15 fryzur ślubnych dla kręconych włosów. Te upięcia są przepiękne!

fryzury ślubne dla kręconych włosów

Mówi się, że posiadaczki kręconych włosów całe życie marzą o prostych, a te które nie mają loczków, śnią po nocach o tym, aby je posiadać. Tymczasem właścicielki kręciołków często je uwielbiają i chętnie je podkreślają, nie tylko na co dzień, ale przede wszystkim na wielkie okazje. Także na ślub. I bardzo dobrze! Pomysłów na fryzury ślubne dla kręconych włosów jest cała masa. Wybrałyśmy 15 pięknych i bardzo oryginalnych – zainspiruj się!

Kochasz swoje kręcone włosy? To wspaniale! Wiele kobiet zazdrości Ci loczków. Te są przecież bardzo kobiece, oryginalne i zawsze przyciągają wzrok. Oczywiście nierzadko wiążą się z dużą ilością pracy, ale umówmy się – każdy włos, by wyglądał pięknie, wymaga czasochłonnej pielęgnacji. W dniu ślubu, jako Panna Młoda, koniecznie podkreśl swoje piękne włosy. Niech wszyscy zobaczą, jakie są piękne. Poniższe pomysły z pewnością zrobią furorę. Które z nich podobają Ci się najbardziej? 🙂

janachowska.pl

Jak zadbać o kręcone włosy przed ślubem?

By Twoje kręcone włosy wyglądały przepięknie w dniu ślubu, zacznij odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne na kilka miesięcy przed tym wielkim wydarzeniem. Zresztą tzw. świadomą pielęgnację warto stosować cały czas. Loczki na pewno się odwdzięczą i będą robić prawdziwą furorę. Kręcone włosy mają tendencję do przesuszania, często potocznie nazywane są… „sianem”. Niezależnie od tego, czy jesteś Panną Młodą, czy szukasz pomysłu na fryzury na wesele dla 50-latki, pamiętaj, aby odpowiednio o nie zadbać.

By uniknąć nieestetycznego efektu, stosuj nawilżające produkty i przede wszystkim – nie rozczesuj włosów na sucho.

concept store

„Włosomaniaczki”, czyli społeczności internautek zakręconych na punkcie pielęgnacji włosów (dziewczyny mają ogromną wiedzę!), doradzą też osuszanie włosów po myciu bawełnianym t-shirtem zamiast ręcznikiem oraz suszenie naturalnie lub za pomocą suszarki z dyfuzorem. Sprawdź fachowe porady w internecie.

15 pomysłów na fryzury ślubne dla kręconych włosów:

fryzury ślubne dla kręconych włosów

1. Warkocz koło

Piękna, oryginalna i bardzo kobieca fryzura. Z tyłu głowy na środku zostaje utworzony warkocz w formie okręgu. Kręcone kosmyki wystają niedbale w różnych miejscach – z przodu, z tyłu. Całość prezentuje się obłędnie!

fryzury ślubne dla kręconych włosów

2. Rozpuszczone włosy i wianek

Fryzura wydaje się klasyczna, natomiast w prostocie tkwi siła! Luźno puszczone kręcone (lub falowane włosy), a na głowie duży wianek ze sztucznych lub naturalnych kwiatów. Będzie subtelnie, dziewczęco i urzekająco. Taka fryzura pasuje szczególnie do wesela w stylu rustykalny,.

loki Panny Młodej

3. Duży kok

W tej fryzurze góra jest dość skromna, natomiast całe clue znajduje się z tyłu. Wielki kok składający się z umiejętnych upięć kręconych kosmyków, to standard, który zawsze się sprawdzi. W takiej wersji warto upiąć jeszcze gdzie nie gdzie pojedyncze kwiaty.

fryzura ślubna na kręconych włosach

4. MIX

Trochę warkocz, trochę rozpuszczone włosy, trochę wianek. Ta fryzura zawiera wszystkie te elementy. Mogłoby się wydawać, że będzie chaotycznie, tymczasem efekt końcowy zwala z nóg. To fryzura z tych specjalnie „niedbałych”. Prawda, że wygląda pięknie?

