Urodziny dziecka: jak je zorganizować? Zainspiruj się gwiazdami!

impreza plenerowa: izabela janachowska z mężem i synem

Za każdym razem, kiedy rozpoczynam przygotowania do urodzin Chriska zastanawiam się, co powinno stać się motywem przewodnim przyjęcia. W naturalny sposób wielu rodziców sięga po postaci z bajek.

Roczek mojego syna świętowaliśmy więc w towarzystwie Kubusia Puchatka. To była bardzo kameralna uroczystość, bo przypadła na sam środek pierwszej fali pandemii. Nie muszę Wam chyba mówić, że zupełnie inaczej wyobrażałam sobie te pierwsze urodziny, prawda?

Mój przepis na sukces: motyw przewodni

Nawet w tak niesprzyjających okolicznościach chciałam ten dzień uczcić w najlepszy, możliwy sposób. W domu pojawiły się więc dekoracje nawiązujące do ulubionej wówczas bajki Chriska. Salon ozdobiły balony, wycięte z kartonu figurki i ścianka do zdjęć. Jeśli planujesz przyjęcie dla swojego dziecka, koniecznie pomyśl o miejscu, w którym wykonacie pamiątkowe fotografie – ta pamiątka zostanie z Wami na lata!

Więcej na temat Pierwszych urodzin Chriska przeczytasz w tym tekście.

Atrakcje na urodziny dziecka

Kiedy zabrałam się za organizację drugich urodzin mojego synka motyw przewodni był dla mnie oczywisty – to był czas, kiedy jego ulubioną postacią z bajki była Pszczółka Maja, nic więc dziwnego, że stała się jednym z najważniejszych gości na plenerowej imprezie, którą razem z mężem urządziliśmy dla rodziny i przyjaciół.

Tym razem okoliczności sprzyjały i mogliśmy się spotkać w szerszym gronie, zdecydowaliśmy się więc na przyjęcie, na którym każdy znajdzie coś dla siebie – były więc strefy chilloutu dla dorosłych, ale też mnóstwo atrakcji dla dzieci: od malowania buziek, przez bańki mydlane, aż po zabawy na świeżym powietrzu. Nie zabrakło też oczywiście pysznego jedzenia – to kolejna, ważna wskazówka.

Wybierając menu na urodziny dziecka pamiętajcie o tym, że maluchy są dosyć wybredne, jeśli chodzi o to, co trafia na ich talerz. Komponując menu postaraj się, aby znalazły się w nim potrawy, które przypadną im do gustu.

Trzecie urodziny Chriska to już zupełnie inna, odległa galaktyka. W tamtym czasie ulubionym tematem mojego syna były rakiety kosmiczne. Motyw przewodni stał się więc oczywisty już na samym początku. Tym razem postawiliśmy na kameralne spotkanie w gronie znajomych, rodziny i… kosmonauty. Nie muszę Ci chyba mówić, że Chris był zachwycony szczególnie tym ostatnim gościem, prawda?

Zdaje się, że wiem też, pod jakim hasłem upłynie nam (nieprzypadkowo użyłam tego stwierdzenia) tegoroczne przyjęcie. Tuż przed Bożym Narodzeniem w kilku wywiadach zdradziłam, co jest wymarzonym prezentem Chriska. Nie jest więc tajemnicą, że jego najnowszą absolutną zajawką są… statki. Boje są już w pokoju i każdego dnia sprawiają mu radość, ale intuicja matki mówi mi, że szykuje się prawdziwie marynarska impreza.

Garden party: urodziny córki Małgosi Sochy

Trzeba przyznać, że rodzice dzieci, które urodziły się w okresie od maja do października mają o wiele więcej możliwości, jeśli chodzi o organizację przyjęć. Impreza pod gołym niebem nie tylko pozwala na atrakcje, które w domu nie mogłyby się wydarzyć, ale także ogranicza potencjalne zniszczenia we wnętrzach.

