Piosenka na pierwszy taniec 35546

Pierwszy taniec to jedna ze szczególnie magicznych chwil podczas przyjęcia weselnego. Wszystkie oczy zwrócone są na Was, dlatego tak ważne jest to, abyście dobrze czuli się w całej tej sytuacji. A czasami nie jest to łatwe.

Kroki, mimika Waszych twarzy, efekty specjalne… każdy element ma wtedy znaczenie i jest bacznie obserwowany.

Bardzo ważna jest także piosenka, jaką wybierzecie – i to z wielu względów. Na co zwrócić uwagę, szukając tej odpowiedniej?

https://www.instagram.com/p/By79uFLI9Si/

Ważny utwór

Zdecydowanie łatwiej będzie Wam wybrać piosenkę, do której zatańczycie, jeśli macie swoje ulubione kawałki, mające dla Was szczególne znaczenie. Być może dana melodia towarzyszyła Wam podczas pierwszego spotkania lub pocałunku… Takie wspomnienia pozostają na długie lata, dlatego świetnym pomysłem będzie podzielenie się Waszą piosenką z gośćmi. Nie muszą wiedzieć, z czym wiąże się dany utwór. Ważne, że będzie on oddawał Wasze emocje i uczucia, które tego dnia są najważniejsze!

Zobacz także: 30 piosenek na pierwszy taniec

W rytm

Wiele par korzysta z możliwości nauki pierwszego tańca pod okiem instruktora. Pozwala to stworzyć zachwycającą choreografię. Przy okazji można też nauczyć się tańczyć, co jest korzyścią na całe życie. Jeżeli Wy także zdecydowaliście się na profesjonalny układ, to radzimy na samym początku skonsultować z Waszym trenerem rozważane przez Was utwory. Będzie on w stanie ocenić, czy dana piosenka pasuje rytmicznie do wybranego przez Was rodzaju tańca, ale także czy z Waszymi umiejętnościami jesteście w stanie „wytańczyć” wszystkie kroki.

Zobacz także: Kurs pierwszego tańca – jak to wygląda i ile to kosztuje?

Wykonanie

Zanim nastanie dzień Waszego ślubu, dogadajcie kwestię wykonania piosenki podczas pierwszego tańca. Jeżeli ma być to odtworzone z nośnika, to sprawa jest dość prosta – wystarczy, że przekażecie pendrive lub płytę osobie odpowiedzialnej za odtworzenie utworu lub jego wybranego fragmentu.

Z kolei, jeśli chcielibyście, aby piosenka została wykonana na żywo, koniecznie omówcie to z zespołem wcześniej.

Być może aranżacja do tej piosenki nie była nigdy robiona i grupa będzie musiała się jej po prostu nauczyć. Zapytajcie także, czy istnieje możliwość wcześniejszego nagrania wersji wykonywanej przez zespół tak, aby to do niej można było ćwiczyć kroki.

Zobacz także: 10 pytań do… zespołu muzycznego lub DJ-a

Słowa mają znaczenie

Jeszcze kilkanaście lat temu niewiele osób przykładało wagę do tekstów piosenek – szczególnie tych w innych językach niż polski. Dziś, gdy praktycznie każdy zna już nie tylko angielski, ale także wiele innych języków świata, trzeba bardziej uważać na wybierane utwory. Poza tym, na wesela zapraszacie często także zagranicznych gości. Zanim zdecydujecie się na konkretną piosenkę, sprawdźcie, o czym mówi tekst. Dzięki temu będziecie pewni, że nikogo on nie obraża, nie jest nieprzyzwoity ani wulgarny. 

Zobacz także: Jaki taniec wybrać na pierwszy taniec?

Zastanawiacie się, jak to będzie z tym pierwszym tańcem? Obejrzyjcie wspomnienia naszej Redaktor Naczelnej i jej męża, i przekonajcie się, że da się to wspominać na wesoło!

Rekomendowane artykuły