Rysunki na Halloween  – co narysować na Halloween?

rysunki na halloween

Rysunki na Halloween bardzo często skupiają się na podobnych wzorach. Zobacz, jak urozmaicić dziecku zabawę i pozwolić mu się wykazać kreatywnością w ten dzień pełen strachu!

Halloween coraz bardziej przenika do naszej kultury, jako święto, które z radością obchodzimy. Chętnie wybieramy się na imprezy Halloweenowe, przebieramy za duchy, potwory lub kościotrupy, a nasze domy wypełnione są dekoracjami. Istnieją jednak pewne symbole, które najbardziej kojarzone są z tą okazją, co tworzy doskonałą okazję, by spędzić czas z dzieckiem i wspólnie porysować. Lepiej stworzyć prace samodzielnie czy znaleźć rysunki na Halloween do wydrukowania? Przekonaj się! 

Rysunki na Halloween – łatwe wzory dla dzieci

rysunki na halloween
Fot: Shutterstock

Co narysować na Halloween? Jest to pytanie, które zadają sobie rodzice, opiekunowie grup przedszkolnych lub szkolnych, a także niektóre dzieci. W internecie po wpisaniu frazy „rysunki na Halloween krok po kroku”, w wyszukiwarce, znaleźć możemy dokładne poradniki wideo, które przeprowadzą nas przez cały proces.

Pokusić się także można o kolorowanki na Halloween, co również zajmie dziecko na długie godziny. Chcąc jednak pobudzić jego zdolności manualne i kreatywność, warto postawić na fajne rysunki na Halloween, które odwzorujecie, spoglądając na konkretne ozdoby lub obrazki stworzone przez inne osoby. Jeśli dziecko chce rysować z pamięci – tym lepiej!

Nie warto się ograniczać i pozwolić pociesze na pokolorowanie dyni na inne kolory, niż jest to w rzeczywistości. Oprócz tego świetne będą kolorowe duchy, rodzina wampirów czy kościotrupy o nieco innej anatomii niż w rzeczywistości.

Jakie przybory będą nam potrzebne, żeby stworzyć rysunki na Halloween?

rysunki na halloween
Fot: Shutterstock

Zarówno nieco skomplikowane, jak i łatwe rysunki na Halloween mogą być wykonane z wykorzystaniem wielu różnych przyborów. Najprościej jest skorzystać z ołówka i kredek, jednak wybór jest o wiele większy! 

Chcąc nauczyć dziecko rysowania detali i prostych linii, warto wręczyć mu cienkopis do obrysu postaci lub ważnych elementów na rysunku. Doskonałym pomysłem mogą się także okazać mazaki i markery, by pogłębiać kolorystycznie niektóre elementy.

Świetnie mogą też sprawdzić się metody takie jak wydzieranki czy wyklejanie kształtów bibułą. Aby jeszcze urozmaicić rysunki na Halloween, skorzystaj z brokatu lub farbek. 

Doskonałym wyborem są także kolorowe kartki i tworzenie właśnie na nich dzieł sztuki. Wystarczy kupić kolorowy blok rysunkowy, a na pewno Twoje dziecko będzie zajęte na wiele godzin! 

Jak narysować dynię na Halloween?

rysunki na halloween
Fot: Shutterstock

Motyw, który chętnie przelewany jest na rysunki Halloween. Dynia to zdecydowana ikona tego święta, dlatego chętnie przedstawimy Ci, jak narysować ją krok po kroku, a także, w jaki sposób wypełnić ją kolorami!

Jak narysować dynię krok po kroku? To bardzo łatwe. Przede wszystkim musisz stworzyć wydłużone kółko pośrodku kartki. Postaraj się nie dociskać zbyt mocno ołówka, ponieważ w następnych krokach będziemy ścierać niektóre elementy. Następnie na całej jego długości narysuj 5 lub 6 literek C – ku środkowi od prawej strony nieco obracając je do prostej linii, a od środka powtórz proces w odbiciu lustrzanym. 

Wymaż linie pomocnicze, które na początku stworzyliśmy i naszkicuj minę, którą będzie miała Twoja dynia. Możesz zostawić literki C, aby nadać warzywu oryginalny kształt lub użyć gumki i pozostawić jedynie obrys na krawędziach. 

W ostatnim kroku pogrub granice mazakiem albo cienkopisem i pomaluj lub wypełnij dynię tak, jak tylko masz na to ochotę! Wybierz kredki, farby, mazaki lub brokat – w Halloween wszystko jest dozwolone!