Urodziny dziecka zorganizowane w stylu garden party to dla maluchów ogromna frajda: piknik, mnóstwo przestrzeni do zabawy i plenerowych gier.

Wzmożona aktywność na świeżym powietrzu może spowodować duże pragnienie. Jeśli decydujesz się na imprezę pod chmurką, warto pamiętać, żeby, oprócz jedzenia, czy przekąsek zapewnić dzieciom odpowiednią ilość picia. Świetnie sprawdzą się do tego domowe lemoniady, woda z sezonowymi owocami czy schłodzona herbata.

Czy imprezy plenerowe mają jakieś wady?

Owszem, jedną – pogodę. Nie sposób przewidzieć, czy deszcz nie postanowi bawić się na takim przyjęciu razem z Wami, albo czy słońce nie będzie tak ostre, że uniemożliwi wielogodzinne harce w ogrodzie.

Ubezpiecz się na każą ewentualność i przygotuj opcje zapasowe. Uroczystość zaplanuj tak, aby bez większych problemów dało się ją przenieść do wnętrza w razie niespodziewanego deszczu. Bądź też przygotowana na mocne słońce – miej w zanadrzu parasole przeciwsłoneczne i kremy z filtrem dla maluchów.

Kinderbal: jak 5. urodziny świętowała córka Natalii Siwiec?

Ach, co to był za bal – chciałoby się rzec, oglądając film z 5. urodzin Mii, córki Natalii Siwiec. Przepiękna oprawa, dopracowane w każdym calu dekoracje, zachwycający słodki stół i atrakcje, które zajęły maluchy na długi czas, a całość sprawiała wrażenie balu w nieco mniejszym wydaniu.

Kiedy ja byłam małą dziewczynką, malowanie buziek to była absolutna nowość, o której rzadko się słyszało. Kiedy w jakimś miejscu można było z niej skorzystać – nigdy się nie wahałam, a patrząc na zmieniające się makijaże Mii – jej też bardzo się podobało.

Takie urodziny to dla dziecka z pewnością niezapomniane przeżycie. Przyznała to sama Natalia pisząc, że „Mia dziś płacze, że to był najlepszy dzień w jej życiu i rozpacza, dlaczego urodziny są raz w roku„. Nie wiem, dlaczego urodziny są tak rzadko, ale też żałuję Mia!

Krzysztof Rutkowski i urodziny dziecka w stylu Roblox

Wszystkich, dla których ostatni wyraz wydaje się niezrozumiały uspokajam, to nie literówka. Za tajemniczym słowem kryje się nazwa popularnej wśród młodzieży gry komputerowej. Z czasem bohaterów bajek zastępują postacie z gier komputerowych – w ostatnich latach na topie był Minecraft, Fortnite, a teraz tryumfy święci właśnie Roblox.

New Drop

Szczególnie chłopcy chętnie sięgają po takie motywy przewodnie. Tak też było w przypadku syna Mai i Krzysztofa Rutkowskich. Oprócz wyjątkowego tortu, imponującej ścianki do zdjęć ozdobionej balonami, na gości czekała specjalnie wynajęta na tę okazję przestrzeń – park rozrywki.

To świetna alternatywa dla organizowania urodzin dziecka we własnym domu. Jeśli możecie sobie na to pozwolić – koniecznie to zróbcie. Wrażenia będą niezapomniane, a bałagan do ogarnięcia po imprezie – niewielki.

W dzisiejszych czasach internet, w tym instagramy gwiazd to prawdziwa kopalnia inspiracji. Nie wahaj się szukać tam wskazówek, które pomogą Ci zorganizować wymarzone urodziny Twojego dziecka. Najważniejsza zasada, jaką powinnaś się kierować to marzenia Twojej pociechy. To jej dzień, powinna więc czuć, że wszystko zostało przygotowane z myślą o niej. I na koniec, jeszcze jedna, krótka rada. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wystawną imprezę, czy kameralne przyjęcie, nie zapomnij otoczyć dziecka miłością. To jej potrzebuje najbardziej.

Rekomendowane artykuły