Co zrobić, żeby on zatęsknił? 10 sposobów, by wciąż o Tobie myślał!

co zrobić żeby zatęsknił

Wszystkie uwielbiamy początki znajomości, prawda? Pierwsze nieśmiałe uśmiechy, ukradkowe spojrzenia, wyczekiwanie na kolejną wiadomość i następne spotkanie. Czas mija i zanim się zorientujesz, jesteście razem – i wkrada się rutyna. Jak sprawić, żeby ta pierwsza faza związku trwała jak najdłużej? Co zrobić, żeby on każdego dnia nie mógł przestać o Tobie myśleć? Mamy 10 sposobów, dzięki którym to on będzie tęsknił za Tobą. Czytaj dalej, aby poznać je wszystkie!

Co napisać facetowi, żeby oszalał — Nieśmiałe uśmiechy, ukradkowe spojrzenia…

Właśnie tak się to zaczyna. Oboje jesteście jeszcze niepewni, ale pełni oczekiwania. Oboje chcecie dowiedzieć się jak najwięcej o drugiej osobie. Każde z Was nie może doczekać się, kiedy znowu będzie mogło choć przez chwilę poczuć obecność drugiego. 

Nie bez powodu mówi się, że można uzależnić się od tego uczucia – to prawdziwy emocjonalny rollercoaster, który zawsze szybuje tylko w górę. Niestety (lub „stety” – dojrzały związek jest przecież równie wyjątkowy, choć towarzyszą mu już zupełnie inne uczucia), ten stan nie może trwać wiecznie. Co napisać facetowi, żeby oszalał na Twoim punkcie ponownie, gdy stan zauroczenia opadnie?

U niektórych pierwsza faza trwa zaledwie kilka tygodni, u innych kilka miesięcy, jednak zawsze mija. Albo tworzycie później związek i wchodzicie na kolejny etap Waszej relacji, albo decydujecie się rozstać. A gdyby tak zatrzymać się w tej pierwszej euforii na dłużej? Dzięki naszym poradom możesz wciąż na nowo rozpalać iskrę tajemniczości, a właściwie… nigdy nie pozwolić jej zgasnąć!

Sposób na niezdecydowanego faceta? Daj mu czas

To normalne, że kiedy Ci na kimś zależy, chcesz spędzać z nim każdą wolną chwilę, a kiedy to niemożliwe, bombardować go wiadomościami o tym, jak minął Ci dzień. Tymczasem, jeśli chcesz, żeby facet zatęsknił, musisz dać mu na to czas i przestrzeń. Pamiętaj, że nie można tęsknić za kimś, kto nieustannie jest obok. Pozwól mu zobaczyć, jak wygląda jego codzienność bez Ciebie. 

New Drop

Jeśli on nie odzywa się przez kilka dni – nie wysyłaj mu 40 SMS-ów i nie dopytuj, co się stało. Pozwól mu odezwać się wtedy, kiedy będzie gotowy. Nie narzucaj się i nie błagaj o jego uwagę. To właśnie sposób na niezdecydowanego faceta – dystans! Wysyłając mu setki wiadomości i zostawiając liczne nagrania głosowe, możesz wyjść na zdesperowaną. Tymczasem jemu potrzebna jest dziewczyna, o którą musi zabiegać. Pokaż mu, że jeśli nie zdecyduje się na Ciebie, zrobi to ktoś inny! W ten sposób przyciągniesz jego uwagę znacznie szybciej.

co napisać facetowi żeby oszalał
Fot: Shutterstock

Skup się na sobie, pozwól mu zatęsknić

Zamiast nieustannie zabiegać o jego uwagę i zastanawiać się, co teraz robi, gdzie jest i jakie ma plany na wieczór, wykorzystaj ten czas i skup się na sobie. Zadbaj o siebie i swoje potrzeby, poświęć się temu, co jest dla Ciebie ważne! W ten sposób pozwól mu zatęsknić.

Czytaj książki, które czekają na półce. Zapisz się na zajęcia, o których myślisz od dawna. Oglądaj seriale, które lubisz. Postaw na rozwój i zabawę. Idź do SPA, kina, czy teatru. Zabierz się na krótkie wakacje, zafunduj sobie masaż. Rób wszystko, co tylko zechcesz. Zobaczysz, że to wyjdzie Ci na dobre! Zresztą, nie tylko Tobie. 

Kiedy dbasz o siebie i jesteś szczęśliwa, promieniejesz i przyciągasz do siebie swoim szczęściem. Oprócz tego, skupiając się na sobie przez jakiś czas, zauważysz, że sama możesz być swoją przyjaciółką i docenisz każdy moment, który możesz poświęcić na rozwój. Niezależnie od tego, czy masz partnera, czy dopiero go poszukujesz, nie powinnaś całkowicie uzależniać od niego swojego szczęścia i poczucia wartości.