Jak narysować ducha?

rysunki na halloween
Fot: Shutterstock

Jakie jeszcze wzory nawiedzają nasze rysunki Halloween? Duchy! Zdecydowanie jest to jeden z najłatwiejszych pomysłów do przelania na papier. Rysując je na białym papierze, wystarczy tylko obrys i duszek gotowy!

New Drop

Wystarczy, że wraz z dzieckiem chwycicie za ołówek, cienkopis lub marker. Najłatwiej rozpocząć od góry – odwrócone „u”, a na dole falbanka. Pośrodku lub bliżej góry wystarczy teraz narysować buźkę. W taki sposób można tworzyć nieco straszne rysunki na Halloween, a także wyciąć przygotowane duszki i ozdobić nimi lodówkę lub ramkę ze zdjęciem.

Nic nie stoi także na przeszkodzie, by narysować ducha białym lub srebrnym markerem na ciemnej kartce z bloku rysunkowego. Ozdobić go można jasnym brokatem lub przykleić do niego materiał, by sprawiał wrażenie obrazka 3D.

Jakie inne rysunki na Halloween można stworzyć?

rysunki na halloween
Fot: Shutterstock

Istnieje jeszcze całe mnóstwo potworów, a także strasznych postaci z bajek czy innych stworzeń, które idealnie nadałyby się na rysunki Halloween. Wampir to także jedna z ciekawszych propozycji, jednak nieco bardziej skomplikowana od wcześniej wymienionych. Wymaga ona stworzenia całej postaci.

By nieco ułatwić proces – warto zastanowić się nad narysowaniem nietoperza z charakterystycznymi zębami jak u wampira. Można go stworzyć poprzez narysowanie głowy jak u kota, ze sterczącymi uszami, następnie po bokach umieścić skrzydła, które są opadającymi liniami u góry, a linią z trzema wcięciami do środka od spodu. Następnie wystarczy dorysować oczy, nosek i usta, z których wystają charakterystyczne dwa kły.

Chcąc jednak namalować Draculę – narysuj postać mężczyzny w długim płaszczu. Nie zapomnij o charakterystycznych kłach i włosach zaczesanych do tyłu! 

Doskonałą opcją na Halloween są także pająki, pajęczyny, owadożerne rośliny w dużych rozmiarach, a także diabełki, czarownice, trupie czaszki czy czarne koty. 

Starsze rysunki na Halloween – co wykorzystać do ich stworzenia?

rysunki na halloween
Fot: Shutterstock

Korzystając tylko z ołówka i kredek, warto posiedzieć nad dziełem nieco dłużej. Podkreślenie detali, nauka cieniowania czy dorysowanie dodatkowych elementów poprawi cały efekt wizualny. Odpowiednie przykrycie tła, by nie pozostawić żadnego białego miejsca również nie będzie bez znaczenia.

Podobnie można zrobić, jeśli Twój wybór padł na markery lub farby. Podkreślenie detali lub zamalowanie na ciemniejszy odcień miejsc, w których padałby cień to doskonały zabieg, by upiększyć obrazek.

W jaki sposób podkręcić dzieła na Halloween? Rysunki można delikatnie skropić sztuczną krwią, wykorzystać atrament lub folie. Dodanie tych elementów sprawi, że obrazki będą prezentowały się o wiele bardziej profesjonalnie i artystycznie.

Marlu_baner

Kolorowanki na Halloween

rysunki na halloween
Fot: Shutterstock

Już od początku października bez kłopotu znajdziemy w sklepach mnóstwo akcesoriów w tematyce Halloweenowej. Między innymi są to kolorowanki dla najmłodszych, w których nie brakuje pól do pomalowania przedstawiających wiedźmy, pająki czy inne stwory.

Jeśli chcesz samodzielnie dobrać wzory – wpisz w wyszukiwarkę „rysunki Halloween do druku” i stwórz idealny zestaw dla swojego dziecka. Możesz także pokusić się o kolorowanki na Halloween dla dorosłych by razem z partnerem lub starszym dzieckiem spędzić miło czas.

Mamy nadzieję, że znalazłeś tu idealne inspiracje na rysunki na Halloween. Który wzór najbardziej przypadł Ci do gustu? Czy masz jakieś własne propozycje? Koniecznie podziel się swoimi sposobami na łatwe lub straszne rysunki na Halloween, które pokochały Twoje dzieci!

Rekomendowane artykuły