Barbiecore to najgorętszy trend tego lata. Które gwiazdy inspirują się najpopularniejszą lalką?

O tym, że pink aesthetic look stał się najgorętszym hitem tego lata, nie trzeba nikogo przekonywać. Do pracy chodzimy w różowych garniturach, na wieczorne wyjścia wybieramy różowe sukienki, wszystko dookoła jest słodkie i urocze. Jak się wpisać w ten trend? Czy różowe ubrania wystarczą?

Barbiecore: skąd fenomen stylu popularnej lalki?

Jeśli myślisz, że różowe, przesłodzone stylizacje to zupełna nowość i nigdy wcześniej kobiety nie nosiły się w ten sposób, jesteś w błędzie. Jeśli w latach 2000. byłaś nastolatką, zachwycałaś się z pewnością stylizacjami Reese Witherspoon w filmie „Legalna Blondynka”, albo naśladowałaś styl Reginy George z „Wrednych dziewczyn”.

Różowe, urocze i jednocześnie bardzo kobiece stylizacje skradły wówczas serca nie tylko młodych dziewczyn z sąsiedztwa, ale także największych gwiazd: chętnie czerpały z niego Britney Spears, Christina Aguilera, Paris Hilton czy członkinie zespołu Spice Girls. W Polsce po słodkie stylizacje w seksownym wydaniu sięgała wówczas Doda i Mandaryna.

Nic dziwnego, że to właśnie stylizacje z początku XXI wieku stały się inspiracją dla współczesnych projektantów. Trudno też oprzeć się wrażeniu, że na popularność barbiecore ogromny wpływ mają wspomnienia, które wiążą się z postacią kultowej lalki, ale też przywołują beztroskie lata dzieciństwa.

Zobacz także: Barbiecore – różowy styl, który podbija świat mody!

Nostalgia jest znana z tego, że wywołuje radość, a dla wielu Barbie przywraca pozytywne wspomnienia z dzieciństwa, więc spodziewam się, że trend Barbiecore nadal będzie popularny.

psycholog mody Shakaila Forbes-Bell dla “Mashable”.

Gwiazdy na premierze film Barbie: czy ubrały się w stylu Barbiecore?

Premiera filmu „Barbie” stała się jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tego roku. Choć na początku obraz o kultowej lalce wydawał się produkcją skierowaną dla dzieci, szybko zrozumieliśmy, że za plastikową fasadą kryje się o wiele głębsza treść. Jednak nie o fabule będziemy dziś rozmawiać. Przyjrzyjmy się, jak gwiazdy ubrały się na różowy dywan.

Margot Robbie na premierze filmu „Barbie”

Nie jest, z pewnością, dla nikogo zaskoczeniem, że gwiazdą Barbiecore stała się Margot Robbie. Odtwórczyni roli Barbie uczestniczyła w wielu wydarzeniach związanych z filmem. Jej kreacje, w których pozowała fotoreporterom na czerwonym różowym dywanie stały się wzorem do naśladowania dla wszystkich miłośniczek stylu.

barbiecore Margot Robbie
fot. Instagram/barbiethemovie

Na londyńskiej premierze filmu Margot pojawia się w długiej sukni z delikatnym trenem w pudroworóżowym kolorze. Błyszczące sandałki, długie, satynowe rękawiczki i futrzana etola, którymi uzupełniła całą stylizacje to kwintesencja stylu Barbie.

barbiecore Margot Robbie
fot. Instagram/barbiethemovie

Podobną (choć w odbiorze może wydawać się zupełnie inna) kreację Margot założyła na premierę filmu w Los Angeles. Dopasowana, wykonana z błyszczącego czarnego materiału suknia to wierna kopii kreacji lalki Barbie Solo in the Spotlight z 1960 roku.

Marlu_baner

Aktorka ze stylistą popisali się niezwykłą dbałością o szczegóły, ponieważ w ręce miała różową chustkę, a na boku tiulowego fragmentu sukni znajdowała się pojedyncza czerwona róża – dokładnie tak, jak w oryginalnej sukience Barbie. Gwiazda uzupełniła look aksamitnymi rękawiczkami operowymi, warstwowym diamentowym naszyjnikiem od Lorraine Schwartz, a także makijażem, jak u kultowej lalki – czyli czerwonymi ustami i subtelnym makijażem oczu.

Andziaks na londyńskiej premierze filmu „Barbie”

Na europejskiej premierze obrazu o kultowej lalce pojawiły się też polskie akcenty. Na różowym dywanie, obok największych gwiazd filmu pozowali też Andziaks i Luka. Andżelika zdecydowała się przełamać nieco styl barbiecore i zamiast na cukierkowy róż, postawiła na koktajlową, czarną sukienkę.

barbiecore
fot. Instagram/andziaks

Choć sukienka, na którą zdecydowała się influencerka ma bardzo ciekawą formę, to cała stylizacja utrzymana jest raczej w minimalistycznym stylu. Jedynym nawiązującym do lalki i stylu barbiecore akcentem są różowe szpilki.

New Drop

Małgorzata Rozenek- Majdan w stylu Barbiecore

Czas przenieść się na rodzimy różowy dywan. Kilka dni temu w jednym z warszawskich kin odbyła się premiera filmu Barbie. Jak można się było spodziewać, na ściance pozowały największe gwiazdy i influenecerzy w kraju.

Wśród nazwisk, o których z pewnością warto wspomnieć jest m.in. Małgorzata Rozenek-Majdan, która w swojej długiej, fuksjowej, podkreślającą jej nieskazitelną figurę sukni wyglądała naprawdę zjawiskowo.

barbiecore
fot. Instagram/m_rozenek

Podobnie jak Margot Robbie podczas premier w Londynie i Los Angeles, także Małgosia zdecydowała się na długie atłasowe rękawiczki. Do tego okulary, różowa torebka ozdobiona różową klamrą i fuksjowe sandałki i cała stylizacja w stylu barbiecore gotowa.

Julia Wieniawa na premierze filmu „Barbie”

Na tak kultowym wydarzeniu nie mogło też zabraknąć Julii Wieniawy. Jedna z najpopularniejszych gwiazd młodego pokolenia idealnie wpisała się w niepisany dresscode obowiązujący na premierze.

Różowa mini- sukienka z ozdobnymi, biżuteryjnymi ramiączkami pięknie podkreśliła nieskazitelną figurę gwiazdy. Zaczesane w delikatne fale włosy nie pozostawiały wątpliwości co do tego, kim inspirowała się budując całą stylizację.

Julia pozostała wierna stylowi Barbiecore także wybierając dodatki: różowe szpilki z błyszczącymi kokardkami i połyskująca, malutka torebka to strzał w dziesiątkę.

Barbiecore: Karolina Pisarek na różowym dywanie

Fotoreporterom przed wejściem na salę kinową pozowała także Karolina Pisarek. Modelka i influencreka wybrała na tę okazję suknię, która stylem nawiązywała nie tylko do kultowej lalki, ale też do starego Hollywood.

barbiecore Karolina Pisarek
fot. Instagram/pudelek_pl

Modelka wyglądała niczym klasyczna lalka, a to wrażenie dopełniał blond kucyk, który zawadiacko falował obok jej twarzy. Karolina Pisarek wybrała bardzo długą, jasnoróżową kreację z podkreśloną talią i biustem.

Rekomendowane artykuły