Czy warto brać ślub w Sylwestra?

Czy warto brać ślub w Sylwestra? 96427

Przy okazji zbliżającej się wymiany kalendarza, przyszła pora, by porozmawiać o obchodach sylwestra, czyli najbardziej imprezowej nocy w roku. No właśnie… skoro najbardziej imprezowa, to może idealna na huczne wesele? Sylwester za pasem i sądzę, że większość z Was planuje w tym czasie dobrze bawić się na mniejszej czy większej imprezie.

A może ktoś z Was wybiera się na wesele? Albo jeszcze lepiej… organizuje swoje własne?

Jeśli tak, pewnie nie raz analizowaliście plusy i minusy takiego przedsięwzięcia. Tym razem ja postanowiłam podzielić się z Wami swoimi przemyśleniami.

Argumenty za ślubem w sylwestra

Podobnie jak w przypadku świąt Bożego Narodzenia, podczas nocy sylwestrowej panuje specyficzna i niepowtarzalna atmosfera. Czujemy, że zbliża się coś nowego, snujemy plany, a przede wszystkim chcemy się bardzo dobrze bawić i w wyśmienitym nastroju wkroczyć w nowy rok.

Nie tylko dla osób przesądnych – termin ten oznacza nowe otwarcie, gwarantujące przyszłym małżonkom długi i dobry związek.

I choć wiadomo, że do stworzenia idealnego związku nie wystarczy szczęśliwa data, lecz ciężka praca, zapewnia to nieco komfortu psychicznego.

Zazwyczaj w sylwestra ciężko jest zebrać wszystkie osoby, na których nam zależy, w jednym miejscu. Tak to już jest… jedni mają zaplanowane bale, inni wyjeżdżają zagranicę, a jeszcze inni wybierają domówki. Jednak wesele to coś, na co większość osób nie pozostanie obojętna.

Macie szansę stworzyć więc najlepszą sylwestrową zabawę, na której będzie cała Wasza rodzina i przyjaciele.

Jeżeli jednak Wam na tym zależy, poinformujcie ich z dużym wyprzedzeniem – tak aby mieli dla Was ten szczególny termin wolny.

Tak jak w przypadku dni świątecznych, macie nieco ułatwioną sprawę dekoracji. Poza tym nie musicie ograniczać błyskotek i brokatu. Jednym słowem wszystko może się świecić!

Dozwolone są cekinowe sukienki oraz obrusy, sztuczne ognie i wybuchowe toppery na torcie.

Możecie zaszaleć również z tematyką. Polecam błyszczący styl glamour, wesele w stylu Hollywood, wielką zabawę inspirowaną przyjęciami Wielkiego Gatsby’ego lub bal maskowy.

No i na koniec najlepsze – przynajmniej z perspektywy czasu: taka data gwarantuje, że ani Ty, ani Twoja druga połówka nie zapomnicie o rocznicy ślubu, a każda kolejna będzie miała wyjątkową oprawę!

Ślub w sylwestra – pora na kilka argumentów przeciw

No cóż… bądźmy sprawiedliwi. Kilka minusów również się znajdzie i dobrze uświadomić je sobie odpowiednio wcześniej. Weźmy pod lupę chociażby salę weselną.

W wielu tego typu obiektach co roku odbywają się przyjęcia sylwestrowe, dlatego warto zorientować się w tym temacie odpowiednio wcześnie i dokonać rezerwacji.

Podobna kwestia dotyczy także zespołów muzycznych i DJ-a. No i jeszcze jedna sprawa… Może się okazać, że sylwestrowe ceny będą odpowiednio wyższe.

Zostając przy cenach, należy również zdawać sobie sprawę, że wszelkiego rodzaju usługi kosmetyczno-fryzjerskie mogą mieć wtedy wyższą cenę. Poza ceną naprawdę warto umówić się dużo wcześniej, bo dobrzy wizażyści i fryzjerzy w dniu sylwestra mają bardzo napięte grafiki.

Do minusów można dopisać jeszcze utrudnienia związane z samą pogodą.

Różnie to bywa, ale może zdarzyć się tak, że okropny mróz i śnieżyca będą utrudniały dojazd.

Do tego dochodzą wielowarstwowe stroje, aby po swoim weselu nie pozostać z pamiątką w postaci grypy czy zapalenia płuc. Trzeba o nie zadbać, a to dodatkowe koszty.

Sama podejmij decyzję

Organizacja wesela w Sylwestra ma swoje plusy i minusy. Bez względu na to jaką decyzję podejmiesz bądź z niej zadowolona i czerp z niej pełnymi garściami. Ślub w lecie, zimie, w Sylwestra.. pora roku i dzień nie mają znaczenia, najważniejsi jesteście WY i Wasze uczucie.

Czy uważacie sylwestrowy termin ślubu za symboliczny dla pary, która go wybrała? Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej o ślubnych przesądach, koniecznie zobaczcie poniższy materiał!

New Drop

Rekomendowane artykuły