Perły na ślub – najpiękniejsza biżuteria dla Panny Młodej

Perły na ślub - najpiękniejsza biżuteria dla Panny Młodej 101533

Jak powstają perły?

Perły często nazywane są „diamentami z głębin”, a wszystko dlatego, że wytwarzają je żywe organizmy zamieszkujące morza i oceany – małże oraz niektóre gatunki ślimaków. Choć ich wygląd i niecodzienny kształt od lat wzbudza podziw i zachwyt, sam proces powstawania pereł jest właściwie dość prosty.

Kiedy wnętrze mięczaka zostanie podrażnione przez ciało obce, w wyniku reakcji obronnej produkuje on substancję wapienną, z której powstaje…drogocenna perła. Zależnie od miejsca występowania organizmów, perły różnią się od siebie kształtem, ale i kolorem. Najczęściej spotykane są oczywiście perły białe, jednak można znaleźć m.in. również perły:

 • Różowe
 • Niebieskie
 • Czarne

Coś dla Ciebie: 6 trendów ślubnych 2023. Sprawdź, czego nie może zabraknąć na Twoim weselu!

Co symbolizują perły?

Chociaż perły są jednym z najbardziej niesamowitych kamieni wykorzystywanych w sztuce jubilerskiej, przez lata narosło wokół nich wiele powielanych mitów i przesądów. Oczywiście nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością, jednak sprawiają, że niektóre kobiety rezygnują z pereł na rzecz innych rodzajów biżuterii – zupełnie niepotrzebnie.

Niemal na całym świecie perły uznawane są za najbardziej niezwykłe kamienie szlachetne, które nie tylko przepięknie wyglądają, ale również…przynoszą szczęście.

Dlatego są tak chętnie wybierane przez Panny Młode, a coraz więcej producentów biżuterii postanawia jednak walczyć z tymi mitami tworząc biżuterię, która podbija serca nie tylko Panien Młodych!

Czy warto wybrać naszyjnik z pereł?

Perły swoją popularność zdobyły już kilkadziesiąt lat temu, uchodząc za biżuterię dla najbardziej eleganckich kobiet z wyższych sfer – ich wielką fanką była m.in. Jackie Kennedy czy Marilyn Monroe.

Z czasem coraz częściej zaczęły pojawiać się na okładkach magazynów, a także szyjach niemal każdej kobiety, bez względu na wiek, styl czy status społeczny. Małe, przepiękne kamienie, które połączone tworzyły wyjątkową biżuterię.

Nie ma innych równie subtelnych i delikatnych kamieni szlachetnych, które w tak naturalny sposób pasowałyby do ślubnej stylizacji. Panny Młode dobierają perłowe naszyjniki do sukni w każdym stylu – od klasycznej princeski aż po zwiewne sukienki boho. Naszyjniki z pereł na ślub to doskonały wybór.

Podkreślają biel sukienki i idealnie współgrają z drobnymi ozdobami, a przy tym pięknie podkreślają linię szyi oraz dekolt Panny Młodej.

Klasyczny naszyjnik z pereł

Naszyjnik z pereł sprawdzi się zarówno przy bardzo strojnych sukniach ślubnych, jak i przy skromnych, klasycznych projektach. Szczególnie, kiedy powstaje w tak niezwykły sposób jak naszyjniki z pereł Agatha’s Pearl. Naszyjniki z tej niezwykłej kolekcji to połączenie białych i szarych pereł – nie tylko sprawiają, że Panna Młoda czuje się zachwycająco piękna, ale ich noszenie pomaga również…spowolnić proces starzenia się skóry!

Każda z pereł w naszyjniku jest jedyna i niepowtarzalna – perły różnią się od siebie intensywnością koloru i strukturą sprawiając, że każdy z naszyjników jest zupełnie unikalny – dzięki czemu ślubna stylizacja Panny Młodej staje się jeszcze bardziej wyjątkowa. 

Przeczytaj również: Hit! Suknie ślubne z dekoltem na plecach.

Kolczyki z pereł

Kiedy myślimy o perłach, mamy przed oczami sznury idealnie okrągłych, lśniących bielą kamieni. Jednak naturalne perły wyglądają inaczej – to nierówne kamienie o różnych kształtach, średnicy i strukturze – dzięki czemu są naprawdę wyjątkowe.

