Co wygrawerować na obrączkach ślubnych – 9 pomysłów

grawer pierścionka

Ostatnie lata to absolutny szał na personalizowane obrączki. Oprócz wyjątkowych sposobów wykończenia, wybiera się też niestandardowe surowce do ich wykonania. Pojawiają się także nowe pomysły na grawery. Dobrze, aby było to coś, co będzie miało dla Was szczególne znaczenie. Symbol, słowa, a może szczególna data… Dziś możliwości jubilerskie są naprawdę duże, a jedynym ograniczeniem wydaje się być Wasza wyobraźnia.

Jeśli śledzicie moje programy i uważnie czytacie moje teksty wiecie z pewnością, że jestem fanką wszystkiego, co spersonalizowane – grawery na obrączkach nie są tutaj wyjątkiem. Jest tak wiele pomysłów na to, co może zostać utrwalone w metalu, że jestem przekonana, że każda z par znajdzie coś, co idealnie do niej pasuje. Co więcej, treść Waszego graweru, o ile jest wykonany po wewnętrznej stronie obrączki, może pozostać Waszą tajemnicą!

Odręczny napis – hit tego sezonu!

Wyjątkowy grawer, który oprócz sentencji czy też tradycyjnego imienia zapisany jest odręcznie przez drugą połówkę. Bardzo często obok daty ślubu, dzięki której możecie przypomnieć sobie kiedy odbył się Wasz najpiękniejszy dzień, znaleźć możemy napis:

„Na zawsze razem”
„Początek wieczności”
„Moje serce należy do Ciebie”
„Dzięki Tobie jestem szczęśliwa/szczęśliwy”

Co jeszcze powinniście wiedzieć o obrączkach? Koniecznie sprawdź odcinek na naszym kanale YouTube.

Kawałek siebie na obrączce ślubnej

Takie obrączki będziecie nosić tylko Wy. Jeżeli zależy Wam na czymś naprawdę osobistym, to można wygrawerować na obrączce nawet fragment zapisu EKG lub odcisk palca ukochanej osoby. 

obrączki ślubne

Inaczej zapisane

Bardzo oryginalnym pomysłem jest zapis ważnych słów albo imienia Waszego współmałżonka za pomocą fali dźwiękowych Twojego głosu. Aby Wasze obrączki były jeszcze bardziej indywidualne słowa mogą zostać uwiecznione w alfabecie łacińskim, Morse’a, Braila czy też kodem zero-jedynkowym dla miłośników informatyki –  przyznają konsultanci Łazur, którzy na co dzień spotykają się takimi grawerami.

Będzie to zdecydowanie bardziej nietypowe od zwykłego zapisu i z pewnością wzbudzi zainteresowanie osób chętnych do obejrzenia Waszych obrączek. 

„Amantes amantes” – „Zakochani są jak szaleni”
„Amor omnia vincit” – „Miłość zwycięży wszystko” 

Słowa piosenki

Pierwszy raz tańczyliście do tego utworu? A może towarzyszył Wam przez całą Waszą znajomość? Wybierzcie krótki fragment tekstu piosenki lub jej tytuł, jeśli ten wiele dla Was znaczy i wypiszcie go na swoich obrączkach! Teksty te posiadają często ukryty sens dla Młodej Pary, które odczytać mogą tylko oni:

„Szukaj mnie cierpliwie dzień po dniu”
„Z Tobą chcę oglądać świat”
„Zawsze tam gdzie Ty”
„Tylko mnie kochaj”

Data Waszego ślubu na obrączkach

Wiele par uważa tę propozycję za dość oklepaną, ale dzięki takiemu grawerowi zawsze możecie sobie przypomnieć kiedy był ten najpiękniejszy dzień… i zdążyć przygotować coś na kolejną rocznicę!

obrączki grawerowane
fot. Łazur

Wspólna pasja

Wiele par połączyły wspólne zainteresowania. Być może poznaliście się w górach, jesteście pasjonatami motoryzacji albo zawodowo zajmujecie się muzyką. Pomyślcie wtedy o wygrawerowaniu na swoich obrączkach elementów, które symbolizują Wasze wspólne pasje – kilka nut z Waszego ulubionego utworu, mały motocykl, a może współrzędne geograficzne miejsca, w który się poznaliście – postawcie na oryginalność.

Mini drzewo genealogiczne na obrączkach

Obrączki mogą Wam także przypominać o ogromnej miłości, której owocem będzie potomstwo! Możecie wygrawerować na nich na początku dwa elementy – na przykład serduszka – symbolizujące Was, a następnie dodawać kolejne w momencie, gdy Wasza rodzina będzie się powiększać.

Jeżeli Wasze obrączki są z grubszego kawałka surowca, możliwe jest też wykonanie takiego graweru na bocznej ściance obrączki. Wtedy połowa serca będzie zawsze na obrączce męża a połowa na obrączce żony. 

obrączka ślubna
fot. Łazur

Grawer z humorem

„Wzniosłe wyznanie ? Niekoniecznie ! Niektórzy pozwalają sobie na szaleństwo i do kwestii graweru podchodzą z humorem – przekazują nam informację technolodzy Łazur. Ten oryginalny grawer będzie z pewnością symbolem Waszego indywidualizmu.

„Po co zdjąłeś/zdjęłaś obrączkę?”
„Bądź grzeczny/grzeczna”
„Masz nosić, a nie czytać!”

Słowa o szczególnym znaczeniu

Czasem zdarza się, że macie swój ulubiony cytat – słowa, które obrazują miłość, jaką się nawzajem darzycie. Umieszczając je na swoich obrączkach, ocalicie je z pewnością od zapomnienia i wrócicie do nich w trudnych chwilach. 

New Drop

Bardzo często spotykamy się również z grawerami podwójnymi, czyli takimi gdzie na grawer na damskiej i męskiej różni się od siebie. Na jednej może pojawić się początek tekstu, a na drugiej jej zakończenie. Takie grawery dopiero razem tworzą spójną całość.

Męska: Wszystko z Tobą…
Żeńska: …Nic bez Ciebie

Męska: Gdzie Ty…
Żeńska: …Tam i ja

M: Składam serce…
D: …w Twoje ręce

W dzisiejszych czasach możliwość umieszczania symboli na obrączkach w zamian tradycyjnego napisu jest bardzo częstym zabiegiem – mówią eksperci Łazur. Warto przemyśleć wybór i zdecydować się na wygrawerowanie czegoś, co będzie miało dla obojga małżonków sentyment czy ukryte znaczenie, które towarzyszyć małżonkom będzie przez resztę ich długiego życia.

Szukacie obrączek? Sprawdźcie najlepsze oferty naszych partnerów:

Rekomendowane artykuły