Niezbędnik panny młodej w dniu ślubu według Magdy Pieczonki

Magda Pieczonka

Od ostatnich paru dni przekonujemy Was, drogie panny młode, że makijaż w piramidzie ślubnych priorytetów powinien stać na równi z suknią i fryzurą. Nie ukrywajmy, że to jak będziecie wyglądać, będzie miało istotny wpływ na Wasze samopoczucie i wspomnienia. W przypadku wielu kobiet jest to jeden z niewielu dni w życiu, kiedy mogą poczuć się naprawdę wyjątkowo. Dlatego zdecydowanie przyda Wam się przygotowany przez nas niezbędnik panny młodej.

Mamy nadzieję, że zdążyłyśmy już Was przekonać do zatrudnienia profesjonalnej makijażystki oraz do zrobienia makijażu próbnego (jeśli nie to koniecznie nadróbcie zaległości — klik!). Jednak tak samo, jak ważne jest wykonanie perfekcyjnego make up’u, tak samo istotne jest zadbanie o niego w ciągu nocy.

janachowska.pl

Mimo wszystko, emocje i upał robią swoje, dlatego przygotowałam dla Was listę niezbędnych dla panny młodej rzeczy w oparciu o wiedzę bohaterki naszego ostatniego filmu, niekwestionowanego eksperta w sprawach makijażu, Magdy Pieczonki!

Jeśli więc chcesz wiedzieć:

concept store
 • Jakie kosmetyki mieć przy sobie w dniu ślubu?
 • Jakie akcesoria mogą uratować Twój make’up?
 • Kiedy wykonać poprawki makijażu?
 • Czego nie warto zabierać ze sobą w tym wielkim dniu?

Niezbędnik ślubny: Bibułki matujące 

Niezbędnik panny młodej nie może obyć się bez bibułek matujących. To absolutny MUST HAVE! Szczególnie w cieplejsze dni, bibułki matujące będą jednym z Waszych najlepszych przyjaciół.

Pamiętaj!

Stres, który z pewnością towarzyszy każdej pannie młodej w dniu ślubu zdecydowanie potęguje wyświecanie się skóry!

Łatwe w użyciu delikatne papierki dadzą efekt natychmiastowego zmatowienia, wchłaniając nadmiar sebum bez naruszenia makijażu.

Dzięki nim skóra nie będzie nieelegancko błyszczeć. Pamiętajcie, że używanie dodatkowych warstw korektora czy nakładanie kolorowego pudru jest absolutnie zakazane!

Zobacz także: Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalny makijaż ślubny?

 • Niezbędnik panny młodej
  fot. instagram.com/magdapieczonkamakeup

Niezbędnik ślubny – Puder transparentny

Jeśli chcecie mieć pewność, że w trakcie wesela Wasza cera będzie wyglądać bardzo dobrze to przygotujcie sobie dodatkowo puder transparentny.

Nie ma on koloru i można dodawać go bez obawy, że na twarzy zrobi się dodatkowa gruba warstwa kosmetyku, a makijaż ściemnieje. Taki produkt zawiera bezbarwne drobinki, które wtapiają się w naturalny kolor skóry — puder matuje cerę i nadaje jej aksamitny połysk. Twój ślubny niezbędnik musi go zawierać.

Szminka/błyszczyk w niezbędniku panny młodej

Jeśli chcecie mieć przez całą noc piękne usta to koniecznie zabierzcie ze sobą produkt, który został Wam nałożony przed ślubem. Szminka czy błyszczyk są najbardziej narażone na „uszkodzenia mechaniczne”, a ubytki są szczególnie widoczne przy ciemnych odcieniach, dlatego warto zakupić wybrany kolor po próbnym makijażu.

 • Niezbędnik ślubny - szminka
  fot. instagram.com/magdapieczonkamakeup

Niezbędnik kosmetyczny: Mgiełka utrwalająca

Mgiełka utrwalająca jest lekka i delikatnie odświeża makijaż. Dobrze skompletowany niezbędnik nie może się bez niej obyć.

Przy dużym stresie obmycie twarzy zimną wodą raczej nie będzie wchodzić w grę, dlatego taki produkt zadziała również lekko kojąco.

Pamiętajcie jednak, że będziecie mogły jej użyć maksymalnie 2 do 3 razy i nie za blisko twarzy. Aby uzyskać efekt, na którym nam zależy, najlepiej przeczytać wskazówki od producenta zawarte na opakowaniu.

Zobacz także: Trendy w makijażu ślubnym

 • Niezbędnik ślubny - mgiełka
  fot. instagram.com/magdapieczonkamakeup

Tego nie używaj!

Makijaż spod pędzla profesjonalisty jest bardzo dobrze utrwalony, zatem prawidłowo wykonany nie powinien wymagać poprawek w ciągu nocy.

Zapomnijcie o używaniu w ciągu nocy tzw. fixera, ponieważ jest to produkt podobny do lakieru do włosów, o działaniu silnie utrwalającym!

Stosuje się go tyko razy, po wykonaniu make up’u. Później wchodzą już w grę jedynie wyżej wspomniane produkty, takie jak: mgiełki czy bibułki.

 • Niezbędnik - fixer
  fot. instagram.com/magdapieczonkamakeup

Pamiętajcie również o tym, żeby nie poprawiać oka czy nie dokładać sobie rozświetlacza. Kolejne warstwy kosmetyków nie odświeżą wyglądu, a tylko zepsują efekt finalny.

Najważniejsze jest dbanie o to, aby cera się nie świeciła, a do tego wystarczy kilka prostych, podstawowych produktów, wymienionych w artykule.

Zobaczcie koniecznie ostatni film z Magdą Pieczonką o trendach w makijażu ślubnym!

Rekomendowane artykuły