Nie istnieją dwie dokładnie takie same perły, tak jak nie ma dwóch identycznych kamieni. Właśnie dlatego ręcznie wykonane kolczyki z pereł Agatha’s Pearl to prawdziwy unikat na rynku jubilerskim. W wyniku idealnej mieszanki doświadczenia i miłości do piękna, powstają zjawiskowe kolczyki o oryginalnym kształcie, w których zakochała się niejedna Panna Młoda.

Doskonale łączą w sobie elegancję i unikalność pereł z podniosłością tego niezwykłego dnia, jakim jest złożenie przysięgi małżeńskiej.

Zobacz też: Najpiękniejsze sale weselne w Europie.

Gwiazdy, które kochają perły

Połączenie elegancji i wyjątkowego blasku sprawiają, że perły stają się doskonałym wyborem nie tylko dla Panien Młodych, ale również biżuterią doskonałą na niemal każdą inną okazję. Swoje serca oddało perłom już wiele gwiazd: można zobaczyć je u aktorek, piosenkarek, ikon mody oraz kobiet polityki.

Gwiazdy te szlachetne kamienie łączą zarówno z kreacjami prosto z czerwonego dywanu, jak i codziennymi stylizacjami, wyznaczając nowe trendy.

New Drop

Dzięki temu, z roku na rok, świadomość kobiet na temat znaczenia biżuterii wzrasta, a perły znowu stają się niezwykle popularne. Naszyjniki oraz kolczyki z pereł to ulubiona biżuteria m. in.

 • Księżnej Kate,
 • Rihanny,
 • Emmy Watson,
 • Meryl Streep,
 • Kamali Harris.

Pielęgnacja pereł

Perły to jedne z najpiękniejszych, ale również najbardziej delikatnych kamieni szlachetnych. Łatwo podlegają działaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych, są też wrażliwe na kwasy, pot oraz niektóre kosmetyki – kamienie mogą zmienić kolor oraz ulec zarysowaniu, a nawet zniszczeniu.

baner stylizacje

Jak przechowywać perły?

Aby więc biżuteria z pereł zachowała swoje klasyczne piękno, należy o nią odpowiednio zadbać. Naszyjniki z pereł powinny być przechowywane w miękkiej tkaninie lub delikatnym woreczku, z dala od wody oraz metalowych i twardych przedmiotów, które mogą doprowadzić do uszkodzenia biżuterii.

Jak czyścić perły?

 • Miękką suchą szmatką
 • Roztworem z delikatnego mydła
 • Używając specjalnych czyścików do pereł

Należy też pamiętać, aby po każdym czyszczeniu pozwolić perłom samodzielnie wyschnąć, a następnie bezpiecznie przełożyć je do przygotowanego wcześniej woreczka lub materiału. Dzięki temu zachowają swój nieskazitelny czar przez lata.

Biżuteria Agatha’s Pearl

Agatha’s Pearl to mała rodzinna manufaktura prowadzona przez mamę i córkę – miłośniczki piękna, dobrego stylu i orygnalnej biżuterii. Kobiety postanowiły podzielić się tą miłością, udowadniając, że naturalne perły to kamienie szlachetne, które doskonale pasują do każdej kobiety.

Każdy z projektów Agatha’s Pearl jest unikatowy i niepowtarzalny – tworzone z myślą o kobietach i dla kobiet. Oprócz pięknej biżuterii z pereł, w ofercie tej wyjątkowej manufaktury znajdziesz również niezwykłą biżuterię z najwyższej jakości wyrobów szlachetnych, która na pewno Cię zachwyci.

Właścicielki doskonale łączą klasyczną elegancję, naturalne piękno i indywidualną moc drzemiącą w każdej kobiecie. Tworząc biżuterię uchylają drzwi własnego świata, dając kobietom siłę i możliwość wyrażenia siebie.

Agatha’s Pearl –niezwykła biżuteria dla niezwykłych kobiet.

Artykuł powstał we współpracy z marką Agatha’s Pearl

Rekomendowane artykuły