3. rocznica ślubu — jak się nazywa i jak ją obchodzić? 

3 rocznica ślubu

Rocznice ślubu to szczególne dni dla każdego małżeństwa. Nazwy rocznic ślubu to hasła, które mają podkreślić staż i etap związku. Z tej okazji warto dowiedzieć się, co na rocznicę ślubu zaplanować, by ten dzień był wyjątkowy. Jaki prezent na rocznicę wybrać? Jakie życzenia przygotować? 3. rocznica ślubu, jaka to rocznica? Tego wszystkiego dowiesz się, czytając nasz dzisiejszy artykuł!

Znaczenie 3. rocznicy ślubu: jak się nazywa i jak najlepiej ją obchodzić?

3 rocznica ślubu
Fot: Shutterstock

Trzecia rocznica ślubu to dla wielu par szczególny kamień milowy — według nazewnictwa godów małżeńskich to skórzana rocznica ślubu. Nazwa ta pochodzi od tradycyjnego prezentu związanego z tą konkretną rocznicą, którym jest skóra. Skóra od dawna była postrzegana jako symbol siły i trwałości, dwóch cech, które wiele par chce ucieleśniać w swoim małżeństwie. Oprócz tego, że skóra może być podarowana jako prezent, może być również wykorzystana do upamiętnienia tej okazji poprzez dodanie jej do dekoracji lub włączenie jej do swojego stroju. Powszechne jest także świętowanie trzeciej rocznicy ślubu romantyczną kolacją lub wspólnym wyjazdem, chociażby na weekend, co sprawia, że jest to dodatkowa specjalna okazja, na którą pary czekają z niecierpliwością. Niezależnie od tego, czy chodzi o skórzane prezenty wymieniane między partnerami, czy po prostu o cieszenie się jakością wspólnego czasu w tym szczególnym dniu, trzecia rocznica ślubu jest ważnym przypomnieniem tego, jak daleko pary zaszły i jak wiele jeszcze będą dzielić ze sobą w życiu.

janachowska.pl

Przegląd najlepszych prezentów na 3. rocznicę ślubu dla niej i dla niego

3 rocznica ślubu
Fot: Shutterstock

Szukając prezentu na rocznicę ślubu, można zainspirować się jej symboliczną nazwą albo wybrać coś bardziej osobistego. Warto to zrobić zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy w stanie spełnić marzenie ukochanej osoby. Jubileusz małżeństwa to wspaniała okazja, aby podziękować za miłość, obecność i wsparcie. To także pretekst, aby zrobić coś wspólnie. Niektóre pary zamiast prezentu na rocznicę dla niej i dla niego wybierają romantyczną kolację, wycieczkę tylko we dwoje czy też ekstremalne przygody, jak lot balonem. W natłoku codziennych obowiązków rodzicielskich, domowych i zawodowych, łatwo zapomnieć o tym, jak ważne jest wspólne spędzanie romantycznych chwil. Rocznica to jeden z tych dni, kiedy łatwiej to sobie przypomnieć. Jaki prezent na rocznicę ślubu dla niej ? To zależy od upodobań partnerki. Niektóre kobiety uwielbiają dostawać kwiaty, inne biżuterię, jeszcze inne płyty lub książki. Dobrym pomysłem może okazać się również voucher na zakupy albo do spa. Masaż dla dwojga to sposób na odrobinę relaksu i pobycie razem. A jeśli w związek wkradła się nuda, być może najlepszą opcją będzie wizyta w escape roomie. Na jubileusz małżeństwa najlepiej podarować swojej drugiej połówce coś, ekskluzywnego i oryginalnego. Chociaż oczywiście wszystko zależy od waszej relacji, planów, marzeń, tradycji i oczekiwań. A co na rocznicę ślubu dla niego? Biorąc pod uwagę fakt, że mężczyźni z reguły są pragmatyczni, być może najlepszym prezentem na rocznicę dla niego będzie to, czego mąż akurat potrzebuje. CB radio, smartfon, portfel czy może szachy, jeśli to jego pasja. Z okazji jubileuszu można sprezentować ukochanemu markowy zegarek z personalizowanym grawerunkiem albo eleganckie spinki do mankietów. Z bardziej oryginalnych pomysłów wymienić można bilety na mecz lub wyścigi F1, voucher na kurs driftingu albo doskonalenia techniki jazdy. Szukając czegoś dla dwojga, warto wybrać takie aktywności, których nie podejmowaliście od lat – wspólne gotowanie, wycieczka w góry, kurs tańca dla par, sesja zdjęciowa, a może kolacja z degustacją wina?

3. rocznica ślubu: Jak zaplanować idealny dzień dla Was obojga?

3 rocznica ślubu
Fot: Shutterstock

Każda rocznica ślubu zasługuje na to, aby ją uczcić we dwoje, tak jak lubicie. Wspólne świętowanie pomaga pielęgnować bliskość i przywiązanie partnerów, a także podkreśla wartość chwil spędzonych razem. Celebrujcie więc każdy wspólnie spędzony rok i cieszcie się swoją obecnością. Taki dzień wymaga szczególnej oprawy. To wyjątkowe święto można uczcić na wiele sposobów. Najważniejsze, aby nie robić niczego na siłę, a w swoich planach uwzględnić zdanie drugiej połowy. Pomysły na rocznicę ślubu mogą być bardzo zróżnicowane – od romantycznych niespodzianek, przywołujących wspomnienie pierwszych randek, przez wspólny relaks, pozwalający wziąć głęboki oddech, aż po ekstremalne, nowe doświadczenia. Pomysł na rocznicę może być zatem bardzo prosty – zrobić coś, by przełamać rutynę. Jeśli regularnie jadacie kolacje w eleganckich restauracjach, a wolne weekendy spędzacie w ekskluzywnym SPA, może tym razem warto postawić na zupełnie szaloną niespodziankę: lot widokowy samolotem, pełną adrenaliny zabawę w aerotunelu czy na strzelnicy lub weekend w górach połączony z jazdą quadami, off-roadem i ogniskiem.

