Weselne wpadki. 10 sytuacji, które mogą zepsuć Twoje wesele.

weselne wpadki

Odliczacie dni, a później już tylko godziny do Waszego ślubu i… nagle dzieje się coś, na co absolutnie nie byliście przygotowani!😳 Totalna katastrofa, której się nie spodziewaliście! Gorąca czerwień zalewa Wasze policzki i najchętniej zapadlibyście się głęboko pod ziemię.

Nie martwcie się – weselne wpadki zdarzają się chyba każdej parze młodej. Ale spokojnie, jest na to lekarstwo…

janachowska.pl

Jeśli chcecie uniknąć nieprzewidzianych sytuacji, powinniście za każdym razem rozważyć, co może pójść nie tak. Aby temu zapobiec, przygotujcie sobie plan awaryjny. Poniżej znajdziecie 10 przykładowych sytuacji, które mogą Was niemiło zaskoczyć.

Zobacz także: Wedding Dream poleca firmy!

concept store

1. Weselne wpadki: Zgubione obrączki i dokumenty

Zapewne pokazaliście swoje obrączki już wszystkim zainteresowanym i przez cały czas były one w zasięgu ręki. Nagle, gdy są najbardziej potrzebne, zniknęły bez śladu! Nie wiadomo kto je zabrał, ani gdzie ostatnio leżały. Nerwy dopadają wszystkich, przebywających w Waszym otoczeniu, a czas do ceremonii zaczyna pędzić. Stąd tylko krok dzieli Was od weselnej wpadki…

Ale to może nie być jedyna ślubna zguba… Zapodziać mogą się też dowody osobiste państwa młodych, jak i świadków, a jak wiadomo, bez tego ślub się nie odbędzie!

Jako, że Wy i tak będziecie się tego dnia przejmować absolutnie wszystkim, wyznaczcie jedną osobę, która zajmie się zarówno pilnowaniem obrączek, jak i Waszych dokumentów. Wybierzcie kogoś, kto naprawdę będzie tego dnia twardo stąpał po ziemi i uchroni Was od kolosalnej, weselnej wpadki.

obrączki

2. Skórne niespodzianki, czyli niespodziewane, weselne wpadki

Na zapominaniu weselne wpadki się nie kończą. Im bliżej ślubu, tym bardziej nasz organizm zaczyna szaleć, a to może skutkować problemami z cerą. Żadna panna młoda nie chciałaby obudzić się w dniu swojego ślubu z nieproszonym gościem na twarzy. Wszystkie jednak dobrze wiemy, że wypryski pojawiają się w najmniej odpowiednich momentach. To samo dotyczy opryszczek.

Rada!

Jeżeli kilka dni wcześniej zaczynasz odczuwać ból lub mrowienie na twarzy, możesz jeszcze zareagować! Posmaruj zmianę skórną, próbuj ją wysuszyć. Najgorsze co możesz zrobić, to próbować pozbyć się pryszcza siłą i to rano w dniu ślubu. Twoja wizażystka z pewnością znajdzie sposób na zakamuflowanie trudnych miejsc – nie ma więc sensu utrudniać jej życia swoimi interwencjami.

make up

3. Weselne wpadki: Nieobecny podwykonawca

Niepojawienie się któregoś z podwykonawców to chyba jeden z najczarniejszych scenariuszy, o jakim zdarza się myśleć parom. Musicie jednak mieć na uwadze, że usługodawcy ślubni też są ludźmi. Oczywiście – zdarzają się także nieuczciwe firmy, ale ich nieobecność może być też wynikiem wypadku czy nagłej choroby.

selfie

Czasami podwykonawca jest w stanie znaleźć za siebie zastępstwo, jednak jeśli coś zdarzy się w ostatniej chwili, możecie liczyć się z pewnymi brakami w obsłudze Waszego wielkiego dnia. Przedyskutujcie przed ślubem możliwe rozwiązania i alternatywy na wypadek takich zdarzeń losowych, aby minimalizować weselne wpadki.

4. Wszystko za duże…

Ten moment, gdy od ślubu dzieli Cię ostatnie kilkadziesiąt minut, wkładasz suknię, a ona… okazuje się być za duża albo co gorsza – za mała! Tak, jest to możliwe, gdyż ze stresu możesz w ostatnich dniach przed ślubem zacząć podjadać lub wręcz przeciwnie – jeść niewiele.

Choć suknię powinno się dopasowywać do figury na kilka dni przed ślubem, czasami jest to po prostu logistycznie niemożliwe, np. gdy salon jest w innym mieście. Jeśli tak było w Twoim przypadku, koniecznie zmierz suknię wcześniej tak, żeby była jeszcze możliwość szybkiej poprawki u lokalnej krawcowej. Dzięki temu unikniesz kolejnej, weselnej wpadki.

