Sennik: ślub — co oznacza sen o ślubie?

sennik ślub

Mówi się, że człowiek śni każdej nocy, ale nie wszystkie sny zapamiętuje. Chęć odczytania znaczenia sennych wizji staje się szczególnie silna, gdy pewne elementy występujące w marzeniach sennych stają się powtarzalne. Czy zdarzyło Ci się ostatnio śnić o ślubie? A może w Twoim marzeniu sennym występował atrybut z nim związany, na przykład obrączki, suknia, czy pierścionek zaręczynowy? Nic lepiej nie wyjaśni ich znaczenia niż dobry sennik!

Sennik: ślub — znaczenie snu o ślubie

sennik ślub

Sen o tym wydarzeniu ma zdecydowanie najwięcej interpretacji. Sennik wyjaśnia, że jeśli w marzeniu sennym brałaś ślub, możesz mieć kłopoty, które szybko przeminą. Zazwyczaj funkcjonuje on jako pewnego rodzaju sygnał ostrzegawczy, odpowiedź na wewnętrzne przeczucia o niepowodzeniu. Jeśli jesteś singielką, sen o weselu interpretowany jest jako wyraz pragnienia wielkiej i szczerej miłości, takiej, która zapewni Ci u Twojego boku bliską osobą na dobre i na złe. Podobnych doświadczeń spodziewaj się, jeśli Twój sen dotyczył ceremonii zaślubin byłego partnera. 

Jak wskazuje sennik, ślub własny bardzo często pojawia się w marzeniach sennych w trakcie intensywnych przygotowań do tego wielkiego wydarzenia. Mogą przytrafić się nie tylko gościom, lecz także państwu młodym i ich rodzinie, przygotowującym się do tego wyjątkowego dnia. Sen o weselu staje się wtedy odpowiedzią na stres i zmartwienia, szczególnie jeśli w marzeniu sennym pojawiają się kłopoty!  Jeśli jesteście na etapie organizacji ślubu i wesela, to koniecznie skorzystajcie z naszej aplikacji WeddingDream.app. Znajdziecie tam niezwykle przydatny harmonogram ślubny, czyli rozpisany na miesiące i dni planer, z pomocą którego zadbacie o to, aby żaden ważny szczegół nie umknął Waszej uwadze. Dzięki niemu sny z pewnością staną się spokojniejsze! 

Sennik – własny ślub cywilny lub ślub kościelny

Sen o ślubie przybiera najróżniejsze formy. Możemy śnić o tym cywilnym bądź kościelnym, a w sennej wizji nierzadko pojawia się także postać księdza! Co oznacza tak przedstawiony własny ślub? Sennik ma na to odpowiedź!

Sennik – być w kościele

To zazwyczaj bardzo dobry omen. Sen o ślubie kościelnym zwiastuje rychłe rozwiązanie wszelkich problemów, szczęście i odnalezienie ukojenia. Zgodnie z sennikiem równie pozytywne znaczenie ma sen o odwiedzeniu świątyni wraz z rodziną. Symbolizuje on wkroczenie na właściwą drogę, którą zdecydowanie będzie powiedzenie „tak” ukochanemu. Jeśli jesteś singielką i widzisz siebie jako pannę młodą, znaczenie snu przedstawia się dwojako: z jednej strony może on zwyczajnie odzwierciedlać Twoją potrzebę bliskości i zyskania poczucia bezpieczeństwa. Sennik podpowiada także, że taki sen zwiastuje pozytywne zmiany w życiu, a dla młodych osób stanowi symbol wkroczenia w dorosłość.

Sen o kościele związany jest oczywiście z księdzem. Większość senników interpretuje sen o kapłanie w pozytywny sposób. Jeśli przykładowo udziela on ślubu Tobie i Twojemu partnerowi, zwiastuje to szczęście. Według sennika ksiądz jest symbolem dobrej wróżby i poszukiwania nowych dróg w życiu.

Sennik – ślub cywilny

A co ze ślubem cywilnym pojawiającym się we śnie? Może to być zaskoczeniem, ale zazwyczaj nie jest on związany uczuciami, lecz stanowi zwiastun dużej zmiany w pracy! Może on dotyczyć nowych zadań, ale też zapowiadać konflikty i zgrzyty ze współpracownikami. Natomiast sen o ślubie cywilnym siostry lub brata symbolizuje zazdrość i rywalizację. Może on wskazywać na napiętą, niezdrową atmosferę w rodzinie lub związku.

sennik ślub
Fot: Shutterstock

Sennik – odwołany ślub, zdrada i ucieczka sprzed ołtarza 

sennik ślub

Niestety, bardzo często sny o weselu mogą przypominać prawdziwe koszmary. Szczególnie wtedy, gdy ślub w marzeniu sennym nie wygląda jak z bajki. Co mówi o tym sennik? Zdrada męża z koleżanką, ucieczka sprzed ołtarza i rozmowy ze zmarłymi mogą nieść za sobą różne znaczenie!

