4 powody, dla których warto wziąć ślub poza urzędem stanu cywilnego

4 powody, dla których warto wziąć ślub poza urzędem stanu cywilnego 34704

Coraz więcej młodych par rezygnuje z ceremonii kościelnej na rzecz ślubu cywilnego. Powody takiej decyzji są oczywiście bardzo różne. Jednak niezależnie od tego, czy wybór jest całkowicie dobrowolny, czy podyktowany sytuacją życiową, każda para ma prawo do zawarcia związku małżeńskiego w pięknym otoczeniu. Urzędy stanu cywilnego nie zawsze wyglądają tak elegancko, jak na filmach. Niekiedy panny młode próbują w miarę możliwości udekorować salę ślubów, aby prezentowała się ona tak, jak to sobie wyobraziły. Jeżeli wy również planujecie ślub cywilny, pamiętajcie, że możecie go przyjąć również poza murami urzędu.

Jeśli nie do końca przekonuje Was ta opcja, zapoznajcie się z 4 powodami, dla których warto wziąć ślub poza urzędem stanu cywilnego!

Zobacz także: W co się ubrać na ślub cywilny?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Wedding Dream (@weddingdreamcom) Sie 3, 2019 o 8:59 PDT

Wykorzystanie okazji

Pomyślcie, że aż do 2015 roku w Polsce zawarcie małżeństwa poza murami stanu cywilnego nie było możliwe. Wyobraźcie sobie wszystkie panny młode, które jeszcze nie tak dawno marzyły o ślubie w niezwykle ważnym dla siebie miejscu lub wymarzonym otoczeniu. Niestety, mimo szczerych chęci, nie miały innego wyjścia i swój ślub musiały przyjąć w mniej lub bardziej atrakcyjnej sali ślubów w swoim lokalnym urzędzie. Jednak dzięki zmianom w prawie,…

…panny młode przygotowujące się obecnie do ślubu, mają tę niepowtarzalną okazję na zaplanowanie swojego najważniejszego dnia tak, jak zawsze to sobie wyobrażały.

Naprawdę szkoda byłoby jej nie wykorzystać. Możliwości jest w końcu tak wiele…

Oryginalność

Po co organizować ślub w miejscu, które wybrały już tysiące par, jeżeli można wybrać naprawdę wyjątkowe otoczenie?

Nie zawsze musi się ono odbywać na łonie natury. Do Waszej dyspozycji są również urokliwe pałacyki, zabytkowe dwory czy średniowieczne fortyfikacje, ale także ultra-nowoczesne hotele lub sale. Opłata za ślub w samodzielnie wybranym otoczeniu, poza urzędem stanu cywilnego to 1000 zł. W obliczu wszystkich wydatków, które poniesiecie w związku z Waszym wyjątkowym dniem, nie jest ona przesadnie wysoka. Jedyny warunek, jaki zgodnie z ustawą musi spełniać wybrane przez Was miejsce, to niezakłócanie powagi i dostojności ceremonii ślubnej oraz zagwarantowanie bezpieczeństwa gości. O ile więc nie śnicie o ślubie udzielonym podczas skoku ze spadochronem lub podczas przejażdżki na kolejce górskiej, urzędnik nie powinien zakwestionować Waszego wyboru.

Zobacz także: Ślubne błędy: ślub plenerowy

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Style Me Pretty (@stylemepretty) Lis 17, 2019 o 6:00 PST

Otoczenie pełne wspomnień

Pozwolenie na ślub poza murami urzędu stanu cywilnego stwarza również niepowtarzalną okazję na zawarcie małżeństwa w znaczącym dla młodej pary miejscu. Ślub zawarty w parku, w którym odbyła się Wasza pierwsza randka?

Złożenie przysięgi nad jeziorem, przy którym połączył Was pierwszy pocałunek?

Brzmi jak scenariusz komedii romantycznej, ale to naprawdę może się wydarzyć! Jeżeli w Waszych sercach istnieje takie szczególne miejsce, możecie ślubować w nim miłość i uczciwość małżeńską. Nie ma bardziej odpowiedniego otoczenia na rozpoczęcie wspólnego życia niż to, w którym Wasza miłość rozkwitała.

Zobacz także: Ślub na plaży — wszystko, co powinniście wiedzieć

Wygoda

Kryteria, które obierzecie, wybierając miejsce swoich zaślubin, nie muszą być dyktowane emocjami. Mogą być także uwarunkowane kwestiami praktycznymi. Jeżeli Wasze wesele odbywa się w urokliwym plenerze lub sali, która dysponuje miejscem na organizację ślubu cywilnego, możecie zdecydować się także na zawarcie małżeństwa właśnie tam.

Zaraz po uroczystości będziecie mogli udać się razem z gośćmi na przyjęcie weselne oddalone o zaledwie parę kroków od miejsca ceremonii.

Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Ponadto, w ten sposób klimat Waszego ślubu i wesela będzie bardzo spójny, a uczestnicy będą niewątpliwie zadowoleni z braku konieczności kursowania między miejscem zaślubin a imprezą.

https://www.instagram.com/p/B0WO7MShvGg/

Jeżeli przygotowujecie się do ślubu cywilnego i pragniecie uzyskać więcej informacji na ten temat, koniecznie obejrzyjcie film! Nasza Redaktor Naczelna Izabela Janachowska zdradza w nim tajniki ślubu cywilnego!

Rekomendowane artykuły