Pudełko na pieniądze — komunia pod kontrolą! Jakie pudełko na pamiątki komunijne wybrać? 

pudełko na pieniądze komunia

Wybierasz się na komunie znajomego dziecka lub jesteś matką chrzestną i będzie to także dla ciebie ważne wydarzenie? Uważasz, że dawanie pieniędzy w kopercie nie jest zbyt pomysłowe? Przygotowaliśmy dla ciebie specjalny przewodnik, jak zapakować pieniądze na prezent dla dziecka, które idzie do pierwszej komunii świętej.  

Eleganckie pudełko na pieniądze — niezbędnik na Pierwszą Komunię

pudełko na pieniądze komunia
Fot: Shutterstock

W Internecie coraz większą popularność zdobywa pudełko na pieniądze. Jeśli i ty zastanawiasz się, jak zapakować pieniądze dla dziecka, a koperta na pieniądze komunijne to dla ciebie przeżytek — ten pomysł jest dla ciebie. 

Box na komunię to najczęściej drewniane pudełeczko o wielkości polskich banknotów. Jest albo w kolorze naturalnego drewna, albo malowane na biało. Na pudełku znajdziemy specjalną dedykację, cytat religijny oraz datę komunii. Można zamówić wersję standardową z gotowym tekstem, lub spersonalizowaną. 

Pudełko jest o tyle lepsze od oklepanej koperty z kartką okolicznościową, że pozostaje jako pamiątka dla dziecka. Dodatkowo jest o wiele trwalsze i pokazuję podejście, zaangażowanie i pracę osoby, która pokusiła się o przygotowanie takiego boxa na prezent. 

New Drop

W Internecie możemy zamówić np. eleganckie pudełko na pieniądze, które jest ozdobione złotymi literami lub wersję z jakimś humorystycznym tekstem, albo z fotografią. 

Pudełko na komunię dla dziewczynki i chłopca – jak wybrać i co warto wiedzieć?

pudełko na pieniądze komunia
Fot: Shutterstock

Wybór pudełka na komunię to świetny pomysł, jeśli nie wiesz, jak zapakować prezent na komunie. Będzie to pamiątka na komunię dla chłopca lub dziewczynki na lata. Mamy dla ciebie kilka wskazówek, jak wybrać odpowiednie pudełko na prezent komunijny. 

Pudełka na komunię mogą mieć różne wielkości i być zrobione w różnej stylistyce. Najpierw przemyśl co się ma w tym pudełku znaleźć. Czy będą to tylko pieniądze, czy może chcesz tam włożyć jakiś inny podarunek? 

Pudełka na komunię możemy dostać w różnych stylach i wzorach. Mogą być drewniane, metalowe albo pokryte tkaniną. Wybierz materiał, który spodoba się dziecku oraz taki który będzie trwały i odporny na uszkodzenia.

Personalizacja pudełka doda wyjątkowego charakteru i sprawi, że prezent będzie bardziej osobisty. Możesz rozważyć dodanie imienia dziecka, daty komunii, a nawet specjalnej dedykacji lub cytatu. Jeśli chcesz, aby pudełko nawiązywało do znaczenia komunii, możesz wybrać pudełko ozdobione motywami religijnymi, takimi jak krzyże, aniołki, hostie, czy symbole katolickie.

Możesz też wybrać pudełko, które ma bardziej dziewczęcy lub chłopięcy design, np. z różowymi motywami dla dziewczynki lub takie, na którym są wygrawerowane personalizowane życzenia komunijne dla chłopca. Wszystko zależy od twojego pomysłu, jak to ostatecznie ma wyglądać.

Najlepiej, aby pudełko było nie tylko praktycznym przedmiotem. Pamiętaj, że dla dziecka będzie to ważna pamiątka na komunie. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na dokładne wybranie tego właściwego.

Jak zapakować pieniądze dla dziecka na komunię?

pudełko na pieniądze komunia
Fot: Shutterstock

Przeszukałaś już cały Internet i hasła: pudełko na pieniądze komunia i koperta na pieniądze komunia, śnią ci się już po nocach? A do tego dalej nie wiesz, jak zapakować pieniądze na komunię i żadna z opcji do ciebie nie przemówiła? Zobacz, co jeszcze możemy ci zaproponować.

