5 pomysłów na atrakcje ślubne przed kościołem

atrakcje ślubne pary młodej

Na swój ślub zaprosiliście od kilkudziesięciu do ponad 200 osób. Ceremonia zakończona, goście powoli wychodzą z kościoła, a zatem najwyższy czas na… gratulacje! Przed Wami i Waszymi świadkami ustawia się bardzo długa kolejka najbliższych, chcących życzyć Wam wszystkiego, co najlepsze. Pogoda piękna, ale w oczekiwaniu na spotkanie z Młodą Parą czas się dłuży. Jednak można temu zapobiec! Zapewnijcie atrakcje ślubne przed kościołem, które sprawią, że już pod świątynią wszyscy poczują weselny klimat!

Jakie atrakcje ślubne będą odpowiednie przed kościołem?

Atrakcje ślubne – Powitanie Państwa Młodych

Zacznijmy od obsypywania młodej pary. Już samo sypanie ryżem i płatkami lub drobnymi monetami jest dla gości świetną zabawą, ponieważ są bezpośrednio angażowani w przebieg tego dnia.

Pójdźcie jednak o krok dalej i postawcie na… bańki mydlane! Możecie zamówić specjalną maszynę produkującą bańki w dużych ilościach, a dodatkowo rozdać gościom małe, personalizowane buteleczki.

Będą wyglądać pięknie na zdjęciach, delikatnie odbijać światło, a dzieci (i dorośli) wprost oszaleją ze szczęścia. W końcu kto nie czerpie przyjemności z przebijania tych delikatnych, połyskujących kulek, gdy tylko przelatują koło nosa. To idealna atrakcja ślubna, którą z powodzeniem możecie zastosować przed kościołem.

 Mgła z kolorowego dymu

Pozostając jeszcze w temacie wyjścia młodej pary z kościoła, warto zastanowić się, czy szpaler to jedyne atrakcje ślubne, które mogą wzbogacić ten moment uroczystości. Odpowiedź brzmi; Nie. 

Odchodząc nieco od tradycji można przygotować most dla państwa młodych z kolorowego dymu. Świece otaczające nowożeńców oraz gości delikatną, barwną mgłą to wspaniała atrakcja ślubna.

New Drop
atrakcje ślubne - bańki mydlane
Źródło: iStock

Atrakcje ślubne – Lody dla ochłody

Spodziewacie się fali upałów? Może zima zaskakuje drogowców, ale Wy jako para młoda nie dajcie się zaskoczyć dodatniej temperaturze! Z własnego doświadczenia wiem, że lody na patyku przed kościołem to fantastyczny pomysł i słodka atrakcja ślubna.

Firmy odpowiedzialne za tego typu przekąski przetrzymują je w pojemnikach z suchym lodem, dzięki czemu się nie topią. Możecie poprosić jedną z bliskich osób lub konsultantkę, jeśli taka Wam pomaga, o to, żeby poczęstowała gości smakołykami, gdy Ci złożą już Wam życzenia. Wcześniej może to być problematyczne ze względu na prezenty, które trzymają i późniejsze uściski.

atrakcja ślubna lody
Źródło: iStock

Muzyka gra

Jeśli na ceremonię postanowiliście zatrudnić muzyków – zespół czy wokalistkę – wykorzystajcie ich również przed kościołem!

Wszystkim będzie na pewno bardzo miło, gdy czekając będą mogli podrygiwać w rytm muzyki. Oczywiście nie powinno być zbyt głośno – w końcu wesele dopiero przed Wami! Muzyczna atrakcja ślubna z pewnością spodoba się gościom. 

Atrakcja ślubna – Pokaz szczudlarzy

Wśród zaproszonych przez Was osób jest sporo par z dziećmi? Krzątają się pod nogami, ciągną za sukienki i ciężko jest skupić ich uwagę. Co zrobić, żeby uniknąć niechcianych sytuacji?

Zatrudnijcie szczudlarzy! Mogą mieć anielskie skrzydła, żonglować – jestem pewna, że każda opcja zainteresuje te starsze i te młodsze maluchy! to niesamowita atrakcja ślubna, idealna przed kościołem.

Męska zabawa

Teoretycznie nie podchodzi to pod atrakcje ślubne przed kościołem, ale…  wyszukane auto przyciągnie uwagę każdego, weselnego gościa!

Jeśli wynajmujecie  atrakcyjny samochód, który będzie Was również odwoził na miejsce wesela, na pewno zainteresuje on niejednego pana (a może nawet i panią)! Szczególnie jeśli będzie z kierowcą, który będzie miał na jego temat wiele ciekawych rzeczy do opowiedzenia.

samochód do ślubu
Źródło: iStock

Zobaczcie, CZYM możecie pojechać do kościoła!

Atrakcja ślubna – Weselna książka

Choć weselna książka kojarz się najcześciej z albumem zdjęciowym to w tym wypadku nie jest to dobry traf. Stwórzcie własne, ślubne czasopismo – książkę, folder, który rozdacie gościom podczas oczekiwania pod kościołem.

Ślubna książka może zawierać dosłownie kilka stron. Wybierzcie dowolny format – najbardziej poręczna będzie propozycja w rozmiarze A5.

Co może zawierać ślubna książka?

Ślubne czasopismo może, np. zawierać opowieść o tym, jak się poznaliście. Historia przedzielona zdjęciami z sesji narzeczeńskiej będzie neizwykłą atrakcją ślubną, która zajmie czas gościom pod kościołem.

Końcowe strony mogą prezentować:

  • plan wesela,
  • weselne menu,
  • mapkę dojazdu na salę,
  • informacje na temat bazy noclegowej.

Gwarantujemy, że Wasi goście nie spodziewają się takiej atrakcji ślubnej.

Rekomendowane artykuły