Jakie cechy powinien mieć dobry DJ na wesele?

Jakie cechy powinien mieć dobry DJ na wesele? 40090

Wyobraźcie sobie taką sytuację: tuż po wzruszającej ceremonii przyjeżdżacie do pięknie udekorowanej sali weselnej, na której czeka na Was pyszne jedzenie i… DJ zaczyna puszczać piosenki, które nikomu się nie podobają. Goście się nie bawią, bo właściwie nie ma jak, a Wasze wymarzone wesele zmienia się w drętwą imprezę. Koszmar, prawda?

Wybór właściwej oprawy muzycznej to, uwierzcie, połowa sukcesu. Według przeprowadzonych w Stanach badań goście weselni uważają, że na udane wesele składają się przede wszystkim jedzenie i dobra muzyka… I trudno im się dziwić.

Jak zatem wybrać najlepszego DJ-a? Sprawdźcie, czy ma poniższe cechy.

Doświadczony DJ na wesele

Liczba wesel, na których grał, już dawno przekroczyła 1000, a lista jego zadowolonych klientów wciąż rośnie. Słucha Waszych sugestii, układając set listę, ale wkomponowuje w nią także hity, które z pewnością poderwą gości do tańca. Jest towarzyski i równie dobrze poradzi sobie w rozmowie z Waszą babcią czy wujkiem.

Profesjonalny DJ na wesele

Bez trudu możecie znaleźć go w sieci: prowadzi stronę internetową, jest aktywny w social mediach i na pierwszym spotkaniu pokazuje Wam film ze swoich dotychczasowych realizacji. Ma wzór umowy, na którym znajdują się nie tylko podstawowe dane, ale także czas pracy i ewentualna stawka za nadgodziny.

Przygotowany DJ na wesele

Przed weselem sprawdza salę weselną: akustykę, dostępny na miejscu sprzęt i możliwości techniczne (przyłącza prądu, łącze Internetu), tak, żeby dokładnie określić, czego będzie potrzebował, aby Wasza uroczystość na długo zapadła gościom w pamięć.

Zobacz także: Piosenki na wesele dla miłośników musicali

Punktualny DJ na wesele

Chyba nie wyobrażacie sobie sytuacji, w której przyjeżdżacie na wesele po ślubie, a tam DJ właśnie zaczyna rozstawiać sprzęt, prawda? Profesjonalista będzie wiedział, z jakim wyprzedzeniem rozpocząć przygotowania tak, żeby dokładnie w momencie, w którym przekroczycie próg sali, rozpocząć zabawę. Dobry DJ powinien też zapytać Was o harmonogram przyjęcia weselnego, tak, żeby dostosować playlistę do pozostałych elementów: posiłków, pierwszego tańca, podziękowań dla rodziców czy oczepin.

Zobacz także: Ślubne błędy: muzyka

Pasjonat

Na muzyce zna się jak nikt. Bez trudu wymienia najnowsze hity, ale potrafi też wymienić piosenki, przy których na imprezach bawili się nasi rodzice. Na podstawie Waszej playlisty podpowiada, jakie jeszcze utwory powinny się na niej znaleźć. Nie przeraża go, że jesteście fanami rocka czy metalu i układa listę utworów w taki sposób, że i Wy, i Wasi goście wyjdziecie z wesela z poczuciem, że naprawdę świetnie się bawiliście.

pierwszy taniec

Wodzirej na wesele

Jest miły, uśmiechnięty i dowcipny. Nie tylko idealnie wpasowuje się w nastrój wesela, ale potrafi też kreować jego charakter. Dodaje gościom energii i zaprasza do wspólnej zabawy. Zna zwyczaje, zabawy weselne i umiejętnie dopasowuje je do klimatu Waszych gości. Jest elastyczny, ale nie daje się zdominować i nie ulega prośbom gości o czwartą powtórkę Despacito. Potrafi tak samo świetnie zacząć zabawę, jak i umiejętnie daje gościom znać, że wesele właśnie dobiega końca.

Rekomendowane artykuły