Co więcej, kiedy on zobaczy, jak dobrze radzisz sobie nawet bez niego – od razu będzie chciał znowu stać się najważniejszy i zacznie o Ciebie zabiegać. Być może tym razem to on wyjdzie z inicjatywą pójścia do kina? Pozwól mu, aby mógł się wykazać i pokazać Ci, że jesteś dla niego ważna!

co napisać facetowi żeby oszalał
Fot: Shutterstock

Co zrobić, żeby zatęsknił i napisał? Bądź niedostępna

Mężczyźni to zdobywcy. Lubią gonić swoją ofiarę, droczyć się z nią tak długo, aż w końcu będzie ich – i wtedy czar pryska. Okazuje się, że najlepszą częścią zdobywania był sam proces, nie efekt. Być może właśnie tak było u Was? 

Zanim zaczęliście być ze sobą, byłaś zdystansowana i niedostępna, musiał starać się o Twoje względy. Później Cię zdobył i cała magia jakby uleciała. Byłaś gotowa spełniać każdą jego zachciankę, dbałaś o niego, byłaś zawsze wtedy, kiedy Cię potrzebował. Skończ z tym. 

Marlu_baner

Pozwól mu na chwilę konsternacji – niech zrozumie, że nie jesteś na każde jego skinienie. Raz na jakiś czas wyłącz telefon, nie odpisuj na wiadomości. Jeśli poprosi Cię o spotkanie – powiedz, że jesteś zajęta i możecie spotkać się kiedy indziej. Jeśli będzie chciał wpaść – powiedz, że masz gości. Nic nie rozpali na nowo iskry jak kolejna runda zabawy w zdobywanie.

co napisać facetowi żeby oszalał
Fot: Shutterstock

Nie pozwól o sobie zapomnieć

Wydaje Ci się, że żeby zatęsknił, musisz zniknąć z radaru? Niekoniecznie. Nie narzucaj się, nie błagaj o jego uwagę, ale jednocześnie nie pozwól, by o Tobie zapomniał. Bądź obecna, niech wie, że jesteś niedaleko i o nim pamiętasz. Zniknij facetowi na jakiś czas z jego otoczenia, ale nie z życia! 

Możesz wysłać mu miłą wiadomość na dzień dobry albo oznaczyć go w jakimś poście czy wydarzeniu. Złóż mu urodzinowe życzenia, napisz coś zabawnego albo po prostu zapytaj, co u niego słychać. A później… znowu na chwilę zniknij. 

Niech wie, że Twoje życie nie kręci się tylko wokół niego. Zdystansowanie się pozwoli Ci też ocenić, na ile naprawdę jesteś dla niego ważna. Zobaczysz, czy odpowiada na Twoje wiadomości i czy sam wychodzi z inicjatywą, wysyłając coś od siebie. Sprawdzisz, czy moment, w którym się oddalisz sprawi, że on będzie chciał być bliżej.

co napisać facetowi żeby oszalał
Fot: Shutterstock

Co zrobić, żeby facet zrozumiał, co stracił? Push & Pull

Technika flirtowania Push & Pull znana jest chyba od zawsze. Jest jednym z najlepszych sposobów na to, co zrobić, żeby facet zrozumiał co stracił lub po prostu co wymyka mu się z rąk. Polega ona na tym, że najpierw podgrzewasz atmosferę, tylko po to, by później zniknąć. 

Jak już wspominaliśmy – faceci to zdobywcy. Lubią wiedzieć, że muszą zawalczyć o to, czego chcą. Więc pozwól mu walczyć. Umów się z nim na wspaniałą kolację, a później zrób sobie kilka dni wolnego od Waszej relacji. Sprawdź i czekaj, aż sam się odezwie i pokaże Ci, że mu zależy. Daj coś, na czym mu zależy, ale nigdy w całości. Zawsze pozostawiaj po sobie lekki niedosyt, bo to właśnie on sprawi, że facet będzie chciał więcej. Twoje dystansowanie się pokaże mu, że może zostać odtrącony, a żaden zdobywca nie pozwoli na szybką przegraną walkowerem!

co napisać facetowi żeby oszalał
Fot: Shutterstock

Wzbudzaj zazdrość — jak dać facetowi do zrozumienia, że mnie traci

Nie ma niczego złego we wzbudzaniu delikatnej zazdrości. Jeśli zastanawiasz się, jak dać facetowi do myślenia, powinnaś wiedzieć, że nie chodzi o to, żebyś nagle zaczęła pokazywać się z innymi mężczyznami. 

Chcesz, żeby zatęsknił, a nie odpuścił, prawda? Nie może więc myśleć, że jest zdradzany, ani że to Ty decydujesz się na to, żeby od niego odejść. Pokaż mu, że to o Ciebie zabiegają inni! Daj mu poczuć, że czasami też musi o Ciebie walczyć, bo jeśli odpuści, to ktoś inny zadba o to, aby zająć jego miejsce. Niech wie, że nie powinien brać Cię za „pewnik”, bo wciąż ma konkurencję. Chcesz widzieć, jak dać facetowi do zrozumienia, że mnie traci? Pokaż mu, że są inni, którzy mogą zadbać o Ciebie lepiej i dać Ci to, czego on nie potrafi. 