Ucieczka sprzed ołtarza

Uciekłaś z własnego ślubu? Pamiętaj, aby uważać przy składaniu obietnic. Wszystko musisz dokładnie przemyśleć. Osobom w związku tego rodzaju sen zwiastuje niepewność, która może zakończyć się dużym rozczarowaniem.

Sennik – zdrada męża

Zupełnie inne znaczenie ma jednak sen o niewierności partnera. Co kryje się pod hasłem „sennik zdrada partnera”? Niezależnie od tego, czy po przebudzeniu pamiętasz szczegóły takiego snu, możesz się spodziewać, że oznacza on Twój lęk i brak zaufania nie tylko w stosunku do drugiej połówki, lecz także samej siebie! Pamiętaj więc, że jeśli śni Ci się zdrada, sennik radzi Ci uważać także na własne postępowanie!

Sennik – odwołany ślub 

Według tego, co mówi sennik, płacz nie będzie tu potrzebny! Odwołany ślub zwiastuje zakończenie stresującego etapu w Twoim życiu i zapowiada rozwiązanie się problemów!

Rozmowa ze zmarłą osobą we śnie – sennik

Jednym z trudniejszych rodzajów snów są te, w których rozmawiamy z osobami, które już odeszły. Jak interpretować coś takiego, jak rozmowa ze zmarłą mamą we śnie? Sennik mówi, że odwiedziny ukochanych osób pokazują nam, iż próbujemy radzić sobie ze stratą i ogromną tęsknotą.

Senniki – przygotowania do ślubu: obrączki, suknia ślubna, pierścionek zaręczynowy

sennik ślub

A może miałaś sen o przygotowaniach do ślubu? To oznacza tylko jedno: zwyczajnie stresujesz się tym wydarzeniem. Nic w tym dziwnego, w końcu najważniejsza życiowa uroczystość przed Tobą. Konkretne przedmioty pojawiające się w sennej wizji mogą mieć jednak duże znaczenie. Sprawdź, jakie!

Sennik – obrączki

Obrączki znane są jako jeden z najważniejszych atrybutów małżeństwa.

Nie daj się więc zwieść, jeśli pojawią się w Twoim śnie. Sennik wyjaśnia, że podobnie, jak taniec w ślubnych butach, oznacza ona ryzyko zdrady żony lub męża. 

Miej oczy dookoła głowy, szczególnie jeśli w takiej nocnej wizji zgubisz obrączki. Taki sen należy interpretować jako ryzyko rozpadu związku. Z kolei znalezienie obrączki jest oznaką wierności partnera. Jeżeli chodzi natomiast o sam moment zakładania obrączek, to takie marzenie senne sennik interpretuje jako chęć kontroli małżonka. Złota obrączka we śnie oznacza pomyślność w interesach i nagły przypływ gotówki. Z kolei sen, w którym pojawia się srebrna obrączka, należy potraktować jako ostrzeżenie przed podejmowaniem zbyt pochopnych decyzji. 

Co ciekawe, dla osób stanu wolnego obrączka pojawiająca się we śnie symbolizuje powodzenie w miłości, a najpewniej… nadchodzące zaręczyny!

Sennik – suknia ślubna

Co może symbolizować tak ważna w życiu każdej kobiety ślubna kreacja? Przychodzimy z dobrą wiadomością! Sen o sukni jest dobrym zwiastunem — oznacza szczere, gorące i bardzo trwałe uczucie do drugiej osoby. Takie wyjaśnienie prezentuje praktycznie każdy sennik. Ale nie zawsze… Miej się na baczności, gdy w nocnej wizji z Twoją suknią jest coś nie tak. Zły rozmiar zwiastuje kłopoty finansowe, a uszkodzenia kreacji problemy w miłości. Sen o śnieżnobiałej sukni ślubnej wróży dobrobyt, poprawę sytuacji finansowej oraz pomyślność w życiu osobistym. Ostatniej nocy przyśniła Ci się własna suknia ślubna? Spokojnie – według naszego sennika, zwiastuje to pokonanie wszelkich problemów i trudności. 

