jak zaprezentowaliśmy to w akapicie wyżej (sprzęty fotograficzne, przygotowywanie albumu, prezentacji…). Często bowiem proste pomysły okazują się również strzałem w dziesiątkę, a miejscem na ich zrealizowanie może być po prostu sala weselna. Niespodzianka zaś może być niewielka, ale równie wzruszająca albo – wręcz przeciwnie – wywołująca śmiech!

Lekcja tańca po oczepinach

Jeśli ktoś z Was jest tancerzem, instruktorem tańca lub po prostu taniec ma we krwi, to może przygotować krótką zabawę. Lider zbiera grupę uczestników, pokazuje im przygotowane choreografie i – odtwarzamy! Będzie zabawa, gwarantujemy to Wam!

Aby przygotować taką niespodziankę na wesele, bez wątpienia jednak potrzebujecie śmiałego i roztańczonego lidera grupy, który poprowadzi zabawę, wybranej muzyki oraz kilku przygotowanych „choreografii”, którą goście będą odtwarzać. Aby plan się powiódł – dogadajcie się z zespołem na weselu, aby pomógł Wam z podkładem!

Szpaler z róż

To jedna z najprostszych, a przy okazji bardzo przyjemna i tradycyjna niespodzianka dla pary młodej oraz świetny pomysł na wejście pary młodej na salę. Nim gwiazdy tego wieczoru wyjdą do weselników, każdy z gości powinien dostać do ręki różę i ustawić się w dwóch rzędach, twarzami do siebie, w odległości, która pozwoli młodym wygodnie przejść przez utworzony „korytarz”.

Kiedy drzwi się otworzą, goście muszą wyciągnąć przed siebie, do góry, trzymane w dłoniach kwiaty, tworząc tym samym piękny i romantyczny szpaler. Gwarantujemy, że taki widok wywoła wzruszenie w parze młodej! Namówienie fotografa lub kamerzysty, aby wszedł za nimi, będzie z kolei skutkowało pięknym, niemal kinowym ujęciem na pamiątkę!

niespodzianka dla pary młodej
Fot. iStock Photo

Śmieszna niespodzianka dla pary młodej 

Jeśli para młoda to osoby z dużym poczuciem humoru, pomysły na wesele i weselne niespodzianki mogą być jeszcze ciekawsze! A przy tym nieco bardziej szalone i wywołujące uśmiech. Wesoła niespodzianka dla pary młodej od rodzeństwa lub przyjaciół? Czemu nie!

Występ artystyczny po wyjściu z ceremonii

Umiecie śpiewać i tańczyć? Świetnie! W takim razie wybierzcie utwór, przygotujcie występ i wykonajcie go przed kościołem lub urzędem, już po ślubie. Para młoda będzie zaskoczona, ale na pewno doceni Wasz wysiłek i pomysł. Taki grupowy występ to również świetna zabawa dla Was, w końcu podczas prób będzie mnóstwo śmiechu! Może to być to odtworzenie ich ulubionej piosenki albo proste „Sto lat!” czy „Ona temu winna” w wyjątkowej aranżacji.

Jedyne, czego wówczas potrzebujecie to: grupa odważnych osób, które potrafią śpiewać/tańczyć/grać, kilka prób przed wielkim dniem, a także chęć do dobrej zabawy! Jeśli chcecie się pokusić o wersję premium tego występu, możecie zadbać także o dodatkowe nagłośnienie.

Przedstawienie opowiadające historię miłosną

Niespodzianki na wesele dla pary młodej od przyjaciół mogą być naprawdę niesamowite. Jeśli dobrze znacie państwo młodych, wiecie, jak się poznali, kiedy nastąpił ich pierwszy pocałunek, zaręczyny oraz inne kluczowe wydarzenia z ich życia. Możecie je zatem odtworzyć w formie małego, zabawnego przedstawienia. Co powiesz na romantyczny, ale śmieszny kabaret – dla dzieci, dorosłych i samej pary młodej?

Potrzebne będzie kilka osób, które wcielą się w kluczowe postaci; smaczku doda odpowiednia oprawa muzyczna (ulubione utwory pary młodej, a może jakiś kawałek, przy którym się poznali na koncercie?). Wystarczy parę ubrań i akcesoriów z szaf państwa młodych, żeby przeobrazić „aktorów” w najważniejszą parę tego wieczoru oraz, oczywiście, kilka prób przed wielkim dniem!

Niespodzianka dla pary młodej od rodziców świadków i chrzestnych

niespodzianka dla pary młodej
Fot: Shutterstock

Niespodzianka dla pary młodej od rodziców? A może prezent dla pary młodej od świadków? Jeśli jesteście blisko związani z państwem młodym, z pewnością chcecie przygotować dla nich coś naprawdę wyjątkowego, co wywoła u nich wzruszenie i co zapamiętają – a być może również będą mogli zachować – na długo. Oto nasza propozycje!

Filmik z życzeniami

To zdecydowanie bardzo oryginalny pomysł jako niespodzianka dla pary młodej od świadków, rodziców czy chrzestnych. Nieszablonowe życzenia ślubne w postaci materiału wideo z pewnością zachwycą Waszych bliskich. Nagrajcie go wcześniej, przygotuje najlepiej jak potraficie, a podczas wesela posadźcie parę młodą na środku sali i wyświetlcie film. 

Forma jest dowolna. Może to być teledysk, a mogą być po prostu proste formy połączone w całość. Zależy od Waszych chęci i możliwości. Zastanawiasz się jak podpisać życzenia ślubne na nagraniu? Wykorzystaj ozdobne grafiki, które w odpowiednim momencie pojawią się na ekranie. Taka forma niespodzianki na wesele od chrzestnej, rodziców czy świadków to gwarantowane łzy wzruszenia, wierzcie nam!

Drzewo genealogiczne

Ślub to nie tylko przypieczętowanie udanego związku, ale także… połączenie się w jedność dwóch rodów. Stworzenie drzewa genealogicznego obydwu rodzin, które w pewnym momencie łączy się w jedną gałąź to bardzo piękny i pełen znaczenia prezent oraz świetna niespodzianka od rodziców dla pary młodej. Może ono być przygotowane w formie cyfrowej lub naniesione na papier czy płótno – wóczas będzie stanowiło piękną pamiątkę.

Żeby ją jednak przygotować, warto do współpracy zaprosić krewnych oraz rodzinę przyszłego małżonka/małżonki Twojego dziecka – w ten sposób dowiesz się dużo o przodkach każdej ze stron, na wiele pokoleń wstecz (może nawet uda Ci się zdobyć zdjęcia)!

Niezależnie od wybranej formy oraz typu niespodzianki, pamiętaj jednak, żeby w pierwszej kolejności podpytać o harmonogram wesela (świadkowa powinna być świetnym źródłem informacji), wziąć pod uwagę gusta pary młodej (niespodzianka musi im odpowiadać), a także zapytać o zaplanowane już atrakcje. Wszystko to sprawi, że przygotowana przez Was niespodzianka będzie wspaniałym prezentem, który na długo pozostanie młodym w pamięci!

Rekomendowane artykuły