Co zrobić ze ślubnymi zdjęciami? 3 sposoby na to, jak je przechowywać

FUJI FILM wydruk

Podpisując umowę z fotografem zwykle umawiamy się na to, jak ma wyglądać usługa – czy w grę wchodzi reportaż ze ślubu i wesela, dodatkowa sesja zdjęciowa w plenerze oraz do której godziny fotograf ma być obecny na uroczystości. Ustalmy ilość zdjęć na dysku przenośnym, wydruków, termin przekazania fotografii, ewentualne dodatkowe usługi, takie jak fotoksiążka.

janachowska.pl

Warto już na tym etapie ustalić dokładnie, jak wyobrażamy sobie pracę fotografa, na czym najbardziej nam zależy – czy będą to zdjęcia z zabawy na parkiecie czy więcej fotografii gości, bardziej spontanicznie łapane momenty, a może ustawione, idealne kadry. Dzięki temu fotograf łatwiej dopasuje swój sposób pracy, a my będziemy zadowoleni z ostatecznych wyników.

Mamy zdjęcia od fotografa i co dalej?

Kiedy po kilku tygodniach dostaniemy do rąk zdjęcia ze ślubu i wesela musimy zdecydować, co z nimi zrobić. Zwykle kilkanaście sztuk mamy wydrukowane, a pozostałe znajdują się na nośniku. Na początku będziemy chcieli je przeglądać, pokazywać bliskimi i wspominać radosne chwile, ale z czasem chowamy fotografie do pudełka, a dysk ginie gdzieś na dnie szuflady.

concept store

Dlatego warto od razu zaplanować, co zrobimy ze zdjęciami.

Najpierw zastanówmy się, komu, ile i w jakiej formie chcemy wręczyć w prezencie odbitki. Czy będą to pojedyncze wydruki, gotowy album, drukowana fotoksiążka, czy może oprawione zdjęcie w większym formacie? Uwzględnijmy rodziców, dziadków, rodzeństwo i przyjaciół, ale także bliskich z rodziny. Na koniec sami wybierzcie ulubione ujęcia i zdecydujcie, w jakiej formie je przechowacie.

FUJI FILM ODBITKI

Album ze zdjęciami

Zamiast chować wszystkie odbitki w kopercie lub skrzyneczce od fotografa, do której będziecie zaglądać coraz rzadziej lepiej zdecydować się na posegregowanie fotografii i ułożenie odbitek w albumie.

Pięknie oprawiony, będzie trwałym i bezpiecznym miejsce na wszystkie wspomnienia z tego wyjątkowego dnia i wieczoru.  Efektowne albumy na zdjęcia znajdziemy m.in. na foto.fujifilm.pl.

Album pozwala na własną interpretację, ułożenie w odpowiedniej kolejności, a w razie czego szybką podmianę lub dodanie kolejnych zdjęć, np. z przeprowadzki do własnego mieszkania, narodzin dziecka czy wspólnych małżeńskich podróży. W albumie można układać zdjęcia w dowolnym formacie – tradycyjnym prostokącie lub bardzo modnych i klimatycznych kwadratach.

Co ważne, taki przygotowany album będzie nie tylko idealnym miejscem do przechowania zdjęć przez nas, ale i ciekawa opcją na prezent – dla rodziców czy przyjaciół. Dzięki temu odbitki będą miały swoje miejsce, a bliscy z łatwością mogą wracać do tych wzruszających momentów.

Wydruki na płótnie

Ciekawą alternatywą dla albumu i dobrym pomysłem na przechowywanie zdjęć w wersji wydrukowanej są efektowne wydruki zdjęć na płótnie. Najwyższej jakości wykończenie i wierne odwzorowanie barw zachwycą nawet najbardziej wymagających miłośników wielkoformatowych druków. Zdjęcie wygląda niczym obraz, co sprawia, że idealnie wkomponuje się w każde pomieszczenie.

To doskonała opcja dla zdjęć, które zamiast przechowywać na dysku lub nośniku zewnętrznym chcemy wydrukować i podarować w prezencie.

Z wydruku na płótnie ucieszą się rodzice, dziadkowie, a także paczka przyjaciół lub świadkowie (jeśli wydrukujemy fotografię, na której jesteśmy wszyscy razem).

Wydruk na płótnie dostępny jest w różnych rozmiarach, które pasują do każdej ściany. Istnieje możliwość dobrania dodatkowego wykończenia, np. naciągnięcie obrazu na płótnie na ramę, co sprawi, że produkt będzie od razu gotowy do zawieszenia na ścianie. Na wielkoformatowe zdjęcia patrzy się z przyjemnością, bo ukazują detale i emocje, które z po latach wspomina się ze wzruszeniem lub rozbawieniem.

FUJI FILM wydruk
Fot. Fujifilm
polecane

Galeria zdjęć w ramkach

Ślub i wesele to niesamowite wydarzenie, warte nie tylko uwiecznienia na zdjęciach, ale i wyeksponowania. Dlatego zamiast „chować fotografie” w albumach można je wydrukować, oprawić i powiesić na ścianach, ustawić na komodach czy sprezentować bliskim. Najlepiej, jeśli wybierzemy większy foto wydruk, aby wyeksponować i podkreślić piękne ujęcia.

 Wszystkie odbitki online zamówimy przez Internet, dzięki czemu możemy je oprawić w dowolną ramkę, co podkreśli indywidualny charakter galerii zdjęć. Jako pamiątka dla rodziny lub bliskich może być jedno większe ujęcie lub np. 3 mniejsze ramki – z przysięgi kościelnej, w plenerze i w tańcu na salo weselnej.

Taka galeria w formie reportażu to także efektowna ozdoba klatki schodowej w domu, ściany w sypialni czy w salonie. Z czasem do tych zdjęć dołączą kolejne, obrazujące następne zmiany i przełomy w życiu małżeństwa. Można z tego zrobić oryginalną tradycję i dodawać fotografie z innych wyjątkowych wydarzeń.

Zdjęcia ze ślubu i wesela są piękną pamiątką i warto przechowywać je nie tylko, aby ochronić je przed zniszczeniem, ale przede wszystkim, aby w prosty sposób można było do nich wrócić. Najlepiej w tym celu sprawdzą się wszelkie albumy i ramki.

Warto od razu zagospodarować czas, przejrzeć wszystkie zdjęcia, wybrać te ulubione i wykonać wydruki, bo zwykle z ubiegiem miesięcy i lat odsuwamy to zadanie i w efekcie o nim zapominamy. A przecież nasza pamięć jest ulotna i po to współpracujemy z fotografem, aby uwiecznić te cudowne chwile i regularnie je sobie wspominać. Nie tylko z powodu sentymentu, ale i stałego podtrzymywania uczuć.

Rekomendowane artykuły