Bukiet ślubny – tych kwiatów lepiej unikaj!

Bukiet ślubny -  tych kwiatów lepiej unikaj! - zdjęcie 1

Stylizacja ślubna panny młodej składa się z kilku elementów – sukni ślubnej, biżuterii, butów oraz oczywiście pięknego bukietu, stworzonego ze świeżych kwiatów! W wielu poradnikach znajdziecie informacje o tym jakie kwiaty będą pasować do sukni ślubnej, które długo wytrzymają czy jakie są w modzie. Jednak w niewielu miejscach znajdziecie informacje o tym, których z nich należy unikać! Nie martwcie się jednak, ta lista nie jest długa – będziecie mieli z czego wybierać!

Nie zapeszaj

Zacznijmy od najbardziej oczywistej sprawy. Jesteście przesądni? Na pewno wiecie, że kwiaty mają swoją symbolikę! Żółte róże to niewierność i zazdrość, a żonkile – oziębłość, również zazdrość i nieodwzajemniona miłość. Jak sami zatem widzicie, umieszczanie ich w bukiecie ślubnym, kiedy macie przysięgać miłość, wierność i uczciwość małżeńską aż do śmierci nie jest najlepszym pomysłem… No, chyba że chcecie swojej drugiej połówce coś subtelnie przekazać.

Uwaga na suknię!

Podobnie jak w przypadku sukni ślubnej, ideałem byłaby wiązanka piękna i… praktyczna! Zanim zdecydujecie się na konkretne gatunki kwiatów, upewnijcie się, że nie brudzą. W dniu ślubu nie warto zaprzątać myśli niepotrzebnymi sprawami i ciągle uważać na żółte pyłki, które przypadkiem mogą zostawić ślady na białej kreacji. Przykładem takich kwiatów mogą być, np. tulipany.

Bukiet ślubny -  tych kwiatów lepiej unikaj! - zdjęcie 2
Źródło: iStock

Piękny zapach?

W tym przypadku pięknie, nie zawsze znaczy dobrze… Intensywny zapach kwiatów niektórym będzie przeszkadzać, innych zaś będzie przenosić myślami do tajemniczego ogrodu. Jeśli jednak wiecie, że woń może być problematyczna poinformujcie o tym florystkę i dekoratorów. Bardzo dobrym przykładem silnie pachnących kwiatów są lilie lub lewkonie, które w większych ilościach mogą przyprawiać o ból głowy. 

New Drop

Uwaga, ciężkie!

Od jakiegoś czasu bardzo modne są nieoczywiste kwiaty i rośliny. Dobrze jest pamiętać o tym, że im więcej umieścimy ich w bukiecie tym więcej będzie on ważył. Szczególnie jeśli postanowimy dołożyć do niego, np. sukulenty, których liście są znacznie cięższe od płatków przeciętnej róży czy peonii. To jednak jest tylko drobne ostrzeżenie, ponieważ osobiście bukiety z oryginalnymi roślinami uwielbiam! Jeśli boisz się ciężaru, pamiętaj, że ciekawą odmianą bukietu ślubnego (zdecydowała się na niego m.in. Ewa Wachowicz) jest korsarz na rękę.

Bukiet ślubny -  tych kwiatów lepiej unikaj! - zdjęcie 3
Źródło: iStock

PS Bukiety na zdjęciach są poglądowe! 🙂

Zobacz, jak można udekorować ławki w kościele!

Rekomendowane artykuły