concept store

Jeśli aktywny wypoczynek to Wasz chleb powszedni, kto wie, czy doskonałym pomysłem na rocznicę nie okaże się nastrój pełen bliskości i czułych wyznań w luksusowym apartamencie. Kolacja w blasku świec, kąpiel w płatkach róż, aromatyczne olejki eteryczne sprawią, że znów poczujecie się nie tylko zgranym teamem przyjaciół, ale przede wszystkim dwojgiem zakochanych w sobie ludzi. Rocznica ślubu powinna nie tylko powodować radość z otrzymanego prezentu, ale przede wszystkim zbliżać do siebie małżonków. Także bez względu na to, gdzie będziecie świętować i jakie prezenty na rocznicę ślubu sobie podarujecie, nie zapomnijcie o uczuciu, które was łączy. Każdy chce czuć się kochany, akceptowany i doceniany. Okazanie tego to najlepszy prezent na rocznicę dla niej i dla niego. Reszta to tylko dekoracja. 

Romantyczne życzenia na 3. rocznicę ślubu

3 rocznica ślubu
Fot: Shutterstock

Świętowanie rocznicy ślubu to wyjątkowa okazja, która niesie ze sobą nie tylko radość i miłe wspomnienia, ale również szansę na wyrażenie swoich uczuć w wyjątkowy sposób. W obliczu kolejnego roku wspólnego życia warto zastanowić się, jakie słowa mogą najlepiej oddać wszystkie emocje i myśli związane z tym ważnym dniem, a często znalezienie odpowiednich życzeń na tę okoliczność może być nie lada wyzwaniem. Pisząc życzenia z okazji rocznicy ślubu, przede wszystkim należy pamiętać, żeby złożyć je od serca. Twoje życzenia powinny być szczere i autentyczne, oddając to, co naprawdę czujesz wobec obchodzącej rocznicę pary. Skoncentruj się na znaczeniu, jakie ma dla Ciebie ich związek, a także na tym, co chciałabyś im przekazać. Ważne jest także, aby Twoje życzenia były spersonalizowane. Odwołaj się do konkretnych chwil, wydarzeń lub cech jubilatów, które są dla nich istotne. To sprawi, że życzenia będą bardziej osobiste i wyjątkowe. Możesz wspomnieć o przyjemnych momentach spędzonych razem, wspólnie pokonanych trudnościach lub cechach, które cenisz u jubilatów. Staraj się zachować umiar w długości życzeń. Nie muszą one być zbyt rozbudowane, ale też nie za krótkie, aby dobrze wyrazić swoje myśli. Unikaj zbyt zawiłego języka. Wyrażaj się klarownie, tak aby odbiorcy mogli łatwo zrozumieć, co chcesz im przekazać. W trakcie pisania życzeń skup się na pozytywnych emocjach i pozytywnym przekazie. Staraj się wyrazić swoje wsparcie i docenienie dla jubilatów. Możesz podkreślić, jak ważną rolę odgrywają w Twoim życiu oraz jak bardzo cenisz ich obecność. Oto kilka inspiracji, które pomogą uczcić tę szczególną datę w wyjątkowy i niezapomniany sposób:

  • Dziś rocznica ślubu skórzana, a para małżonków wciąż zakochana. Bądźcie zawsze sobie tak mili, abyście w zgodzie po wsze czasy żyli. 
  • To Wasza trzecia ślubu rocznica, niech zatem szczęścia skarbnica w dniu Waszego ślubu otwarta, potwierdza, co mówi umowa zawarta. 
  • Od wielu lat jesteście razem. Nic się nie zmieniło od dnia, gdy stanęliście przed ołtarzem. Wciąż zakochani i piękni dzielicie wspólną drogę. Niech Wam los przynosi dnia każdego rzeczy wyjątkowe!
  • Róże są piękne, bo kwiaty mają, lecz są nietrwałe, bo przekwitają. A Wasza miłość niech się rozwija, niech trwa na wieki i nie przemija.
  • Niech dobry los się kłania w pas. Sto lat, sto lat jeszcze raz! Niech ten trzeci jubileusz milowym będzie kamieniem. Czekamy na następne z wielkim w sercu wzruszeniem.
  • Niech Wam słońce zawsze świeci, a miłość i radość będą wskazówką szczęśliwej, wspólnej drogi do następnych jubileuszy. 
  • Wśród ciągłej życia pogody, niech rozkosz Was oplata, wśród miłości, wiary, zgody żyjcie w zdrowiu długie lata. 
  • Z okazji rocznicy ślubu przesyłamy najserdeczniejsze życzenia: miłości z roku na rok coraz dojrzalszej, rozumienia się bez słów, wielu wspólnych życiowych gór do zdobycia, mnóstwa zrealizowanych marzeń i aby Wasze cudowne brzdące, gdy dorosną powiedziały Wam, że chcą, aby ich małżeństwa były takie same jak Wasze.

Rekomendowane artykuły