7 najciekawszych pomysłów na księgę gości

7 najciekawszych pomysłów na księgę gości 18358

Przyjęcie weselne to bardzo intensywny czas dla państwa młodych. Być może nie będziecie mieli czasu dłużej porozmawiać z każdą z zaproszonych osób. Z pewnością bardzo chcecie, aby pamięć po nich pozostała nie tylko w Waszych wspomnieniach i na zdjęciach, ale też w bardziej osobistej formie. Dobrym pomysłem na pamiątkę dla gości może być gazeta weselna, ale jak zrobić pamiątkę dla Was? Dlatego właśnie warto zorganizować dla gości miejsce, gdzie będą mogli pozostawić po sobie ślad. Możliwości i sposobów wykonania jest wiele. Pamiętajcie tylko, żeby punkt, gdzie można się wpisywać, był dobrze widoczny. Wtedy z pewnością zjawi się tam więcej osób.

Poniżej znajdziecie najciekawsze pomysły na księgę gości. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu! Szczególnie, że nie są zbyt skomplikowane do wykonania.

Weselna poczta

Poproście gości o życzenia, które otworzycie w pierwszą rocznicę ślubu. Pozostawcie karteczki i długopis, które zgromadzeni na weselu wypełnią, a następnie wrzucą je do specjalnie przygotowanego pojemnika. Może być to np. słoik albo skrzynka.

 • 7 najciekawszych pomysłów na księgę gości - zdjęcie 1
  fot. instagram.com/ashleyoneilevents
 • 7 najciekawszych pomysłów na księgę gości - zdjęcie 2
  fot. instagram.com/myweddingreceptideas
 • 7 najciekawszych pomysłów na księgę gości - zdjęcie 3
  fot. instagram.com/vintagepartyboutique
 • 7 najciekawszych pomysłów na księgę gości - zdjęcie 4
  fot. instagram.com/popcloudparty

Stylowo i nowocześnie

Księga tworzona na tablecie może być ciekawą propozycją. Jej wyjątkowy charakter wynika z faktu, że można nie tylko robić zdjęcia, ale też nagrywać krótkie filmy. Dzięki temu życzenia i rady mogą płynąć do Was wprost z ust Waszych gości.

Obraz Was wszystkich

Stwórzcie wyjątkowy obraz lub ramkę z Waszymi imionami na środku. Goście mogą dodawać swoje wpisy na przygotowanych do przyklejenia drobnych elementach drewnianych albo bezpośrednio na przygotowanej konstrukcji. Taka forma księgi gości może następnie zawisnąć na ścianie w Waszych czterech kątach!

New Drop
 • 7 najciekawszych pomysłów na księgę gości - zdjęcie 5
  fot. instagram.com/pernikwalimah
 • 7 najciekawszych pomysłów na księgę gości - zdjęcie 6
  fot. instagram.com/itsagraylife
 • 7 najciekawszych pomysłów na księgę gości - zdjęcie 7
  fot. instagram.com/fancystudios_amazon
 • 7 najciekawszych pomysłów na księgę gości - zdjęcie 8
  fot. instagram.com/_littlecrafthouse_

Klasyczny album

Oprócz słów, które mogą do Was skierować goście, zaproponujcie im wklejenie zdjęć z przyjęcia. Do ich wykonania może służyć fotobudka (jeśli taką zapewniacie) albo aparat, który natychmiast wywołuje zrobione zdjęcia. Pozostawcie do ich dyspozycji także naklejki i kolorowe długopisy. Niech Wasi bliscy dadzą się ponieść swojej inwencji twórczej!

 • 7 najciekawszych pomysłów na księgę gości - zdjęcie 9
  fot. instagram.com/beehivecreative
 • 7 najciekawszych pomysłów na księgę gości - zdjęcie 10
  fot. instagram.com/uniquemelodyevents

Prosimy o wypełnienie ankiety…

Taka forma wpisu nie wymaga od gości tworzenia długich zdań i górnolotnych wypowiedzi. Poproście gości o ocenę Waszego wesela albo zapytajcie, co podoba im się najbardziej. Wszystko to w żartobliwej formie, na wydrukowanych uprzednio formularzach ankietowych.

Zawieś swoje zdjęcie

Jest to zmodyfikowana wersja albumu klasycznego. Dzięki większym rozmiarom, może stanowić piękny element dekoracji sali. Dopasujcie konstrukcję do koncepcji wystroju!

 • 7 najciekawszych pomysłów na księgę gości - zdjęcie 11
  fot. instagram.com/imagesbyamberr
 • 7 najciekawszych pomysłów na księgę gości - zdjęcie 12
  fot. instagram.com/thebrightlightsevents

Gra pełna wspomnień

Jeśli jesteście amatorami klasycznych gier, warto zorganizować dla gości elementy drewniane, na których będą mogli pozostawić po sobie ślad. Może być to np. gra Jenga, czy domino. Dzięki temu, za każdym razem kiedy usiądziecie razem do zabawy, będziecie mogli wspominać dzień Waszego ślubu.

 • 7 najciekawszych pomysłów na księgę gości - zdjęcie 13
  fot. instagram.com/rekwizytorniaandcompany
 • 7 najciekawszych pomysłów na księgę gości - zdjęcie 14
  fot. instagram.com/somethingblueny

Rekomendowane artykuły