Ubierz bez okazji swoją najlepszą sukienkę, rozpuść włosy, zrób makijaż. Możesz niewinnie flirtować z kelnerem, miło skomentować zdjęcia przyjaciela, przyjąć komplement od kogoś obcego. On przypomni sobie, co to zazdrość, a Ty na pewno poczujesz się lepiej. Przecież miło być docenioną.

co napisać facetowi żeby oszalał
Fot: Shutterstock

Zniknij facetowi, pokaż się w social mediach

Spróbuj wykorzystać broń, jaką są media społecznościowe! Oczywiście wtedy, kiedy sama tego chcesz. Jeśli do tej pory nie używałaś Instagrama, a na Facebooku podglądałaś tylko, co robią Twoi znajomi i udostępniałaś filmiki z zabawnymi kotami, nie musisz nagle stawać się influencerką. Jednak jeśli zależy Ci na tym, aby wzbudzić zainteresowanie faceta, warto dać temu szansę. 

Jeżeli lubisz media społecznościowe i chętnie dzielisz się z innymi tym, co się u Ciebie dzieje – wykorzystaj to. Pokaż, jak świetnie się bawisz i jak dobrze dziś wyglądasz. Udostępnij zdjęcie z imprezy ze znajomymi czy miłego popołudnia w gronie przyjaciół. Pokaż mu, gdzie jesteś i co robisz. Pozwól mu zainteresować się Tobą i Twoim życiem, a także tym, w jaki sposób spędzasz wolny czas, gdy nie ma go obok. Dzięki temu uda Ci się przyciągnąć jego uwagę i sprawić, że będzie chciał stać się częścią Twojej codzienności!

co napisać facetowi żeby oszalał
Fot: Shutterstock

Odkrywaj się powoli — co zrobić, żeby zatęsknił i napisał

Kto nie lubi tajemnic? Zamiast od początku pozostawać otwartą księgą, zachowaj coś dla siebie. Pozwól mu odkrywać się powoli i zaskakuj go co jakiś czas kolejną informacją. Niech poznawanie Ciebie będzie dla niego przygodą. On już wie, że jesteś interesująca, teraz Ty pokaż mu jak bardzo. Daj mu wskazówki, stawiaj przed nim wyzwania. Niech zastanawia się, czego jeszcze o Tobie nie wie. 

Co zrobić, żeby zatęsknił i napisał? Pozostawiaj otwarte tematy do rozmów, nie zdradzaj mu wszystkiego o sobie od razu. Odsłaniaj się przed nim powoli i pozwól mu na to samo! Słuchaj, gdy opowiada o sobie, swojej pracy i rodzinie, aby pozostać dla niego wsparciem, gdy będzie tego potrzebował. Pojawiaj się obok i pozwól mu zobaczyć w Tobie nie tylko dziewczynę, ale też przyjaciółkę i powierniczkę sekretów! W ten sposób zbudujecie pogłębioną relację i sprawisz, że przywiąże się do Ciebie i Twoich ciepłych słów!

co napisać facetowi żeby oszalał
Fot: Shutterstock

Rozmawiaj i pokaż, jaka jesteś

To, co wydaje się oczywiste, często zupełnie nam umyka. A przecież związek, flirt i zabawa to nie tylko zagrania i zagadki. To również rozmowa. Pokaż mu, że potrafisz i lubisz z nim rozmawiać. Słuchaj tego, co ma do powiedzenia, pytaj o jego zainteresowania, ciesz się z jego sukcesów. Poruszaj z nim tematy, które są Wam bliskie i w ten sposób spróbujcie znaleźć to, co Was łączy! To właśnie dzięki rozmowom może uda się Wam podjąć wspólne aktywności i rozwinąć pasje!

Nie bój się sporów! Debatuj, dyskutuj i w ten sposób pozwól się poznać. Pokaż mu, że masz swoje zdanie i jesteś wartościową dziewczyną, z którą można pewnym krokiem iść przez życie. Kiedy zobaczy, że jesteś świetną partnerką nie tylko do związku, ale też do rozmowy, będzie chciał Ciebie więcej i nie będzie mógł doczekać się kolejnego spotkania.

Rozmowa to klucz do wszystkiego – od przyjaźni do miłości!

co napisać facetowi żeby oszalał
Fot: Shutterstock

Co zrobić, żeby facet zrozumiał, co stracił? Bądź sobą

To najważniejsza rada, jaką dla Ciebie mamy. Ta iskra, którą chcesz podtrzymać, nie wybuchła dlatego, że stosowałaś najbardziej wyrafinowane taktyki flirtu. Ta iskra pojawiła się, bo spodobałaś mu się Ty – Twoje włosy, oczy i uśmiech.

Spodobałaś mu się, bo bawią go Twoje żarty, interesuje go, co masz do powiedzenia i chce codziennie dowiadywać się o Tobie więcej. Dlatego jeśli naprawdę chcesz, żeby za Tobą tęsknił, po prostu bądź sobą. To najlepszy sposób na flirt, zawsze!


Rekomendowane artykuły