Czy to związek na całe życie? Zobacz jak rozpoznać, że to ten jedyny!

para nad jeziorem

Kiedy jesteś zakochana, Twój mężczyzna wydaje się być najlepszym człowiekiem na świecie. Nie masz co do tego żadnych wątpliwości. Wszystko co robi i co mówi jest dla Ciebie po prostu doskonałe. Motyle w brzuchu, rozmarzony wzrok…,ale co kiedy zakochanie mija i zamiast fajerwerków pojawia się codzienność? Jak rozpoznać, że to właśnie on jest tym jedynym i że to z nim powinnaś spędzić całe swoje życie?

Miłość jest ślepa

Wszyscy znamy to powiedzenie i trudno się z nim nie zgodzić. Zawiera sporo prawdy.  Miłość bywa ślepa – a wszystko za sprawą zakochania. Kiedy jesteśmy zakochani nie myślimy racjonalnie. Za nasze odczucia i decyzje odpowiadają wtedy skomplikowane procesy chemiczne.

Są one naprawdę przyjemne, jednak nie zawsze obiektywne. To dlatego, kiedy się zakochujemy wydaje nam się, że w naszym życiu w końcu pojawił się ideał. Wtedy też często nie dostrzegamy znaków ostrzegawczych, nawet jeśli widzą je wszyscy inni. Jednak kiedy minie pierwsza faza zakochania, zaczynamy zauważać więcej. I to właśnie wtedy najczęściej pojawia się pytanie: skąd mam wiedzieć, że to związek na całe życie? 

związek na całe życie

Związek na całe życie, czyli trudne decyzje

Skąd masz wiedzieć, że to związek na całe życie? Cóż, jak w przypadku wszystkich wielkich pytań i tutaj nie ma jednej odpowiedzi. Przecież nie da się przewidzieć przyszłości! Ale nie martw się, chociaż nigdy nie masz pewności, jak potoczy się Wasza wspólna historia, jest kilka sposobów, dzięki którym możesz nabrać nieco więcej przekonania, że Twój facet to właśnie ten jedyny, na którego czekałaś niemal od zawsze.

Każda z nas zna te wszystkie niesamowite historie prosto z komedii romantycznych – niestety w rzeczywistości związek wygląda zazwyczaj nieco inaczej. Czy to oznacza, że gorzej? Absolutnie nie! Wspólne życie to przecież coś więcej niż 90 minut romansu. A jeśli Twój partner odhacza wszystkie kolejne punkty na naszej liście (a przynajmniej większość!), możesz już skakać z radości. Bardzo prawdopodobne, że znalazłaś tego jedynego! 

Czujesz „to coś”

„To coś” czego nie potrafisz zdefiniować. Czujesz jednak, że Wasz związek to zdecydowanie coś poważniejszego niż chwilowy romans. Patrzysz na swojego partnera i chociaż widzisz wszystkie jego wady, nadal nie wyobrażasz sobie, że mogłabyś być z kimś innym.

To dziwne uczucie, pomieszanie niezachwianej pewności, spokoju i ekscytacji. „To coś” to pierwszy znak, że to właśnie on może być Twoim przeznaczeniem i związkiem na całe życie.

W związku na całe życie możesz być sobą

Przy nim nie musisz udawać. Nie musisz zastanawiać się, jak powinnaś się zachować. Kocha Cię dokładnie tak samo wtedy, kiedy jesteś najlepszą, jak i najgorszą wersją siebie. Kiedy jesteście razem, możesz robić to, na co masz ochotę: śmiać się, płakać, realizować najbardziej szalone pomysły. Tak właśnie powinno być, „w związku na zawsze”.

związek na całe życie

Jest Twoim fanem

Cieszy się z każdego Twojego sukcesu – nawet najmniejszego. Jest z Ciebie dumny i lubi głośno o tym mówić. Chętnie chwali się Tobą i Twoimi osiągnięciami wśród swojej rodziny i przyjaciół. Nie umniejsza Twoim umiejętnościom i nie jest zazdrosny, kiedy cała uwaga skupia się na Tobie. Jest Twoim największym fanem i zawsze możesz liczyć na jego wsparcie. 

W związku na całe życie macie takie same priorytety

Podobno przeciwieństwa się przyciągają, istnieją jednak różnice nie do pogodzenia. Możecie lubić inne rzeczy i czytać inne książki, jeśli jednak wyobrażacie sobie swoją przyszłość zupełnie inaczej…prawdopodobnie nie ma przed Wami świetlanej przyszłości. Jeśli więc Twój mężczyzna ma takie same priorytety jak Ty i kieruje się w życiu tymi samymi wartościami – punkt dla Was! 

