Wesele w rytmie slow. Sprawdź, czy slow wedding jest dla Ciebie?

Wesele w rytmie slow. Sprawdź, czy slow wedding jest dla Ciebie? 107191

Co to jest slow wedding?

To pytanie, które wciąż zadaje sobie wiele przyszłych par młodych. Nazwa tłumaczona dosłownie, sporo traci na swoim prawdziwym znaczeniu. Tymczasem to naprawdę proste! Wszyscy żyjemy w biegu: praca, dom, dzieci, rodzina, obowiązki…znalezienie chwili dla siebie wydaje się w tym chaosie niemożliwe.

A właśnie o to chodzi w trybie „slow” – żeby zwolnić, zatrzymać się, celebrować chwile i cieszyć się życiem. I tym jest też slow wedding. To czas, w którym możecie cieszyć się dniem Waszego ślubu dokładnie tak, jak sobie to zaplanowaliście. Bez bagażu oczekiwań i przestarzałych tradycji.

para młoda slow wedding
Przyborowo 11, fot. A. Grzadzielska

Jak wygląda slow wedding?

Dokładnie tak, jak sobie wymarzycie! Tu nie chodzi o żaden konkretny styl czy motyw przewodni. Ile par, tyle możliwości! Chodzi po prostu o to, by dzień Waszego ślubu był Wasz, a nie mamy, babci, teściowej czy sąsiadki. Wyobraźnia par młodych nie zna granic!

Wesele w rytmie slow można zorganizować naprawdę na wiele sposobów – w stylu boho, retro, zero waste albo też zupełnie casualowo – najważniejsze, byście czuli, że to Wasz dzień, Wasz moment, Wasze marzenie. Wiele realizacji, które mogą Was zainspirować, znajdziecie m.in. na Instagramie Przyborowo 11 – niezwykłego miejsca na turystycznej mapie Polski.

Inspiracje ślubne na wesele w rytmie slow i wiele innych, znajdziesz również na Wedding Dream.

inspiracje

Gdzie zorganizować slow wedding?

 Gdzie tylko chcecie. To może być Wasz przydomowy ogródek, ale możecie wybrać również miejsce, w którym idea slow wedding nabiera jeszcze głębszego znaczenia. Mogłoby wydawać się, że w Polsce nadal królują tradycyjne, klasyczne wesela – i pewnie jest w tym ziarnko prawdy. Jednak zaskakująco wiele par młodych decyduje się przełamać tradycję i postawić na własne szczęście i kreowanie najpiękniejszych wspomnień.

Przyborowo 11, fot. M. Skierska

I właśnie to jest najwspanialsze w ślubach w rytmie slow – są spełnieniem marzeń, chwilą kreowania cudownych wspomnień i celebrowania prawdziwej miłości.

Przyborowo 11 to oaza spokoju w samym sercu czerniejewskich lasów. Ustronne miejsce, ukryte zaledwie 40 km od Poznania. Idealne, by odnaleźć ciszę i siebie samego. Ile ślubów odbyło się już w Przyborowie? Tego chyba nikt nie jest w stanie zliczyć.

przyborowo
Przyborowo 11, fot. I. Jaszczyszyn

O co chodzi w weselach w rytmie slow?

Są pary, które zakochały się w klasycznych, polskich weselach – i nic dziwnego, są naprawdę wyjątkowe! Są jednak i tacy narzeczeni, do których blichtr i przepych zupełnie nie przemawiają. Chcą móc wszystko i nic nie musieć. Żyją tak jak chcą i pobierają się również tak, jak tego chcą. To właśnie dla nich powstała idea slow wedding.

Taki ślub na własnych zasadach to doskonała okazja, by pokazać swoją miłość, swój styl i swoje emocje. To niesamowite, ile piękna rodzi się, kiedy przestają ograniczać nas oczekiwania innych. Dajcie sobie szansę, by przeżyć ten dzień, tak jak zawsze to sobie wyobrażaliście.

baner sale weselne

Kogo zaprosić na wesele?

Waszych gości. Ale tych, którzy naprawdę są Wasi – nie tych, których wypada Wam zaprosić według Waszych rodziców czy dziadków. Dzień ślubu powinien być dla Was przede wszystkim szczęśliwy. Dlatego to zupełnie normalne, że chcecie, by towarzyszyli Wam wtedy Wasi bliscy. W końcu bez nich świętowanie nie byłoby już takie samo, prawda?

Nie oznacza to jednak, że musicie organizować wesele na 100 osób, jeśli w gronie tych, na których obecności zależy Wam najbardziej, jest zaledwie kilkunastu najbliższych. To, kto będzie z Wami celebrował dzień Waszego ślubu ma ogromne znaczenie.

Kiedy otaczają Was ludzie, których kochacie i którym ufacie, czujecie się swobodnie, bezpiecznie i po prostu – dobrze. A wtedy cały stres związany z organizacją ślubu i jego przebiegiem, po prostu znika. Bo Wasi goście są tam dla Was, nie dla otoczki.

