Co zrobić z suknią po ślubie?

Co zrobić z suknią po ślubie? 111016

Niektórzy mawiają, że suknia ślubna jest najbardziej bezsensownym zakupem w życiu kobiety, bo kupuje ją, choć wie, że założy tę część garderoby tylko raz w życiu. Martwisz się, co zrobić ze swoją suknią? A może masz już pewien plan, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Spokojnie, sposobów na tę wyjątkową kreację jest naprawdę wiele i zapewne Ty także wybierzesz jedną z przedstawionych tutaj opcji.

Rynek wtórny

Jak pewnie doskonale wiesz, suknię ślubną można sprzedać. Takie oferty są dostępne zarówno w Internecie jak i w specjalnych stacjonarnych komisach. Im mniej zniszczona i brudna jest Twoja kreacja, tym większa szansa, że uda Ci się znaleźć dla niej nową właścicielkę. Dlatego, jeśli planujesz po ślubie sprzedać suknię, zadbaj o jej czystość i gdy będzie już po wszystkim – zanieś do profesjonalnej pralni.

Dar serca

Jeżeli nie zależy Ci szczególnie na choćby częściowym odzyskaniu środków, jakie poświęciłaś kupując swoją kreację, pomyśl o tych kobietach, które może marzą o białej sukni, jednak finansowo nie mogą sobie pozwolić na taki zakup – nawet z drugiej ręki. Będzie to piękny gest z Twojej strony, który wywoła uśmiech na twarzy innej przyszłej panny młodej!

Z pokolenia na pokolenie

Chociaż trendy w modzie ślubnej nieustannie się zmieniają, to zdarza się, że córki pragną założyć na swój ślub suknie należące do ich mam. Jeżeli chciałabyś stworzyć taką możliwość dla swojej pociechy, warto, abyś zadbała o odpowiednią oprawę dla tego momentu. Po ślubie oddaj suknię do pralni, a następnie zapakuj w ozdobne pudełko. Myślę. że przekazanie jej sukni w formie prezentu wywoła moc pięknych emocji i będzie z pewnością wyjątkową chwilą dla Was obu. Nie jestem w stanie Ci zagwarantować, że będzie chciała pójść w niej do ślubu, ale może wykorzysta choć fragment Twojej sukni lub przerobi ją wedle swoich upodobań.

Nie wiesz, w czym przechować suknię, by pozostała niezniszczona, a jednocześnie elegancko prezentowała się w Twojej garderobie? Sprawdź naszą propozycję – na taką okazję przygotowaliśmy dedykowane pudło na suknię w kolorze klasycznego i różowego złota.

Bądź eko!

Spotkałaś się kiedyś ze stwierdzeniem, że sukienka (niekoniecznie ślubna) jest uszyta „z materiału jak na zasłonki”? Może wydaje się to absurdalne, ale jest w tym trochę prawdy! Suknie ślubne rzadko kiedy są wykonane z bawełny, chyba że są to koronki. Może ciężko będzie przerobić więc Twoją kreację na wspomniane zasłony, ale możesz użyć jej np. do wykonania ozdobnych poszewek na poduszki, sukieneczki na chrzciny albo wyjściowej torebki. Wyobraźnia nie zna granic!

Jeszcze jedna szansa

Zdarzają się suknie, które wcale nie miałyby metki „ślubnej”, gdyby nie ich sugestywny kolor. Jeśli tylko chcesz, możesz poddać taką kreację drobnym przeróbkom i włożyć ją ponownie przy okazji jakiejś ważnej uroczystości. Co byś powiedziała na to, żeby wybrać się w taką podróż sentymentalną np. przy okazji Waszej okrągłej rocznicy? Jeżeli planujecie urządzić kiedyś jubileuszowe przyjęcie, to dodaj swojej sukni niezbędnego pazura i znów pokaż się w niej Waszym najbliższym!

Dylematy…

Może się zdarzyć, że nie będziesz potrafiła podjąć decyzji od razu ze względu choćby na sentymentalny charakter tej części garderoby. Spokojnie, to nic złego! Zadbaj tylko o kondycję swojej sukni, odpowiednio ją zabezpiecz i podejmij decyzję, kiedy będziesz na to gotowa! Może w międzyczasie zdarzy się coś, dzięki czemu będziesz już doskonale wiedziała, co zrobić.

Z tego artykułu dowiesz się:

Zakupienie sukni ślubnej to wyjątkowy moment w życiu każdej kobiety, jednak pojawia się pytanie, co zrobić z nią po ceremonii. Artykuł przedstawia różnorodne sposoby na dalsze wykorzystanie tej wyjątkowej kreacji. Można spróbować sprzedać suknię na rynku wtórnym, co wymaga jej odpowiedniego czyszczenia i dbałości o stan. Alternatywnie, warto rozważyć dar serca i oddać suknię kobietom, które nie mogą sobie pozwolić na taki wydatek. Inną opcją jest przekazanie jej z pokolenia na pokolenie, co może stać się piękną rodzinną tradycją. Dla bardziej kreatywnych osób, suknię można przerobić, bądź wykorzystać jej elementy do stworzenia nowych rzeczy, co wpisuje się w podejście eko. Jeśli sukienka ma ponadczasowy design, można ją również przerobić i ponownie założyć na inną ważną uroczystość. Ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na refleksję i nie podejmować decyzji pod wpływem emocji.

Najważniejsze informacje:
– Sprzedaż na rynku wtórnym wymaga czystości i dobrego stanu sukni.
– Możliwość oddania sukni jako dar serca dla potrzebujących.
– Przekazanie sukni z pokolenia na pokolenie może stać się rodzinną tradycją.
– Przeróbka sukni na inne przedmioty, np. poszewki czy torebki, to ekologiczne podejście.
– Suknia może być użyta ponownie po drobnych modyfikacjach.

Artykuł jest skierowany do przyszłych i obecnych panien młodych, które zastanawiają się nad dalszym losem swojej sukni ślubnej. Jest również pomocny dla osób, które chcą podejść do tematu praktycznie, ekologicznie lub emocjonalnie, oferując różnorodne rozwiązania i inspiracje.

Rekomendowane artykuły