Stylowe garden party: jak je zorganizować?

garden party

Jest wiele powodów, dla których uwielbiamy spędzać z bliskimi czas na łonie natury. Wypełnione beztroską radością chwile kojarzą nam się z dzieciństwem, a możliwość oderwania się od codziennych obowiązków przywodzi na myśl najlepszy czas w roku: urlop. Nic dziwnego, że tak chętnie wykorzystujemy każdą okazję, aby choć na chwilę poczuć się jak na wakacjach.

Stylowe garden party: gdzie je zorganizować?

Zanim przejdziemy dalej wszystkich, którzy nie mają własnego ogrodu, uspokajam – wcale go nie potrzebujecie, żeby zorganizować biesiadę pod chmurką. Jest wiele miejsc, których przestrzeń można wynająć właśnie na taką okazję.

Marlu_baner

Zobacz także: Garden party – zorganizuj przyjęcie w ogrodzie krok po kroku (inspiracje!)

Garden party idealne – o czym pamiętać?

New Drop
  • Dekoracje ogrodowe: stwórz przyjemną atmosferę, używając dekoracji ogrodowych, takich jak kwiaty, lampiony, girlandy, poduszki na krzesłach, czy dywaniki.
  • Sezonowe menu: przepisy na pyszne dania prosto z grilla znajdziesz na kolejnych kar- tach.
  • Wygodna przestrzeń: Upewnij się, że masz odpowiednią ilość miejsc do siedzenia dla swoich gości.
  • Muzyka i rozrywka: możesz zainstalować przenośny głośnik i przygotować playlistę, która pasuje do nastroju imprezy, do tego przygotuj aktywności, które nie pozwolą Twoim gościom się nudzić.
  • Schronienie przed słońcem; zadbaj o pa- rasole ogrodowe, zainstaluj markizy lub na- mioty, aby zapewnić cień i ochłodę.
  • Bezpieczeństwo: to bardzo ważne, szczególnie jeśli na przyjęciu są dzieci. Upewnij się, że niebezpieczne przedmioty są odpowiednio zabezpieczone, a grill, czy ognisko nadzorowane przez dorosłych.
katalog firm

Idealne stylizacje na przyjęcie w ogrodzie

Spotkania na świeżym powietrzu charakteryzują się, oczywiście, o wiele większą swobodą aniżeli zasiadane przyjęcia „na salonach”. Zanim jednak zaczniesz kompletować swoją stylizację upewnij się, że będzie ona zgodna z ustalonym motywem przewodnim. Bardzo modny styl boho, czy odkrywany dopiero whimsical (przeniesiony do ogrodowych przyjęć z wesel) to nie tyle ograniczenie w wyborze, co szansa na pobudzenie własnej kreatywności. Jeśli jednak zdecydowałaś się nie ustalać motywu przewodniego (oraz dress code’u), pamiętaj o kilku ważnych zasadach, które pomogą ci wybrać strój, który nie będzie przeszkadzał w celebracji.

Dla wielu kobiet intuicyjnym wyborem kreacji na garden party są sukienki. W takim przypadku warto pamiętać, że te długości midi i maxi sprawdzą się o wiele lepiej od krótszych wersji. Jeśli jednak chcesz wyeksponować swoje nogi – postaw na sukienkę wykonaną z przeźroczystej tkaniny – wciąż będzie chroniła skórę, a jednocześnie w bardzo kobiecy sposób wyeksponuje Twoje wdzięki.

Innym, nie mniej klasycznym wyborem na letnie spotkanie z przyjaciółmi jest dres. Sprawdzi się szczególnie dobrze na tych przyjęciach, które mają odbyć się w bardzo luźniej atmosferze. Jeśli wszyscy umówicie się na nieformalne stroje – taki wybór wydaje się być idealny.

Kompletując strój na przyjęcie w ogrodzie zwróć także uwagę na porę, w której się ono odbywa. Jeśli w ciągu dnia – weź ze sobą nakrycie głowy, które uchroni cię przed migreną, jeśli zaś wieczorem – nie zapomnij o okryciu wierzchnim oraz o repellentach (nie chcesz z pewnością leczyć śladów po ukąszeniach komarów).

Garden party: idealnie nakryty stół

Jeśli zastanawiasz się, jak podkreślić wyjątkowy nastrój podczas przyjęcia, zadbaj nie tylko, co znajdzie się na stole, ale także o wszystko, co dzieje się wokół. Wiesz z pewnością, jak dużą uwagę przywiązuję do dekoracji i personalizacji przyjęcia.

Czytaj więcej: Impreza plenerowa – zadbaj o detale

Ponieważ garden party, jak sama nazwa wskazuje, odbywa się w ogrodzie, to natura zapewnia wyjątkową scenografię. Możesz nieco ją podkręcić wykorzystując wykonane z papieru ozdoby. Girlandy i rozety porozwieszane na krzewach i drzewach z pewnością zachwycą Twoich gości, szczególnie jeśli połączysz je z subtelnymi światełkami.

Bardzo ważnym elementem jest też, oczywiście, zastawa stołowa. Nie mam tu na myśli tylko talerzy, czy sztućców, które zamierzasz wykorzystać, ale także szkło. Oprócz funkcji użytkowej może też pełnić rolę dekoracji. Żeby tak się stało postaw na różnokolorowe, kryształowe kieliszki i szklanki. Nie tylko ubarwią Twój stół, ale z pewnością zaskoczą gości.

Zastanawiasz się, bez czego jeszcze nie może się odbyć Twoje przyjęcie w ogrodzie? Odpowiedź jest prosta, choć zaskakująca. Absolutnie niezbędnym elementem na stole są bowiem serwetki. Potrawy serwowane na przyjęciu w ogrodzie bywają na tyle soczyste, że Twoi goście z pewnością chętnie wytrą w coś ręce i kąciki ust. Na rynku dostępnych jest tak wiele wzorów, że z pewnością znajdziesz taki, który pasuje do Twojego przyjęcia. Ja szczególnie polecam te nawiązujące do natury.

Rekomendowane artykuły