Royal Wedding – wesele w stylu królewskim

folder zamki i pałace wedding dream

Atmosfera luksusu, suknia ślubna o kroju księżniczki, złoto i blask – ślub i wesele niczym prosto z królewskiego dworu mają w sobie niezwykłą moc. Choć nawet w rodzinie królewskiej młode pokolenie odchodzi od ekskluzywnej otoczki całej uroczystości, to nadal jest to wydarzenie pełne przepychu, wyjątkowego klimatu i najpiękniejszych detali. Ale royal wedding to nie tylko styl zarezerwowany dla elit – każda z nas może spełnić swoje marzenie o bajkowym ślubie i zorganizować królewskie wesele.

Wesele w stylu królewskim – za co je uwielbiamy?

Chociaż w ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się wesela w stylu rystykalnym lub boho to nadal bardzo wiele par decyduje się na klasykę w luksusowym wydaniu. Dzisiejszy styl królewski to połączenie elegancji z nowoczesnością. Takie wesela mają niezwykły klimat, pozwalają przenieść się w czasie i zaprosić w tę podróż swoich najbliższych. Na ten krótki czas para młoda staje się królewską parą, a efekt podkreślają poszczególne elementy uroczystości: dekoracje, stroje czy lokalizacja.

Wychodząc naprzeciw wszystkim, którzy myślą o organizacji wesela w stylu królewskim, redakcja Wedding Dream przygotowała katalog „PAŁACE I ZAMKI w Polsce – Royal Wedding”. Znajdziecie w nim najcudowniejsze miejsca, gdzie spełnicie swoje sny o luksusowym przyjęciu niczym z bajki. W folderze czeka na Was 8 obiektów z podziałem na rejony w całej Polsce i krótką informacją o każdym z nich, danymi kontaktowymi oraz praktycznymi wskazówkami.

Najcudowniejsze pałace i zamki w Polsce – folder Wedding Dream

pałace i zamki

Styl królewski pozwala na ugoszczenie gości na luksusowym poziomie, na otoczenie ich złotem i blaskiem w przepięknej scenerii, najlepiej w zamku. Natomiast Panna Młoda może wybrać najpiękniejszą i najbardziej zdobną suknię ślubną, która wpisze się w ekskluzywną otoczkę wydarzenia. Dzięki temu wróci do dziecięcych marzeń o księżniczkach i poczuje się jak w prawdziwej bajce. Z ta różnicą, że jej bajka dzieje się naprawdę i jest początkiem życia z ukochanym.

Princess Beatrice Ślub królewski
Princess Beatrice Royal Wedding

Styl królewski na weselu – czego nie może w nim zabraknąć?

Jak w każdym stylu aranżacyjnym, także w przypadku królewskiego wesela, klimat tworzą wszystkie elementy. Przede wszystkim najważniejszą rzeczą jest lokalizacja, ale o niej powiemy sobie za chwilę. Kolejną niezwykle ważną kwestią są dekoracje, a dokładniej motyw przewodni wesela. Wybieramy w nim kolorystykę, oświetlenie, kwiaty czy oprawę muzyczną.

Stół na weselu w pałacu

Styl królewski kojarzy nam się z przepychem i luksusem, a co za tym idzie ze złotem oraz blaskiem. Nie musicie jednak zalewać całej uroczystości błyskotkami. Zamiast tego postawcie na połączenie elegancji z nowoczesnymi trendami w dekoracji. Złoto niech będzie jednym z pojawiających się odcieni, połączone przykładowo z delikatnymi pastelami i bielą. Takie przełamanie kolorystyczne sprawi, że całość zrobi niesamowite wrażenie, a goście nie będą czuli się przytłoczeni nadmiarem wykwintności.

W aranżacji liczy się każdy szczegół, a więc dekoracja stołów, tort utrzymany w podobnej tonacji, efektowne wykorzystanie kwiatów i gry świateł oraz muzyka. W przypadku tej ostatniej można pójść w klasykę i zamówić np. kwarter smyczkowy, który zagra kilka utworów lub postawić na uniwersalną orkiestrę zabawiającą gości w każdym stylu muzycznym.

Wesele w stylu królewskim – jaką suknię ślubną wybrać?

Oczywiście jednym z najważniejszych elementów jest strój Panny Młodej, który powinien nawiązywać do stylu uroczystości. Chciałoby się napisać, że w tym przypadku ogranicza nas jedynie wyobraźnia, własne preferencje i oczekiwania tego, jak chcemy w tym wyjątkowym dniu wyglądać. I dokładnie tak jest! Szeroki wybór modeli oraz dodatków sprawi, że wybierzecie kreację nie tylko dopasowaną do scenerii, ale idealnie się z nią uzupełniającą.

Pierwsza na myśl przychodzi model princess, czyli rozłożysta suknia ślubna z obcisłym gorsetem i bardzo rozkloszowaną spódnicą. Dół zwykle składa się z kilku warstw i dodatkowo uniesiony jest na drucianym kole. Efekt, jaki dają powyższe zabiegi, przechodzi najśmielsze oczekiwania, bo oto stajemy się najprawdziwszą księżniczką. Bardzo często suknie w stylu princess wykonane są z tiulu i bardzo elegancko połyskują. Trudno wyobrazić sobie lepszą kreację na wesele w stylu królewskim, szczególnie kiedy właśnie o takiej marzymy.

Synonim księżniczki nie dla każdej z nas musi oznaczać to samo, dlatego alternatywą dla klasycznego modelu princess może być piękna, rozłożysta suknia w kształcie litery A, ale z rozłożystym trenem. Co wyróżnia taką stylizację, to brak uniesionej spódnicy. Zamiast tego możemy zmysłowo odsłonić plecy, dzięki głębokiemu dekoltowi. Choć nie jest to typowa księżniczka, to efekt, jaki osiągniemy, będzie równie niesamowity. Zdecydowanie to propozycja dla kobiet, które pomimo luksusowego stylu całej uroczystości chcą zachować swoją kobiecość i naturalność i niekoniecznie dobrze będą czuły się w bardzo rozłożystej sukni.

New Drop

Samochody w królewskim stylu

Jeżeli zależy Ci na iście królewskiej oprawie ślubu i wesela postaw na odpowiednią flotę, na którą zdecydowali się księżna Kate i książę William. W ofercie Luxury Dream Cars znajdziesz auta ekskluzywnych marek Rolce Royce oraz Bentley.

Rekomendowane artykuły