kręcone włosy Panny Młodej

5. Boczne upięcie na długich włosach

To ciekawa fryzura, która upinana jest lekko na boku. Góra jest falowana, z luźno puszczonymi kosmykami, natomiast dół to kępka pięknych loków. Całości uroku dodaje przepiękna, kobieca spinka. Dobrze, by pasowała do kolczyków.

fryzury ślubne na lokach

6. Luźny warkocz

Nie warto upinać pięknych, kręconych włosów w luźny warkocz. Jeżeli zależy Ci na tej wersji fryzury na wesele, to zadbaj o jego luźną wersję z gdzie nie gdzie powpinanymi żywymi lub sztucznymi kwiatami. To naprawdę cudna fryzura, która pasuje do wielu styli, sukien i preferencji Panny Młodej 🙂

kok z kręconych włosów

7. Wielki kok z kwiatami w roli głównej

Upięcie z kręconych włosów z dużą ilością kwiatów. Takie zestawienie po prostu nie mogło się udać. W tej wersji polecamy szczególnie małe różyczki – będą wyglądać obłędnie.

fryzura ślubna z kręconych włosów

8. Luźne upięcie z elegancką spinką

Wersja „artystycznego nieładu”, która jawi się jako w pełni przemyślana kompozycja 🙂 Ta fryzura sprawdzi się na włosach bardzo długich. Kluczowa jest tutaj praca stylisty fryzur, który musi dokonać dokładnych upięć, aby całość nie rozleciała się podczas gorączki weselnej nocy 🙂

fryzura z loków

9. Luźno-elegancko

Nie chcesz przesadzić z artystycznym nieładem, a jednocześnie nie życzysz sobie zbyt „idealnej” tj. ugładzonej fryzury? To świetnie! Wybierz taką wersję. Masz tu rozpuszczone włosy, małego warkocza i zgrabnie upięte kwiatki. Idealny kompromis!

fryzura ślubna z loków

10. Artystyczny nieład bez dodatków

Punktem wyjścia dla tej fryzury może być wysoki kucyk na wesele stworzony z mocno pokręconych włosów. Następnie pojedyncze pasma podepnij tworząc trójwymiarową, pełną objętości konstrukcję.

fryzury ślubne dla kręconych włosów

11. Duży warkocz z rozpuszczonymi włosami

Puść luźno włosy, a u góry zapleć (oczywiście rękami profesjonalisty) duży i gruby warkocz. Dodaj kwiaty i ciesz się niebanalnym upięciem, które sprawdzi się do wielu typów sukien ślubnych.

fryzury ślubne dla kręconych włosów

12. Warkocze z tyłu

Luźno puszczone loku, z przodu lekko spięte (by fryzura była wygodna w noszeniu), a z tyłu ciekawe warkocze – jeden gruby i dwa cienkie po bokach. Proste, a jakie efektowne!

fryzury ślubne dla kręconych włosów

13. Niedbały warkocz

To fryzura bardzo w trendzie! Mamy tu artystyczny nieład, warkocza i brak dodatków. Pamiętaj tylko, by zwrócić uwagę styliście fryzur, by luźno puszczone kosmyki nie wpadały Ci do oczu.

kręcone włosy Pani Młodej

14. Klasyka z dodatkami

Taką fryzurę mogłabyś tak naprawdę wykonać sama. Potrzebujesz dłuższych, luźno puszczonych pięknych loków i diademu. W prostocie tkwi siła!

kręcone włosy

15. Prosta góra, kręcony dół

Ciekawa fryzura ślubna z kręconych włosów to również taka, która składa się z przygładzonej góry oraz luźno puszczonych loków dołem. Do tego kwiat wpięty z boku i mamy obłędne ślubne uczesanie.

Czy można wykonać fryzurę ślubną w 15 minut? Sprawdź koniecznie challenge Piotrka Postka 🙂

aplikacja ślubna Izabela Janachowska

Rekomendowane artykuły