Bańki mydlane zamiast ryżu przed kościołem? To świetny pomysł!

bańki mydlane kolorowe

Obsypywanie pary młodej pod kościołem ryżem i monetami, który może i jest uświęcony wiekową tradycją, ale na pewno nie należy do ulubionych elementów ceremonii panien młodych, którym zależy na nienagannej fryzurze, coraz częściej zostaje zastąpione czymś innym, lżejszym… Już w tytule wspomniałam o tym, że coraz modniejszą alternatywą dla wplątującego się we wszystko ryżu stają się… bańki mydlane!

Są takie piękne – lekkie, zwiewne, mieniące się na wszystkie kolory tęczy… W przeciwieństwie do ryżu, monet czy konfetti lekko się rozpryskują i… znikają, a przygotowane z dobrego gatunkowo płynu nie pozostawiają śladu na ubraniach.

Bańki mydlane to bajka sama w sobie! Są idealne, żeby powitać parę młodą po wyjściu z kościoła/USC na ich nowym, mieniącym się kolorami i szczęściem etapie życia. W dodatku każdy chyba – bez względu na wiek – lubi je puszczać… Dzieciom kojarzą się z fantastyczną zabawą, a dorosłym z beztroskim dzieciństwem.

Bańki mydlane: nie tylko przed kościołem

Oczywiście „obsypanie” Pary Młodej bańkami mydlanymi po wyjściu z ceremonii to nie jedyna możliwość wykorzystania ich na ceremonii. Jeśli Wy albo Wasi bliscy jesteście przywiązani do tradycji obsypywania świeżo upieczonych małżonków ryżem, a jednocześnie pomysł z bańkami bardzo się Wam spodobał, to możecie je wykorzystać również jako atrakcję podczas:

  1. Pierwszego tańca- nie tylko sprawią, że ten moment stanie się jeszcze bardziej magiczny, ale także delikatnie odwrócą uwagę od ewentualnych niedociągnięć choreograficznych. No i na zdjęciach wyglądać będą zjawiskowo, jak to bańki mydlane 😉

Do obsypania młodej pary świetnie nadaje się także…konfetii. Sprawdź koniecznie!

pierwszy taniec młodej pary wsród baniek

2. Krojenia tortu- to moment, który podczas wesela urasta do rangi symbolu mimo, że sam w sobie nie jest, umówmy się, specjalnie ekscytujący. Jeśli chcecie go jakoś urozmaicić poproście Waszych gości, żeby właśnie wtedy „obsypali Was” bańkami mydlanymi!

3. Podziękowań dla rodziców- to jedna z najbardziej wzruszających chwil na weselu (mimo, że niektórzy uważają, że to kicz). Jeśli dobrze się do nich przygotujecie, wspomnienia zostaną Wam na całe życie. A po podziękowaniach, kiedy przyjdzie moment na taniec z rodzicami bańki mydlane sprawią, że poczujecie się jak w bajce.

4. Grupowego zdjęcia- chcecie mieć w swoim albumie zdjęcie z Waszymi gośćmi, ale sztampowe stanie na schodach na wzór fotografii klasowych ze szkoły podstawowej to rozwiązanie nie dla Was? Poproście Waszych gości, aby otoczyli Was i puścili bańki mydlane!

New Drop

5. Sesji zdjęciowej- jest coś takiego w bańkach mydlanych, że wywołują uśmiech na twarzach i dorosłych i dzieci. Poproście fotografa, aby przynajmniej jedno zdjęcie wykonał wykorzystując bańki mydalne- będziecie zachwyceni efektem!

para młoda w bańkach mydlanych

A jeśli martwicie się, że Wasi goście nie wpadną na pomysł puszczania baniek mydlanych, żaden problem. Możecie sami ich na to rozwiązanie nakierować.

Zawsze można przecież połączyć przyjemne z pożytecznym i podarować gościom w ramach upominku – z oczywistą sugestią i podpowiedzią – buteleczki z płynem do puszczania baniek właśnie.

Albo po prostu rozdać je przed ceremonią (a jeśli nie wszystkim, to może chociaż najmłodszym?) czy wystawić w recepcji z odpowiednią informacją, do czego mogą posłużyć.

Bańki mydlane na weselu: atrakcja dla dzieci

O tym, że maluchy kochają bańki nie trzeba z pewnością nikogo przekonywać. Jeśli więc zdecydowaliście się zaprosić na ślub i wesele także dzieci i chcielibyście zapewnić im nietuzinkową atrakcję, to bańki mydlane mogą okazać się świetnym pomysłem.

Porozmawiajcie z animatorem, być może ma w swojej ofercie zabawę z bańkami? Ta opcja sprawdzi się jednak tylko, jeśli ślub bierzecie latem a Wasza sala weselna dysponuje ogrodem.

dziewczynka puszcza bańki mydlane

Bańki mydlane na weselu: wybór jest ogromny!

Producenci prześcigają się już w projektowaniu takich gadżetów dostosowanych do każdej okazji. Te ślubne można upolować np. w kształcie tortu, kieliszków z winem lub szampanem, a nawet całych butelek z tymi trunkami (lepiej, żeby nikt omyłkowo nie wypił ich zawartości!).

Są pojemniczki z odpowiednimi aplikacjami lub elementami w kształcie – jakżeby inaczej – serca. Są też szykowne zawieszki w przypominające diamenty czy zgrabne fiolki, które można zamówić w kolorze przewodnim ślubu. Do wyboru, do koloru – także w polskich sklepach.

bańki mydlane w wersji ślubnej

Rekomendowane artykuły