Sukienka na pierwszą komunię dla dziewczynki – jak wybrać tę najpiękniejszą?

Sukienka na pierwszą komunię dla dziewczynki – jak wybrać tę najpiękniejszą? 121705

Sukienka do pierwszej komunii: alba do kościoła, druga stylizacja na przyjęcie

Kiedy przystępowałam do pierwszej komunii, wybór sukienki był najbardziej ekscytującym momentem przygotowań – to były jednak trochę inne czasy – wtedy alby nie były zbyt popularne, więc pod kościołem odbywała się prawdziwa rewia mody. W pewnym momencie nie liczyło się nic: sakrament, krótkie życzenia komunijne, spotkanie z rodziną – najważniejszy tego dnia był strój.

Obecnie dzieci najczęściej występują w identycznych strojach uszytych i zamówionych na tę okazję. Białe, skromne sukienki do kostek mają zapobiegać odwracaniu uwagi od najważniejszego tego dnia wydarzenia.

Z jednej strony taka unifikacja rzeczywiście może sprawić, że dzieci bardziej skupią się na tym, co dzieje się przy ołtarzu, z drugiej jednak strony mam wrażenie, że takie odebranie możliwości wyboru wyjątkowej kreacji jest przykre. Na szczęście coraz częściej rodzice i dzieci decydują się na zakup sukienki na zmianę, którą dziecko zakłada już po uroczystości, na przyjęcie.

wedding dream & party dream

Jak wybrać sukienkę do pierwszej komunii?

Jest przynajmniej kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę w trakcie poszukiwań i wyboru sukienki na pierwszą komunię. Jakich?

  • Czas: nie zostawiaj zakupów na ostatnią chwilę. Wybór będzie ograniczony, a w sklepach – prawdziwe tłumy zapominalskich. Żeby oszczędzić sobie stresu i, przy okazji, zagwarantować sobie możliwość wyboru, warto wybrać się na poszukiwania kilka tygodni przed uroczystością – taki „zapas” sprawi, że nie tylko będziecie mogli na spokojnie przymierzyć i wybrać najpiękniejszą kreację, ale także będziecie mieli pewność, że dziecko w tak krótkim czasie więcej nie urośnie.
  • Tkanina: uroczystości pierwszej komunii odbywają się zwyczajowo w maju i czerwcu – temperatury w tym czasie potrafią być już naprawdę wysokie, warto więc upewnić się, że kreacja wykonana jest z naturalnych, przewiewnych materiałów, w których skóra będzie oddychać.
  • Wygoda: upewnij się, że fason i rozmiar dopasowane są do sylwetki Twojego dziecka. Sukienka nie powinna krępować ruchów – inaczej córka szybko zapragnie ją z siebie zdjąć, bo nie będzie jej pozwalała na swobodną zabawę.
  • Kolor: jeśli wybieracie sukienkę, w którą Twoje dziecko przebierze się po uroczystości, to możliwości macie właściwie nieograniczone – tylko sukienki do kościoła powinny mieć kolor biały.
  • Marzenia: to właściwie najważniejszy punkt. Sukienka na pierwszą komunię powinna spełniać marzenia Twojej pociechy. Dzięki temu będzie ją wspominała przez długie lata z uśmiechem na twarzy.

Sukienka na pierwszą komunię: wymarzona kreacja do ziemi

Dla wielu dziewczynek pierwsza komunia to też pierwsza okazja do założenia sukienki, która sięga do kostek. W wyobraźni dziecka to niemalże balowa kreacja – jeśli więc o takiej marzy, nie warto go od tego odwodzić, szczególnie, jeśli wybieracie tę najważniejszą stylizację, w której Twoja córeczka wystąpi w kościele.

Wybierzcie się razem na zakupy – taki „babski czas” z pewnością świetnie wpłynie na Waszą relację, a dodatkowo pomoże Ci nauczyć Twoje dziecko, że wybór odpowiedniego stroju to ważny element uroczystości.

Sukienka na pierwszą komunię: krótka wersja na przebranie

Jeśli w Waszej parafii ustalono, że dzieci przystąpią do sakramentu w jednakowych strojach, najczęściej sięgających do ziemi, prostych albach, możecie rozważyć zakup sukienki na przebranie, która będzie odróżniała się designem od tej pierwszej kreacji.

Bardzo wygodnym dla dziecka rozwiązaniem będą modele o długości do kolan – dzięki temu Twoja córka będzie mogła swobodnie się poruszać i bawić z innymi zaproszonymi na uroczystość dziećmi.

Nie jest oczywiście tak, że trzeba przy tym rezygnować z tego pierwszokomunijnego wyglądu – w sklepach jest mnóstwo propozycji krótszych stylizacji pięknie ozdobionych gipiurami, koronką czy aplikacjami z piór albo cyrkonii.

Marlu_baner

Kolorowa sukienka do pierwszej komunii: czy wypada?

W przypadku sukienki na przebranie odpowiedź jest prosta: oczywiście, że tak. Dodatkowo to rozwiązanie jest bardzo praktyczne, bo Twoje dziecko będzie mogło wykorzystać taką kreację ponownie, na przykład na ślub (jeśli się na jakiś wybieracie) czy inne rodzinne uroczystości.

Taka decyzja, szczególnie w czasach, kiedy zrównoważona moda staje się jednym z najważniejszych trendów, to niezaprzeczalnie uzasadniony wybór. Wśród propozycji dostępnych na rynku znajdują się sukienki, które kojarzą się z tymi do pierwszej komunii, choć odbiegają od „standardu” kolorem. Wiele marek proponuje też kreacje w kolorowe kwiaty.

New Drop

Więcej propozycji sukienek na pierwszą komunię znajdziesz w moim sklepie weddingdream.shop.

Rekomendowane artykuły