Poza najprostszym sposobem, czyli klasyczną kopertą i dość popularnym pudełkiem na pieniądze na komunie można także poza gotówką wręczyć dziecku portfel. Jeśli chcesz, aby prezent miał dodatkową funkcję, podaruj dziecku pieniądze w portfelu lub w estetycznej skarbonce.

Możesz też np. umieścić pieniądze w specjalnej książeczce z życzeniami, gdzie rodzina i przyjaciele zostawią wpisy i dedykacje dla dziecka.

Fajnym pomysłem jest również delikatne wklejenie koperty z pieniędzmi do książki lub biblii odpowiedniej dla dziecka, lub jakiegoś albumu o tematyce, którą dziecko się interesuje. 

Gdzie są pieniądze z komunii? Praktyczne porady na organizację i przechowywanie

pudełko na pieniądze komunia
Fot: Shutterstock

Sama do dzisiaj się zastanawiasz, gdzie są twoje pieniądze z komunii? Być może rodzice kupili za nie coś praktycznego do domu dla całej rodziny lub przepadły bez śladu? Jeśli nie chcesz, aby to samo spotkało twoje dziecko, już teraz zastanów się co zrobić z pieniędzmi, które twoja pociecha dostanie na prezent. 

Warto rozważyć bezpieczne przechowywanie pieniędzy w domu, na przykład w sejfie lub skrytce, która zapewni ochronę przed kradzieżą lub ich zgubieniem. Otwarcie konta bankowego dla dziecka również może być dobrym sposobem na przechowywanie pieniędzy z komunii. Konta dla dzieci oferują zazwyczaj korzystne warunki i mogą pomóc w edukacji finansowej twojego dziecka.

Komunia może stać się świetnym pretekstem do nauki oszczędzania lub inwestowania. Możesz otworzyć twojemu dziecku konto oszczędnościowe lub wpłacić część pieniędzy na fundusz inwestycyjny, obligacje lub inne instrumenty finansowe. Twoje dziecko na osiemnastkę dostanie dostęp do zainwestowanych funduszy.

Natomiast, jeśli od razu zamierzasz dać dziecku dostęp do otrzymanych pieniędzy i jest to spora sumka, to warto z nim omówić szczegóły jego wydatków. To fajna okazja do nauczenia dziecka szacunku do pieniędzy i rozsądnego zarządzania swoimi środkami.

Pudełko na pamiątki komunijne – jak przechowywać wspomnienia?

pudełko na pieniądze komunia
Fot: Shutterstock

Być może twoje dziecko otrzymało nie tylko gotówkę i prezenty, ale goście podarowali mu również religijne pamiątki na komunię. Może też dostała wam część dekoracji, które chcecie zostawić na pamiątkę? Bardzo często wśród komunijnych podarunków przewijają się różańce, medaliki czy krzyżyki na łańcuszku. Często dzieci dostają też obrazki z wizerunkami świętych lub jakieś małe symboliczne figurki. Żeby te rzeczy nie straciły swojego uroku i pozostały trwałą pamiątką, warto zamknąć je w ozdobnym pudełku.

Wybierz pudełko, które jest odpowiedniego rozmiaru i w stylu, który lubi twoja pociecha. Nie może być za małe, aby mogło zmieścić wszystkie pamiątki. Przed wrzuceniem pamiątek do pudełka, podziel je według kategorii lub chronologicznie. Możesz użyć plastikowych pojemników, kopert lub woreczków, aby poukładać razem np. zdjęcia, zaproszenia, upominki czy inne pamiątki.

Marlu_baner

Aby później łatwo odszukać pudełko z pamiątkami komunijnymi, oznacz je ozdobną etykietą lub naklejką z imieniem dziecka i datą komunii. Koniecznie schowaj pudełko z pamiątkami w specjalnym miejscu, aby go przypadkowo nie zniszczyć. 

Przechowywanie wspomnień z komunii w specjalnym pudełku pozwoli waszej rodzinie na zachowanie pięknych wspomnień i będzie cenną pamiątką dla dziecka na długie lata.

Rekomendowane artykuły