6 pomysłów na motyw przewodni wesela

6 pomysłów na motyw przewodni wesela 15621

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że organizacja wesela składa się z wielu dość skomplikowanych elementów, które trzeba umiejętnie połączyć. Można powiedzieć, że takie przyjęcie jest wręcz eventem, na który zaprasza się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset gości! Wynajem miejsca, catering, muzyka, nagłośnienie, dekoracje… Jak to wszystko ze sobą spoić? Dobrym pomysłem jest określenie motywu przewodniego wesela! Zobaczcie kilka pomysłów, które pozwolą Wam na konsekwentne wprowadzenie papeterii, dekoracji czy nawet menu.

Motyw przewodni – kolory

Wprowadzenie koloru przewodniego to najprostszy i nieograniczający w żaden sposób pomysł – możecie wybrać jeden lub kilka kolorów, swój ulubiony lub ten, który akurat jest w modzie. Najpopularniejszy jest oczywiście róż, jednak w tym sezonie, jak już pisaliśmy w artykule o modnych w tym roku kolorach, królują intensywne fiolety, burgundy, granaty i wiele innych! Warto pamiętać o tym, że niektóre barwy pozwolą nam na zachowanie spójności w kwiatach i dekoracjach, a inne, jak np. srebro czy złoto już nie. 

janachowska.pl

Podróże

To idealny motyw przewodni dla miłośników podróży lub osób, które poznały się podczas jakiejś wyprawy! Zaproszenia możecie zrobić w formie biletu lotniczego, koperty zamiast do pudełka goście mogą wkładać do podróżnej, starej walizki, a tort możecie zrobić np. z mapą świata. Mało tego dobrym pomysłem jest nie nadawanie stolikom numerków, tylko nazw miast! W ten sposób zamiast stolików 1, 2 i 3 będziecie mieć Paryż, Lizbonę i Londyn. Brak takiej numeracji będzie szczególnie przydatny, gdy nie będziecie chcieli, żeby ktokolwiek został urażony tym, że siedzi np. przy dalekim numerze 10.

Zwierzęta – psy, koty i inne

Dzień ślubu to również bardzo dobry moment, żeby podkreślić jak istotne w Waszym życiu są zwierzęta! Jeśli jesteście miłośnikami psów, kotów czy może koni, możecie zaplanować, że motywem przewodnim będą właśnie one. Może to też być cała menażeria! Na papeterii mogą widnieć akwarelowe zwierzątka, w prezencie możecie dać gościom złote figurki. Możliwości jest naprawdę wiele!

concept store

PRL

Nie jest to może bardzo popularny motyw, jednak wart uwagi! Zobaczcie koniecznie odcinek, w którym Izabela podpowiada jak takie wesele zrobić!

Wielki Gatsby

Retro, vintage i podobne klimaty to bardzo popularny motyw przewodni. Szczególnie Wielki Gatsby cieszył się ogromną popularnością – pióra, złoto, czarne akcenty i stylizacja pary młodej przenosi nas w czasy prohibicji i gangsterów lat 20. 

Owoce

Skoro były podróże, były i zwierzęta to czas na owoce! Kolorowe i soczyste dekoracje mogą być inspiracją do candy baru czy tortu oraz wszystkich elementów papeteryjnych!

Rekomendowane artykuły