5 cech idealnego DJ weselnego

5 cech idealnego DJ weselnego 56956

Zespół czy DJ? Wybór nie jest łatwy, zwłaszcza, gdy chodzi o gwarancję dobrej zabawy. Jeśli jednak bardziej skłaniacie się ku jednoosobowej ekipie muzyczno – konferansjerskiej, warto wziąć pod uwagę kilka rzeczy, w trakcie wyboru konkretnej osoby. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Was zestaw cech dobrego DJ, na które powinniście zwrócić uwagę podczas rozmów przedweselnych. Poniższy tekst powinien ułatwić wybór i zaoszczędzić Wam trochę czasu.

Dobry DJ to osoba, od której w dużej mierze zależą losy Waszego wyjątkowego dnia.

Zazwyczaj wesele ocenia się po tym, jak dobre było jedzenie oraz zabawa. Na tę ocenę wpływa wiele czynników: muzyka, przerwy, zabawy, a także interakcja konferansjera z gośćmi weselnymi.

Elastyczność

Dobry prowadzący zabawę potrafi dostosować się do tego, przy jakiej muzyce chcecie bawić się na weselu. Nie będzie przekonywał Was na siłę do swoich ulubionych utworów, nie będzie krytykował Waszych wyborów i zrozumie Wasze upodobania. W końcu klimat imprezy i jej temat przewodni zależy tylko od Waszej decyzji! Oczywiście może podzielić się swoimi wątpliwościami – ma trochę większe doświadczenie w rozkręcaniu imprez niż Wy, ale nie może niczego narzucać.

Utwory, które zamierza prezentować DJ, mają podobać się Wam i Waszym gościom.

Cechą, którą powinien mieć każdy DJ, jest umiejętność reagowania na to, co się dzieje podczas imprezy – to ważne, ponieważ weselnicy nie mogą zostać pozostawieni samym sobie. Jeśli goście siedzą przy stole po czterech setach, to znaczy, że tempo zabawy było za szybkie. Trzeba wyciągać wnioski.

Charyzma i pomysłowość

Zdarzyło Wam się uczestniczyć w przyjęciu weselnym, na którym DJ był po prostu nudny? Jestem pewna, że niejedna z Was albo sama przeżyła taką imprezę, albo o takiej słyszała.

Brak energii, brak chęci przejęcia inicjatywy – to nie są cechy osoby, która mogłaby prowadzić zabawę na waszym weselu.

DJ to ktoś, kto powinien mieć charyzmę i doskonale dogadywać się z innymi.

Pomysłowy i kreatywny prowadzący rozkręci każdą grupę weselnych gości. Dobrze jeśli oprócz zaplanowanych rozrywek, ma w zanadrzu kilka dodatkowych zabaw – na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Muzyka i cały program rozrywkowy powinien być dostosowany o grupy wiekowej gości. Jeśli na weselu są seniorzy – oni też chcieliby się pobawić – to nie może być muzyka stricte klubowa. Starsze osoby pamiętają inne przeboje, do których się bawili i które pozwolą im wrócić do czasów młodości.

Jak się domyślacie, przebieg wesela może lekko różnić się od ustalonego przez Was harmonogramu. Trudno przewidzieć, jakie zabawy bardziej, a które mniej podpasują gościom. Wodzirej musi być cały czas w pogotowiu.

Zobacz także: ZAIKS na weselu – co musisz o nim wiedzieć?

Wyczucie

Dobry wodzirej ma wyczucie. Umiejętnie puszcza szybkie i wolne piosenki, wie, że należy uspokoić szalejących gości, jeśli za kilka minut na parkiecie ma pojawić się atrakcja w postaci tortu.

Analogicznie, dobry prowadzący potrafi rozruszać zaproszonych weselników, włączając wpadające w ucho kawałki, zapraszając do tańca i angażując ich w zabawy.

Pewnie nie raz już słyszeliście o weselach, gdzie co 3 utwory, DJ robił przerwę. Taka zabawa może wiele osób zawieść, bowiem goście przychodza na wesele, aby się pobawić, a nie posiedzieć.

Dodatkowo wyczucie wiąże się z kulturą – piosenki powinny być wolne od wulgaryzmów, dostosowane do okazji i podniosłości wydarzenia. Muzyka taneczna to co innego niż muzyka klubowa, a zdaje się, że wielu DJ’ów nie widzi różnicy.

Komunikatywność

Jeśli zamówiony przez Was DJ będzie znał nie tylko Wasze imiona, ale imiona Waszych świadków i rodziców oraz pozna główne, rodzinne relacje z pewnością będzie mógł lepiej poprowadzić imprezę. Niekażdy pokusi się o aż takie zaangażowanie, ale jeśli w trakcie rozmów, Wasz kandydat zada Wam takie pytanie, może zaświecić Wam się lampka. Goście dużo lepiej wchodzą w interakcję z nieznajomym, jeśli on zna chociażby ich imiona.

Działa to też w drugą stronę. Znajomość relacji między gośćmi, zapobiegnie możliwym wpadkom. Należy pamiętać, że w każdej rodzinie są różne relacje. Warto o tym uprzedzić Waszego gospodarza parkietu, który niechcąco, w dobrej wierze, może zrujnować komuś dobrą zabawę.

Jeśli przykładowo rodzice Pana Młodego są rozwiedzeni, a DJ o tym wie, to dzięki temu podczas zabaw z rozmysłem połączy gości w pary.

Zobacz także: Zaskakujące gry weselne

New Drop

O tym warto pamiętać

Sprawdzając DJ-a, warto dopytać o sprzęt, jakim dysponuje, upewnić się, że możecie na niego liczyć w wybranym przez Was terminie. Bardzo ważne w trakcie zabawy jest oświetlenie. Jeśli mażą Wam się kolorowe reflektory, w swoim wyposażeniu powinien mieć je właśnie DJ. Miejcie na uwadze, aby przeczytać wcześniej opinie o takiej osobie, a także wyszukać jego filmiki czy relacje z innych prowadzonych wesel. To już bardzo dużo Wam podpowie – zdecydowanie z samej rozmowy nie dacie rady wszystkiego wywnioskować.

Zwróćcie uwagę na to, czy DJ nie ma w zwyczaju rozkładania rollup’a. Niektórzy traktują wesele jako okazję do autopromocji, a chyba nie chcecie mieć na zdjęciach z własnego wesela takich ozdób? Uważnie czytajcie umowę – może się okazać, że jest ona pełna niespodzianek.

Taniec na weselu na pewno zostanie uwieczniony przez fotografa. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak świetnie wypaść na zdjęciach ze ślubu i wesela, koniecznie obejrzyjcie ten odcinek!

Rekomendowane artykuły