Miejsca idealne na wesele: Pałac Lasotów

Pałac Lasotów

Wydawać by się mogło, że Warszawa i okoliczne miejscowości to region, w którym o idealne miejsce na wesele nietrudno. Niestety. Znalezienie ładnej, eleganckiej i klimatycznej sali z pięknymi wnętrzami i smaczną kuchnią graniczy niemalże z cudem, a jeśli dodać do tego jeszcze ładny ogród, to wyboru właściwie już nie ma. Jest zaledwie kilka takich miejsc i dziś właśnie opowiem Wam o jednym z nich.

Zaledwie kilkanaście kilometrów od ścisłego centrum Warszawy, w pięknym zielonym ogrodzie znajduje się XIX-o wieczny Pałac zaprojektowany przez jednego ze współtwórców Teatru Wielkiego- Alfonsa Ferdynanda Kropiwnickiego. Do rodziny Lasotów zniszczony obiekt trafił w 1997 roku, następnie przez dekadę trwały prace renowacyjne, tak, aby odzyskał dawną świetność.  Pełną historię możecie przeczytać na stronie internetowej, a dziś obiekt oferuje przestronne sale, w których w otoczeniu fresków i sztukaterii bawić się może nawet do 150 osób.

Pałac Lasotów
fot. Pałac Lasotów

Wykwintne dania w restauracyjnym stylu

Jestem przekonana, że doskonale zdajecie sobie sprawę, że obok miejsca i muzyki to jedzenie jest dla gości weselnych głównym czynnikiem, który decyduje o tym, czy wesele było udane, czy nie. Pałac Lasotów dysponuje własną kuchnią, w której od podstaw przygotowuje się wyśmienite dania na restauracyjnym poziomie w stylu, a jakże, staropolskim. Przyszli małżonkowie wybierać mogą z bogatego menu, właściciele zastrzegają jednak, że mogą także przygotować dania spoza karty i nie boją się kuchni wegetariańskiej, wegańskiej czy bezglutenowej.

Zobacz także: Wesele bez alkoholu- czy to się może udać?

Właściciele obiektu wykazują się dużą elastycznością rozumiejąc, że każde wesele jest wyjątkowe i pozwalają Wam niejako samemu je skomponować, oczywiście pomagając na każdym kroku i dzieląc się swoim doświadczeniem. Możecie również sami wybrać formę podawania dań: w stylu staropolskim (dania serwowane na półmiskach) lub niemieckim (posiłki tak jak w restauracji są podawane gotowe na talerzach). Jeśli jednak marzy Wam się naprawdę eleganckie wesele możecie poprosić o dodatkową obsługę kelnerską i serwis francuski, taki jaki ma miejsce na dworach i zamkach koronowanych głów.

Pałac Lasotów
fot. Pałac Lasotów

Pyszne jedzenie i świetna obsługa to nie wszystko

Pałac Lasotów zapewnia swoim gościom pomoc na każdym etapie przygotowań weselnych. Ich doświadczenie w organizacji wesel pomoże Wam spokojnie zaplanować uroczystość, a w razie potrzeby- przekażą kontakty do sprawdzonych osób zajmujących się oprawą muzyczną, aranżacjami kwiatowymi, czy, uwaga, sukniami ślubnymi. U części z nich możecie liczyć na korzystne rabaty. W Pałacu organizowane są także kursy tańca dla tych z Was, którzy planują olśnić swoich gości niebanalną choreografią.

Klimatyczne otoczenie

Pałac Lasotów
fot. Pałac Lasotów

Poza wyśmienitą kuchnią i zapierającymi dech w piersiach wnętrzami do dyspozycji będziecie mieli też piękny ogród, w którym, jestem przekonana, Wasi goście z przyjemnością chwilę odetchną  między kolejnym setami tanecznymi. Z resztą, w ciepłe wieczory za parkiet taneczny może Wam także posłużyć przestronny taras, stanowiący  również  idealne tło dla ceremonii zaślubin. Tak, dobrze przeczytaliście- Pałac Lasotów dysponuje przestrzenią, na której możecie wypowiedzieć słowa przysięgi małżeńskiej. W ten sposób nie tylko oszczędzicie czas potrzebny na przejazd z urzędu do sali weselnej. Zapewnicie sobie jeszcze piękniejsze wspomnienia z najważniejszego dnia Waszego życia. A ponieważ Pałac udostępniany jest Parze Młodej i ich bliskim na wyłączność możecie być pewni, że  żadne inne wesele nie będzie się odbywać na sąsiednich salach, za to Wy możecie poczuć się jako prawdziwy książę i księżnicza będący gospodarzami uroczystości.

Pałac Lasotów
fot. Pałac Lasotów

Moc atrakcji

Jeśli to, co opisałam powyżej to dla Was dalej „za mało” (choć szczerze w to wątpię), to nie mogę nie wspomnieć o tym, że w Pałacu Lasotów możecie liczyć na atrakcje dodatkowe. Na Wasze życzenie na miejscu może pojawić się na przykład stół z dziczyzną, a o niezapomniane wrażenia Waszych gości zadbają pirotechnicy, iluzjoniści, pojedynkujący się rycerze, czy też utalentowani barmani w pokazie flair. Jedną z atrakcji może być też poszukiwanie skarbów w pałacowych piwnicach, poprzedzone uroczystym walcem. Możecie być pewni, że Wasi bliscy nigdy dotąd nie spotkali się z taką atrakcją i przez długi czas będą ją wspominać z uśmiechem.

Pałac Lasotów
fot. Pałac Lasotów

Rekomendowane artykuły