5 pomysłów na to, jak zachować ślubne wspomnienia

instax fuji

Ślub i wesele to wydarzenia wyjątkowe i szczególne. Nic dziwnego, że chcemy je uwiecznić na zdjęciach lub filmach na dłużej. Najpopularniejsze jest wynajęcie fotografa i/lub kamerzysty, ale to nie jedyne rozwiązania. Możemy to zrobić na kilka sposobów tak, aby ostateczny efekt odpowiadał Waszym oczekiwaniom.

Poznaj 5 ciekawych rozwiązań na to, jak zachować ślubne wspomnienia.

Wybierając odpowiednią formę rejestrowania ślubu i wesela kieruj się przede wszystkim swoimi preferencjami. Nie musisz słuchać wszystkich doradców, którzy podpowiadają, że na weselu musi być kamera, kiedy Tobie zupełnie z nią nie po drodze. Z drugiej strony, jeśli chcesz mieć kilka różnych opcji, to dlaczego z nich nie skorzystać?

To, na co warto zwrócić uwagę to ostateczny koszt usługi oraz jakość. Pierwsze to kwestia budżetu, jaki chcecie przeznaczyć na organizację wesela, a drugie wymaga sprawdzenia podwykonawców lub przygotowanie foto miejsc samodzielnie.

instax.pl ślub
instax.pl

Fotograf – momenty uchwycone na zdjęciach

Fotograf to raczej podstawa na każdym ślubie. Zwykle jest to jedna osoba, ale zdarza się, że fotografów jest dwoje, co zwiększa szansę na złapanie jeszcze większej liczby spontanicznych momentów. Dużym plusem jest to, że otrzymane fotografie, odbitki są profesjonalnie przygotowane i zedytowane. Dzięki czemu po weselu możemy zlecić drukowanie zdjęć lub przygotowanie albumu i wręczyć je jako prezent najbliższym gościom.

New Drop

Oprócz relacji w formie reportażu ze ślubu i wesela fotograf będzie także robić zdjęcia sesyjne Pary młodej i gościom. Na miejscu, jeśli chcecie można od razu wykonać sesję plenerową, np. kiedy macie ślub w pięknej lokalizacji z ogrodem, pałacyku czy innym ciekawym obiekcie. Po weselu zwykle trzeba poczekać chwilę na wszystkie zdjęcia (do ok. miesiąca), ale otrzymacie nie tylko wydruki lub album, ale także nośnik z pozostałymi fotografiami, które można wydrukować samodzielnie.

Kamerzysta – kiedy nie chcesz nic przegapić

W ostatnim czasie wiele par rezygnuje z tej opcji rejestrowania wspomnień ślubnych, stawiając przede wszystkim na zdjęcia. W dużej mierze spowodowane jest to tym, że film z wesela jest długi, nikt go później nie ogląda, bo się dłuży i w pewnym momencie zaczyna nudzić. W efekcie płacimy za coś, do czego później nie wracamy.

Ale warto wiedzieć, że film z wesela nie musi być zarejestrowanym 1:1 video. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie kamerzysty z fotografem i uwiecznienie na filmie tylko najważniejszych momentów, w których głos ma szczególne znaczenie, np. składanie przysięgi, przemowa na weselu, pierwszy taniec czy podziękowania rodzicom.

Czasami wystarczy, aby ślubne video miało formę teledysku, czyli kilkuminutowego skrótu z całego wydarzenia. Do takiej krótkiej formy można w każdej chwili zajrzeć, a także z łatwością przesłać bliskim czy opublikować w mediach społecznościowych.

Księga gości – kilka słów na pamiątkę

Stosunkowo nowym, ale bardzo efektownym rozwiązaniem jest księga gości, czyli duży album, w którym goście mogą się wpisać: zostawić życzenia, wspomnienia czy miłe słowo. Zwykle do takiej księgi dołączone są różne naklejki, które można wkleić i ozdobić album. Coraz częściej obok ustawiony jest także Instax, czyli aparat, który wykonuje i drukuje zdjęcia w czasie rzeczywistym.

instax księga gości

Fotografia natychmiastowa to doskonały pomysł na dodatkową dekorację takiej księgi. Czasami typowy album zastępuje plansza – duży plakat, na którym można się wpisać i dokleić zdjęcie. Po ślubie Młodzi mogą oprawić go na pamiątkę i zawiesić w domu na ścianie lub ustawić na komodzie.

Fotobudka – fotograficzna zabawa

Jeśli mamy dodatkowy budżet to ciekawym rozwiązaniem jest wynajęcie fotobudki. W usłudze otrzymuje się stanowisko (specjalny uchwyt na aparat) i odpowiednie gadżety: nakrycia głowy, maski czy napisy na patykach. Dzięki temu goście i Młodzi mogą robić zabawne, wesołe zdjęcia, które są idealną pamiątką dla wszystkich bez względu na wiek.

Fotobudkę obsługuje osoba odpowiedzialna za jej działanie, która jak tylko pojawią się zainteresowani uruchamia aparat. Zdjęcia drukują się natychmiastowo w wybranej liczbie egzemplarzy, więc wszyscy mogą sobie zabrać je na pamiątkę lub wkleić do wspomnianej wcześniej księgi pamiątkowej.

Tańszą wersją fotobudki będzie przygotowanie stanowiska – atrakcyjnego tła i gadżetów, a następnie udostepnienie ich gościom wraz z aparatem Instax, który drukuje zdjęcia od razu po ich zrobieniu. Nie będą one wyglądały, tak jak te z fotobudki (tam mamy 3 różne ujęcia), ale mają za to wyjątkowy retro klimat – drukują się w charakterystycznej białej ramce.

Instafoto – natychmiastowa pamiątka

Fotografia natychmiastowa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród gości weselnych i nie ma w tym nic dziwnego. To doskonała zabawa i nieoczywista pamiątka. Jeśli chcecie, aby Wasze ślubno-weselne wspomnienia były zachowane oczami gości to Instax będzie najlepszą opcją.

instax.pl ślub
instax.pl

Możecie przygotować stolik i na nim ustawić jeden lub kilka aparatów, a obok ustawić dużą planszę informującą i zachęcającą do korzystania ze sprzętów i wykonywania zdjęć. Wydruki goście będą mogli zabrać sobie na pamiątkę, przypiąć do tablicy na weselu, a zapisane na karcie pamięci zdjęcia wydrukujecie, wkleicie w albumy i otrzymacie prawdziwą fotorelację z własnej imprezy oczami najbliższych.

Ślub i wesele to wydarzenia, które warto uwiecznić na zdjęciach. Bez względu na to, jaką dokładnie formę wybierzesz zależy od Was, ale pamiętaj, aby w miarę możliwości podzielić się odbitkami z rodziną i przyjaciółmi, bo zawsze na to czekają. Sami też często wracajcie do tych wspomnień i obrazów, bo to doskonały sposób na to, aby przypominać sobie, jak wiele dla siebie znaczycie i jak to wszystko się zaczęło.

Rekomendowane artykuły