Ma świetne relacje z Twoją rodziną

Rodzina jest dla Ciebie ważna, prawda? Kiedy decydujesz się na związek, Twój partner również staje się jej częścią. To ważne, żeby wszyscy się ze sobą dogadywali. Chcesz przecież żebyście mogli razem spędzać święta i inne ważne uroczystości.

Żarty o zięciu i teściowej są zabawne tylko w teorii. W praktyce konflikty są dla wszystkich męczące i odbijają się negatywnie na Waszych relacjach. Dlatego zwróć uwagę na to, jak Twój ukochany zachowuje się w otoczeniu Twojej rodziny. Czy udaje kogoś kim nie jest, czy może świetnie bawi się spędzając czas z Twoimi bliskimi?

spotkanie rodzinne przy stole

Możesz być przy nim słaba

Każda kobieta wie, jak dużo siły i wytrwałości wymaga od nas codzienność. Twój mężczyzna nie powinien jednak być tego częścią. Facet z którym chcesz spędzić resztę życia ma być Twoją przystanią, bezpiecznym miejscem. To ważne, żebyś mogła być przy nim słaba – płakać, narzekać i mieć dość. Jego ramiona to Twój dom. Miejsce, w którym nie musisz udawać i możesz schować się przed całym światem. 

Jest Twoim przyjacielem na całe życie

Jeśli macie spędzić ze sobą całe życie, przed Wami wiele wspólnych chwil. O wiele lepiej spędzać jednak czas z kimś, kto jest dla Ciebie kimś więcej niż tylko kochankiem. Podstawą każdego udanego związku jest przyjaźń. Jeżeli więc lubicie po prostu ze sobą być, rozmawiać, śmiać się i uczyć razem nowych rzeczy – świat stoi przed Wami otworem. Nigdy nie będziecie się ze sobą nudzić. 

Jesteście drużyną

W każdej sytuacji. Oboje wiecie, że możecie na siebie liczyć. On wspiera Ciebie, Ty wspierasz jego. Życie bywa skomplikowane i możecie doświadczyć wielu problemów. Jednak o wiele łatwiej jest sobie z nimi poradzić, kiedy wiesz, że nie jesteś sama. Pamiętaj, że powinniście zawsze grać do jednej bramki. Jesteście drużyną – nie musicie ze sobą rywalizować, razem możecie osiągnąć więcej.  

Jest gotowy do poświęceń

Dobry związek to sztuka kompromisów. Kiedy z kimś jesteś nie zawsze będziecie robić to na co właśnie masz ochotę. Udana relacja opiera się na partnerstwie, a partnerstwo oznacza, że choć jesteście równi, nie zawsze musicie dawać z siebie tyle samo.

Właśnie o to chodzi w gotowości do poświęcenia. Jeśli on jest gotów dać z siebie więcej wtedy, kiedy Ty nie możesz – zatrzymaj go. To mężczyzna, który naprawdę Cię kocha. 

Ufasz mu

Kiedy wydarzy się coś wielkiego, on jest pierwszą osobą, której chcesz o tym powiedzieć. Chcesz dzielić się z nim wszystkim, a jego opinia jest dla Ciebie ważna. Wiesz, że możesz powiedzieć mu o wszystkim i nie musisz bać się, że będzie Cię oceniał lub pouczał. Możesz zaufać mu w każdej kwestii, bo on zawsze będzie przy Tobie. Po prostu. 

zadowolona para w związku

Nie jest księciem z bajki

Która z nas nie marzyła o księciu na białym koniu? Cóż, on jest jego zupełnym przeciwieństwem, prawda? A jednak okazuje się, że jednocześnie jest lepszy niż jakiekolwiek Twoje wyobrażenie. Zupełnie odbiega od tego, jak myślałaś, że będzie wyglądał, ale wiesz, że nie mogłabyś wybrać inaczej. Jest wyjątkowy właśnie dlatego, że jest dokładnie tym, kogo chcesz i potrzebujesz. Jest lepszy niż jakikolwiek książę z bajki.

Jest Wam dobrze w łóżku

Seks nie jest w związku najważniejszy, jednak ma ogromne znaczenie. Jeśli jest Wam ze sobą dobrze, a on stara się zaspokoić Twoje potrzeby i odkryć co sprawia Ci przyjemność, to najtrudniejszą część macie już z głowy. Skoro macie dzielić łóżko już do końca życia, warto mieć pewność, że będzie to dla Was świetna zabawa.

Rekomendowane artykuły