Zalety slow wedding

Śluby i wesela w rytmie slow mają w sobie coś magicznego. Towarzyszy im radość, miłość i nieskrępowane szczęście, które maluje się na twarzach Młodych i ich gości. To czas, w którym wszyscy mogą zwolnić i po prostu cieszyć się chwilą, w której dwoje ludzi decyduje się spędzić ze sobą resztę życia. To naprawdę cudowne. Jednak zalet slow wedding jest zdecydowanie więcej! Oto kilka z nich:

 • Organizujecie ślub i wesele tak, jak tego chcecie – w Waszym stylu, na Waszych zasadach.
 • Oszczędzacie – wesela w stylu slow wedding są zazwyczaj zdecydowanie tańsze niż tradycyjne śluby w domach weselnych.
 • Macie czas na zabawę – ciśnienie i presja są mniejsze, a właściwie nie ma ich wcale, dlatego zamiast przejmować się realizacją kolejnych zadań z listy „To Do”, możecie po prostu świetnie bawić się na własnym weselu.
 • Możecie zwolnić i nacieszyć się sobą – to chyba zaleta, która ma największe znaczenie. Przygotowania do ślubu potrafią być chaotyczne, jednak w przyjęciach w rytmie slow, działa to zupełnie odwrotnie. Przygotowania do ślubu mogą być czasem, który Was zbliży i pozwoli poznać się jeszcze lepiej. Pomoże Wam w tym wspaniała sceneria obiektu Przyborowo 11.
Przyborowo 11, fot. Ofierzynka

A może elopment?

Chociaż to słowo, nie zyskało jeszcze swojego polskiego odpowiednika, oznacza ono po prostu: ucieczkę zakochanych. I to nie byle jaką, bo ucieczkę, w konkretnym celu: by się pobrać. Jeżeli marzycie o intymnej ceremonii, a tradycyjna formuła ślubu i wesela zupełnie do Was nie trafia, elopment może być odpowiedzią właśnie dla Was.

Przyborowo 11, fot. her photographer

Chociaż przyjmuje się, że elopment oznacza ceremonię, w której uczestniczą tylko Państwo Młodzi i osoba udzielająca ślubu, coraz częściej w tym niezwykłym wydarzeniu udział biorą również najbliżsi przyszłych nowożeńców. Jednak nie wszyscy, a tylko ich naprawdę wąskie grono.

Elopment to bardzo intymny i szczególny sposób na zawarcie związku małżeńskiego. Chwila, w której liczycie się tylko Wy, a cały świat po prostu przestaje mieć znaczenie. Wasz moment. Wasz dzień. Wasza miłość.  Wasze wesele w Przyborowo 11!

Idealne miejsce na slow wedding

Pamiętajcie, że marzenie o ślubie w rytmie slow to jedno, ale organizacja to już nieco bardziej skomplikowana sprawa. Bo chociaż przygotowanie takiego ślubu zdecydowanie odbiega formułą od tradycyjnych uroczystości, wciąż wymaga trochę wysiłku.

Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów i zorganizować Wasz dzień w naprawdę niezwykłym miejscu. Przyborowo 11 zdecydowanie do nich należy. Macie możliwość wykorzystania pełnej infrastruktury obiektu, przepięknych dekoracji w odcieniach naturalnego drewna, kwiatów i wszystkiego, co otacza Was w tych magicznych okolicznościach przyrody.

przyborowo 11
Przyborowo 11, fot. I. Jaszczyszyn

Przyborowo 11 – Wesele slow wedding w sercu czerniejewskich lasów

Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie miejsce pośrodku lasu. Śpiew ptaków, szumiący wiatr, promienie słońca tańczące na Waszej skórze.

Poczujcie zapach ogniska, usłyszcie trzask palonych gałęzi, syk dogasających iskier, otulcie się magiczną atmosferą spokoju i prostego szczęścia. Właśnie tak poczujecie się, kiedy pierwszy raz zobaczycie Przyborowo 11. To miejsce, w którym czas przestaje mieć znaczenie. Miejsce, w którym Wy możecie zatrzymać się razem z nim.

New Drop

Tutaj możecie wszystko, choć nie musicie zupełnie nic. Kawa na tarasie. Drzemka w hamaku. Noc pod gwiazdami. W Przyborowie docenicie codzienność, usłyszycie własne myśli, wrócicie do najpiękniejszych wspomnień. To idealne miejsce na wesele w rytmie slow. Idealne miejsce, by przyrzekać sobie miłość.

Przyborowo to jednak coś więcej niż magia zachwytu codziennością. Do dyspozycji Państwa Młodych pozostaje cała infrastruktura obiektu:

 • Stoły i krzesła
 • Zastawa
 • Dekoracje
 • Obrusy
 • Miejsca noclegowe
 • Miejsce na ognisko
 • Strefa relaksu

Więcej o tym cudownym miejscu możecie dowiedzieć się na facebooku Przyborowo 11.

A Wy, gdzie zorganizujecie swoje slow wedding?

Rekomendowane artykuły