Sennik – pierścionek zaręczynowy

Sen o nim nie może oznaczać nic innego niż rychły ślub. Sennik interpretuje ten sen także jako… szczęście w finansach. Przy tak dobrej wróżbie czas zabrać się za planowanie ślubu i wesela. A może dostałaś we śnie pierścionek z diamentem? Świetnie! Spodziewaj się przypływu uczucia i zaangażowania ze strony ukochanego. Ostatniej nocy śniłaś o tym, że znalazłaś pierścionek? Mniej się na baczności! Taki sen zapowiada niespodziewane uczucie, które wywróci Twoje dotychczasowe życie do góry nogami.

Gorzej, jeśli we śnie zgubiłaś pierścionek zaręczynowy. Wtedy uważaj, prawdopodobnie czekają Cię kłopoty związane z najbliższymi.

Sennik – włosy i welon

Jeden z największych symboli niewinności oraz czystości, a jednak sen o nim nie zwiastuje niczego dobrego… Jeśli w śnie nosiłaś welon, uważaj, aby nie dać się zwieść pozorom — jest to przestroga przed byciem zbyt ufną.Sennik podpowiada nam, że welon zauważony u innej panny młodej może oznaczać miłosne rozterki w Twoim życiu. 

Przed ślubem mogą też śnić Ci się różnego rodzaju metamorfozy, na przykład ścięte lub ufarbowane włosy. Sennik wskazuje, że ich obcinanie może wskazywać na to, aby dobierać przyjaciół z większą ostrożnością. Natomiast sen o zmianie koloru włosów przestrzega przed rozczarowaniem!

Sennik – widzieć czyjś ślub: ślub koleżanki, córki lub siostry

sennik ślub

Z kolei ślub członka rodziny, takiego jak rodzeństwo, kuzynostwo czy dzieci nie zapowiada szczęścia. Wręcz przeciwnie, zgodnie z sennikiem; oczekiwać można zmartwień, kłótni i napiętej atmosfery.

Sennik – siostra bierze ślub

Sen o ślubie cywilnym siostry lub brata symbolizuje zazdrość i rywalizację. Może on wskazywać na napiętą, niezdrową atmosferę w rodzinie lub związku.

Sennik – córka w sukni ślubnej

Córka biorąca ślub lub pojawiająca się w białej sukni ślubnej zazwyczaj symbolizuje stabilność finansową. Taki sen oznacza też jednak, że już wkrótce będziesz musiała przeprowadzić z nią ważną rozmowę, która może zakończyć kłótnię lub zapoczątkować spór.

Sennik – syn bierze ślub

Jeśli w Twoim śnie pojawił się ślub syna, możesz spodziewać się kłopotów rodzicielskich oraz dużych wydatków, związanych ze swoimi dziećmi.

Sennik – koleżanka i jej ślub

Jeśli w swoim śnie oglądasz ślub kogoś z Twojego otoczenia, możesz spodziewać się pozytywnych zmian w swoim życiu! Bardzo często oznacza to jednak, że podświadomie czujesz, że życie ludzi dookoła idzie do przodu, a Ty wciąż stoisz w miejscu!

Sennik — wesele: co oznacza sen o weselu? 

Sprawdź, co kryje się pod hasłem „sennik wesele”!

Jeśli chodzi o samo wesele, sennik ma tutaj wiele do powiedzenia – niezależnie od tego, czy jesteś gościem, czy panną młodą! Jest to symbol pozytywnych zmian, a w końcu wstąpienie w związek małżeński jest jednym z najważniejszych momentów w życiu. Przyśniło Ci się, że źle bawiłaś się na weselu? Wbrew pozorom jest to bardzo dobra wróżba, wskazująca na uniknięcie kompromitującej sytuacji. Podobnie tłumaczy się sny o byciu na czyimś weselu — możesz się wtedy spodziewać, że wszystko poukłada się po Twojej myśli. Niestety, jedyny zły omen to przetańczenie wesela w butach ślubnych. Według sennika może on oznaczać zagrożenie zdradą partnera…

Stresujące sytuacje bardzo często są tematem snów. Nasza Redaktor Naczelna przychodzi z pomocą, aby ślub zamiast z koszmarem kojarzył się z marzeniem. Koniecznie obejrzyj poniższy odcinek i poznaj autorski przewodnik AŻ DO ŚLUBU! 

New Drop

  

sennik ślub
Fot: Shutterstock

Podsumowanie: co oznacza sen o ślubie i weselu?

Pamiętaj, że nasze sny w większości są odzwierciedleniem naszych przeżyć, obaw czy stresujących sytuacji. Złe sny bardzo często są wynikiem przedślubnego napięcia. Dlatego też, zamiast zamartwiać się niekorzystną przepowiednią – zrelaksuj się. Gwarantujemy, że tej nocy będziesz spała spokojnie!