Przymiarka sukni ślubnej

5. Przykra przygoda z opalenizną – czyli plamy, plameczki i meksykańska czerwień

Przed ślubem masz wrażenie, że jesteś zbyt blada? Nawet nie myśl o tym, żeby eksperymentować z samoopalaczem czy solarium! Historia zna przypadki, w których panna młoda wystąpiła na ślubie ogniście czerwona po nieco przydługiej wizycie w solarium, albo dała się zwieść podstępnej etykiecie samoopalacza fundując sobie asymetryczne plamy.

Bądź też ostrożna z wystawianiem się na słońce. Zakładam, że schodząca skóra w dniu ślubu nie jest Twoim marzeniem.

opalanie

Jeśli chcesz cieszyć się piękną opalenizną możesz wypróbować opalanie natryskowe, ale wybierz tylko sprawdzony i zaufany salon, by uniknąć przykrej niespodzianki!

6. Poranione stopy

Jeśli nowe buty uroczo prezentują się na Twoich stopach, ale nie są wygodne, najprawdopodobniej przypłacisz to cierpieniem. Najlepiej na kilka tygodni przed ślubem zacząć testować nowe obuwie i próbować je rozchodzić. A gdy tylko na myśl o chodzeniu w nich, przełykasz nerwowo ślinę, poszukaj innych butów, w których faktycznie będziesz mogła się bawić.

buty do ślubu

Już niejedna panna młoda obklejała plastrami poranione od butów stopy i cierpiała tak, że ból przyćmiewał piękno uroczystości. Nie powiel tego błędu i przygotuj się na to rzetelnie! Wygodne buty ślubne i awaryjna (sprawdzona) druga para to podstawa!

7. Płyny, płyny…

Kawa, energetyki, soki, a nawet napary ziół… Ostrożnie z tym! Dlaczego?

Na niektóre osoby zbyt duże ilości tych płynów działają moczopędnie. A częste wizyty w toalecie w sukni ślubnej, to wcale nie jest szczyt marzeń i proste zadanie. Dodatkowo ciągłe znikanie z sali weselnej może wywoływać szereg dyskusji.

woda z cytryną

Jeśli nie chcesz narażać swojego pęcherza na zbyt intensywną pracę, lepiej w dniu ślubu postaw na wodę!😉

8. Przypadkowe usadzenie gości

Brak planu stołów to jeden z najgorszych błędów popełnianych na weselu. Chyba nikt nie chciałby sytuacji, w której goście walczą o swoje stoliki, a Ci ostatni zajmują miejsce obok totalnie obcych i niedopasowanych ludzi. Single zostają wepchnięci pomiędzy zakochane pary, babcie między młodych i najgorsze… skłóconym znajomym zostają miejsca koło siebie.

Starsi goście weselni

To prawdziwy przepis na katastrofę!

Dlatego, by tego uniknąć przeczytaj koniecznie nasz artykuł i dowiedz się, jak prawidłowo usadzić gości, by nie popełnić kłopotliwej gafy. Następnie skorzystaj z naszej aplikacji Wedding Dream App, w której znajdziesz intuicyjny planner stołów. Z jego pomocą w prosty sposób rozplanujesz usadzenie gości!

app

9. Weselne wpadki: Spóźnialscy goście

O ile msza ślubna trwa w kościele zazwyczaj około godziny, to w przypadku ślubu cywilnego, wszystko może zakończyć się w ciągu kilkunastu minut. Goście mogą być przyzwyczajeni do przybywania na miejsce zaślubin w ostatniej chwili. Wszyscy wiemy, że nie wypada się spóźniać, jednak na ceremonię cywilną spóźnieni goście mogą już po prostu nie zdążyć.

Jeżeli obawiacie się o punktualność, zwróćcie uwagę na tę kwestię jeszcze podczas zapraszania. Unikniecie w ten sposób rozczarowania zarówno swojego, jak i gości, którzy mogli być przekonani, że ślub potrwa nieco dużej.

limit gości na weselach zwiększony

10. Zgubieni goście

W dużych miastach mogą trafić się kościoły pod tym samym wezwaniem, a wtedy łatwo o pomyłkę! Upewnijcie się, że goście wiedzą, gdzie mają dotrzeć. W przeciwnym wypadku na chwilę przed ślubem może się okazać, że połowa z nich czeka w zupełnie innym miejscu – a wtedy weselna wpadka gwarantowana.

Jeśli organizujecie dla gości zbiorowy transport na salę weselną, upewnijcie się, że kierowca zna dokładny adres. Wtedy ani Wy, ani Wasi goście nie będą się niepokoić.

Nikt nie jest nieomylny – nasza Redaktor Naczelna zdradziła, jakie ślubne wpadki gościły na jej weselu! A Ty masz takie na swoim koncie? Daj znać w komentarzu!

Rekomendowane artykuły